Home / زندگی / تفکر مثبت چیست و چگونه افکار مثبت داشته باشیم
تفکر مثبت
positive-thinking

تفکر مثبت چیست و چگونه افکار مثبت داشته باشیم

این موضوع که بدانیم تفکر مثبت چیست و تاثیر افکار مثبت در زندگی ما چقدر می تواند زیاد باشد، به تعیین سبک زندگی ما کمک زیادی می کند و می تواند تغییرات مثبت زیادی را در دستاورد های ما ایجاد کند.

یکی از قدرتمندترین چیزهایی که کارآفرینان و افرادی که دنبال موفقیت هستند، تأثیر تفکر مثبت است. مطالعات اهمیت این تمرین ساده و تغییراتی که بعد تمرین ایجاد می کند را نشان می دهند.

چیزی که اکثر افراد درک نمی کنند این است که افرادی که در اوج قدرت هستند مدام در حال یادگیری هستند و روح و ذهن خود را پرورش می دهند. یکی از بهترین چیزهایی که یک قهرمان ورزشی را موفق می کند و یکی از بهترین کارهایی که کرد این بود که یافته های خود را به نسل بعد انتقال داد و هنوز هم درحال یاد گیری و رشد کردن است.

روز خود را با جزئیاتش عالی تصور کنید، به عادتهای سی روز خود متعهد باشید که زندگی شما تغییر خواهد کرد.

کلید اصلی زندگی این قهرمان این بود که مثبت حرف می زد. سفارش می کند در طول روز با خودتان حرف بزنید. در اول صبح با خود بگوئید؛ امروز روز خوبی است چون …. . همه چیزهایی باعث می شوند روز خوبی داشته باشید را تجسم کنید. این عادت را ۳۰ روز تکرار کنید که زندگی شما تغییر می کند.

آن ها به واقع گرایی اعتقاد ندارند. او هرچیزی را به خودی خود کامل می بیند. آیا این طور است؟ خیر. ولی داشتن تصور با این طرز تفکر مثبت ، تفاوت زیادی ایجاد می کند.

چیزهایی هستند که در زندگی شما اتفاق می افتند قبل اینکه شما آنها را انجام داده باشید. این تجسم گرایی است. من این را به عنوان یک ورزشکار یادگرفتم.

هرگز در طول مسابقه فکر نکنید چیزی که نمی خواهید اتفاق می افتد، برای اینکه این شما هستید که افکار منفی را در ذهن خود راه می دهید، آنها به راحتی می توانند نمایان شوند.

اگر شما در موقعیت مثبتی قرار داشته باشید، بیشتر و بیشتر، درصد شانس شما برای ضربه زدن به توپ بیشتر می شود، برای اینکه شما برای کاری که می خواهید انجام دهید، انجام نمی دهید و کاری که نمی خواهید اتفاق بیفتد فکر می کنید.

تفکر مثبت داشتن
تفکر مثبت

چگونه افکار مثبت داشته باشیم

ذهن شما بهترین دوست و بد ترین دشمنی است که شما دارید.

استیوکه یک قهرمان ورزشی در رده جهانی است، درمورد رویکردش به زندگی، برنامه ریزی و بهره مندی از فوایدی که اول هفته برای ما دارد، می گوید.

من می توانم کارهای شگفت انگیز انجام دهم برای اینکه اول هفته اهدافم که در هر بخش از زندگی می خواهم کامل کنم را می نویسم.

من اهدافم را تصور می کنم و وظایفم را بین روزها تقسیم می کنم. شنبه روزی است که باید بیشترین تلاشم را داشته باشم برای اینکه میزان فعالیتم را در بقیه روزهای هفته مشخص می کند، بهره وری ام، کارایی ام و طرز فکرم. شنبه روزی است که باید حرکتم را ایجاد کنم.

 

خودآزمایی برای تفکر مثبت

استیو درمورد اهمیت خودآزمایی صحبت می کند. یا مثل یک ورزشکار که بعد بازی خود را تماشا می کنم، شما هم درباره خود فکر کنید. ببینید چه کاری را خوب انجام دادید و چه کاری را ضعیف انجام داده اید و باید بیشتر تلاش کنید و روز بعد بهتر انجام دهید.

 

فرمول موفقیت

استیو می گوید این فرمول برای این است که طرز فکر خود را بشناسید، تمرکز خود را حفظ کنید، به نقشه خود اعتماد کنید، هر روز کار کنید و کوشا، مثبت اندیش و با تفکر مثبت پایدار بمانید.

برای اینکه دید شما جایی است که باید از آنجا شروع کنید. تلاش مداوم بزرگترین قطعه ای است که تفکر مثبت دید شما را می سازد.

خوشبختی برای من ترکیبی از سلامتی، ثروت، تفکر مثبت، شکرگزاری و دوست داشتن است و من بیشتر به سمت افرادی که در زندگی خود این طور باشند، متمایل می شوم. برای اینکه می خواهم اینها را در زندگی خود ایجاد کنم و به همان اندازه با دیگران هم به اشتراک بگذارم.

افکار مثبت داشته باشیم
افکار مثبت

سرمایه گذاری روزانه

همه جا کسانی هستند که رؤیا دارند، ولی خیلی از آنها بر رؤیاهای خود روزانه سرمایه گذاری می کنند، آیا فکر می کنید این کار سخت است؟ آنها باید هر روز تصمیماتی بگیرند که آنها را به اهدافشان نزدیکتر کند. مردم در انتخاب چیزی که در ۱۰ سال بعد می خواهند مشکل دارند.

اطراف خود را با افرادی که دارای تفکر مثبت هستند و به شما درس می دهند احاطه کنید.

 

تأثیرگذاری تفکر مثبت

این قهرمان ورزشی می گوید دوست دارد بیشترین تأثیر را در دیگران بگذارد. شما می خواهید با زندگی خود چه کار می کنید؟

شما نمی توانید آن را با خود ببرید. می خواهید در فاصله بین الان و تا زمانی که زنده هستید، چه کار کنید تا بیشترین تأثیر را در زندگی دیگران بگذارید؟

تفکر مثبت در زندگی
تفکر مثبت

ببرید یا یاد بگیرید

هرکسی ممکن است اشتباه کند، هرکسی ممکن شکست بخورد، تفکر مثبت استیو این است؛ می خواهم برنده باشم یا اینکه یاد بگیرم.

من درباره شکست فکر نمی کنم، من فقط به فرصت هایی برای رشد و داشتن تفکر مثبت فکر می کنم… هیچ وقت نروید تا بازنده باشید… بروید ببرید یا اینکه یاد بگیرید. اجازه ندهید ترس شکست شما را از پیشرفتتان بازدارد.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.