Home / زندگی / ۱۰ راه برای برقراری ارتباط بهتر
ارتباط

۱۰ راه برای برقراری ارتباط بهتر

بعضی مردم یک توانایی درونی برای گفتن انتظاراتشان دارند. آن‌ها می‌دانند چطور بدون دستور دادن با دادوفریاد منظور خود را در گروه برسانند.

آن‌ها شنونده خوب و گوینده‌های خوبی هستند. اما مهارت‌های ارتباطی خوب در طول روز خودبه‌خود به وجود نمی‌آیند بلکه برنامه‌ریزی و تمرین را می‌طلبد. به همین خاطر ما ۱۰ روش برتر را که به ارتباطاتتان کمک می‌کند را از شورای کارآفرینان جوان  (YEC)پرسیدیم.

۱- چیزی با ارزشی ارائه دهید

وقتی در یک بحث گروهی شرکت می‌کنید، تصمیم به گفتن چیزی بکنید که واقعاً ارزش ارائه داشته باشد. این خصوصاً موقعی اهمیت دارد که ما به بحث یا نقد یا تصحیح ایده کسی که در اطرافمان است، بپردازیم. زیرا وقتی به ارزش آن چیزی اضافه نمی‌شود، این دیگر انتقاد سازنده نیست، مخالفت است.

۲- یک شنونده خوب باشید

یک شنونده خوب بودن یک کلید است. گوینده تنها هیچ‌وقت نباشید، موقعی که مکالمه دارد بشنوید و پاسخ دهید.

۳- زمان مناسبی را برای صحبت کردن انتخاب کنید

بهترین راه برای اینکه حرفتان در گروه شنیده شود، مهم نیست که چند نفر در بحث شرکت می‌کنند. جای خالی در مکالمه برای صحبت کردن پیدا کنید.

با انتخاب بهترین زمان برای صحبت، شما می‌توانید با اطمینان توجه گروه را به خود جلب کنید و کل مطلب خود را بدون قطع شدن حرفتان بگوئید.

۴- با گروه متحد باشید

در گام اول، با یکی کردن افکارتان می‌توانید به اطرافیان خود آرامش ببخشید. وقتی آن‌ها آرام شدند، می‌توانید نقطه‌نظر خود را در گروه وارد کنید و مردم آن را بهتر می‌پذیرند.

۵- پاسخ‌های خود را کوتاه نگه‌دارید

جواب بلند نه‌تنها عاقلانه نیست بلکه علاقه آن‌ها را برای چیزی که شما می‌خواهید بگوئید از دست می‌دهند. پاسخ‌هایتان را در گروه خلاصه نگه‌دارید این توجه شمارا به‌وقت دیگران نشان خواهد داد.

۶- مواقع نیاز حرف بزنید

خیلی آسان‌تر است برای کسی که در هر موقع سخن بگوید، اما معمولاً کسانی که کمتر و فقط مواقعی که چیزی برای گفتن داشته باشند، حرف می‌زنند بیشتر محبوب هستند.

۷- پرگویی را حذف کنید

وقتی در گروهی صحبت می‌کنید کمترین زمان را برای صحبت نیاز دارید. در گروه، هرکسی که پرگویی کند توجه گروه را از دست خواهد داد و پیشروی در گفتگو کم می‌شود.

۸- همیشه جلوتر از زمان آماده‌باشید

صحبت عمومی برای همه سخت است. اگر شما زمان را در دست بگیرید مشارکت قوی و به‌یادماندنی‌تر خواهید داشت. درباره برقراری ارتباط و بهترین و خلاصه‌ترین چیزی که باید گفت، فکر کنید.

۹- لبخند بزنید

مثبت باشید. اگر شما لبخند بزنید، دیگر افراد نیز مثبت خواهند بود و به شما اجازه خواهند داد به‌خوبی صحبت کنید. اگر آن‌ها ببینند که به آن‌ها گوش نمی‌دهید موقع صحبت شما نیز بی‌صبری می‌کنند و توجهی به آن نمی‌کنند.

۱۰- ارزیابی کنید پس از آن به اشتراک بگذارید

تنها گوش دادن کافی نیست. رهبران خوب نیاز دارند هم‌گروهی‌شان چیزهایی که فهمیدند به اشتراک بگذارند. عقاید گروه را برای ارزیابی نگه‌دارند و دیدگاهشان را به گروه اضافه کنند. بیشتر مردم وقتی احساس کنند به عقاید و افکارشان توجه شده، آن‌ها را مطرح می‌کنند.
[newsletter_signup_form id=3]

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.