Home / زندگی / بهبود فردی با ۳ راهکار هوشمندانه
بهبود فردی
بهبود زندگی فردی

بهبود فردی با ۳ راهکار هوشمندانه

آیا فکر می‌کنید در بهبود فردی مشکل‌دارید وقتی واقعاً باید کاری انجام دهید؟

فرصت‌ها وجود دارند، زندگی اتفاقاتی برای شما دارد، سخت است تا برای بهبود فردی بیشتر تمرکز کنید و یا ممکن است مانع کار شما و یا زندگی شخصی شما شود؟

اینجا سه راهنمایی ویژه است که به شما کمک می‌کند تا بالاترین حد به بهبود فردی دست بیابید:

روند بهبود فردی

  1. افکار خود را در کاغذ بنویسید

گاهی اوقات نمی‌توانید روشی که باید انجام داد یا بخواهید را پیاده کنید. شاید درباره نگران باشید که به افرادی که به شما نزدیک هستند صدمه بزنید. واقعیت موضوع این است که، محبوس نگه‌داشتن احساسات برای جسم شما و ذهن شما مناسب نیستند.

برای اصلاح در بهبود فردی این دسته از موارد، یک دفتر ویژه بگیرید تا داده‌های خود را در آن وارد کنید، بدون اینکه به احساساتتان لطمه بخورد.

هر وقت، لینکن خواست بگوید در مورد دیگران چه احساسی دارد، او نامه تندوتیزی نوشت ولی آن را نفرستاد. ازنظر تئوری، اجازه می‌دهد هر چیزی را بتوانید بروز دهید، که سبب می‌شود احساستان بهتر شود و باروری بهتری داشته باشید.

آیا واقعاً در مورد یک فرد خاص نگران نیستید؟ بسیار خب، کاغذی بردارید که گنجه‌ای از احساسات ناخوشایند شماست و هر چیزی که در مورد آن نگران هستید.

این افکار یک‌راه خروجی به شما می‌دهد و وقتی شما افکار ناخوشایند را از ذهن خود بیرون آوردید، می‌توانید تصمیمات بهتری بگیرید و بهبود فردی بیشتری داشته باشید.

  1. تمرین مراقبه و مدیتیشن کنید

برای بهبود فردی وقتی از راهی گذر می‌کنید، چشمان خود را ببندید و سرود بخوانید تا اندازه‌ای که ذهن شما آرام شود، همچنین تمرینات مراقبه و مدیتیشن دیگری وجود دارند که شما می‌توانید سعی کنید.

مراقبه هر جا می‌تواند باشد و جایی که دوست دارید تمرین کنید. مادرم برای آشپزی به آشپزخانه می‌رود. پدرم به ماهیگیری می‌رود. یک تمرینی است که من می‌توانم در تنهایی لذت ببرم. جایی که بتوانم تنها باشم و ذهن خودم را بازکنم.

یک جایی را پیدا کنید که از فشار زندگی و مشغله‌های روزمره بتوانید فرار کنید. این تمرین روزانه به‌تنهایی انجام می‌شود و در مورد اتفاقاتی که در پیش دارید و برایتان آرامش‌بخش است، فکر کنید. و اگر انواعی از تمرینات ورزشی را انتخاب کنید، ممکن است ازنظر جسمی و روحی برای بهبود فردی خوب باشد.

بهبود فردی در زندگی

  1. حواس‌پرتی هم داشته باشید

این ممکن است به نظر نتیجه عکس دهد، اما عصب شناسان نتیجه گرفتند کلید بهبود فردی ریشه در حواس‌پرتی دارد!

ذهن شما می‌تواند موقعی جای یک ایده باشد، ولی وقتی بهره‌وری نداشته باشید، به افکار دیگران پناه می‌برید که از اهداف شما حمایت کنند.

به خاطر ساختن یک ذهن باز، احتیاج به حواس‌پرتی دارید. برای مثال، در محل کار، به بعضی همکاران خود می‌رسید و شبی را می‌گذرانید.

در مورد کار سر میز ناهار صحبت نمی‌کنید، مسائلی را پیدا می‌کنید که همه به آن علاقه‌مند هستند. مثل، بازی بسکتبال شب قبل، این باعث می‌شود ذهن خود را تجدید قوا کنید و برای بقیه روز انرژی داشته باشید.

گاهی اوقات حواس‌پرتی‌ها برای کسانی که باید بر چیزی متمرکز شوند راه‌حل مناسبی نیستند، ولی می‌تواند یک‌راه خوب برای شارژ کردن سلول‌های ذهن خسته است تا برای مراحل بعدی آماده باشد.

اگر شما مشکلاتی در پیشرفت داشته باشید، این پیشنهاد‌ها به‌اندازه کافی برای بهبود فردی هر فردی قدرتمند هستند.

4 نظرات

  1. ممنون از شما بابت مقاله کاربردی و خوبتون

  2. سلام
    مطلب مفید و زیبایی بود .
    مرسی بابت تمام زحمات ارزشمندتان

  3. سپاس از نکته های خوبی که گفتید

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.