Home / پول / کارآفرینان موفق آخر هفته‌ها چه می‌کنند؟ (۵ راز اصلی)
تعطیلات
آخر هفته

کارآفرینان موفق آخر هفته‌ها چه می‌کنند؟ (۵ راز اصلی)

آیا می‌دانید ۵ کاری که کارآفرینان موفق باید در آخر هفته انجام دهند؛ چیست؟

شما آخر هفته‌ها چگونه می‌گذرانید؟ چگونه مطمئن می‌شوید که وقت شما تلف نمی‌شود.

اگر مانند خیلی از مردم ‌دوست دارید، بخواهید آخر هفته‌ها را خواب باشید، داخل رختخواب باشید یا با تلویزیون دیدن وقت بگذرانید، تا اینکه لباس خود را بپوشید و برای شام به بیرون بروید. درست است؟

بله اکثر مردم به این صورت هستند اما کارآفرین‌ها این‌گونه نیستند.

آن‌ها از وقت خود کمتر عاقلانه استفاده می‌کنند، برای اینکه می‌دانند اگر بخواهند موفق باشند باید برای آن کار انجام دهند. از راهنمایی‌های آن‌ها پیروی کنید و پربازده‌تر باشید.

۵ کاری که کارآفرینان موفق باید در آخر هفته انجام دهند

  1. زود از خواب بیدار شوید (اولین راز کارآفرین موفق)

کارآفرینان موفق می‌دانند اگر آخر هفته‌ها بخوابند، خواب آن‌ها باعث می‌شود استراحت بقیه هفته‌شان خراب شود.

آن‌ها می‌دانند پربازده‌ترین ساعات روز معمولاً در صبح‌ها است و اگر بخواهند آخر هفته را کار کنند و وقت بیشتری برای سرگرمی بگذرانند، باید ساعت زنگ‌دار خود را تنظیم کنند.

به ساعت پنج و نیم صبح فکر کنید. بنیان‌گذار یک شبکه معروف پنج و نیم صبح از خواب بیدار می‌شده است تا بتواند به هر کاری که نتوانست در وسط هفته انجام دهد، بپردازد.

  1. زیاد تمرین کنید

تنها چیزی که کارآفرینان در آخر هفته افراط می‌کنند، ورزش و تمرین است. برای اینکه آن‌ها از شنبه تا پنجشنبه وقت مناسب برای تمرین ندارند، آخر هفته‌ها وقت مناسبی است تا به این نیازها پرداخته شود.

حتی برای تأثیرگذاری بیشتر، اوقات تمرین خود را برای تفریح بیشتر با خانواده بگذرانید.

فعالیت‌هایی مانند قایقرانی، هاکی، دوچرخه‌سواری و ورزش‌های هوازی، به از بین بردن فشار و یکنواختی در طول هفته کمک می‏کنند.

  1. در تعاملات اجتماعی شرکت کنید و برایشان وقت بگذارید

انسان‌ها نیاز به تعاملات اجتماعی دارند تا منجر به‌سلامت و شیوه زندگی سالم شود که بسیاری از کارآفرینان موفق تشخیص می‌دهند.

در روز خاصی که مردم کار نمی‌کنند، آن‌ها وقت دارند تا وقت خود را با دوستان و فامیل بگذرانند یا فرصت برای آشنایی با افراد جدید داشته باشند.

کسانی که حقیقتاً دنبال حقیقت هستند، با نمایشگاه‌های هنری و یا تئاتر وقت خود را تلف نمی‌کنند.

آن‌ها آن را به‌عنوان فرصتی برای ایجاد ارتباط و یا رشد خود می‌بینند. برای اینکه همیشه افراد تأثیرگذار برای ملاقات در این مواقع وجود دارند و یک کارآفرین موفق زمان را برای شناسایی و ملاقات کسانی که فرصت می‌آفرینند، ایجاد خواهد کرد.

  1. بر روی پروژه‌های خارج برنامه کارکنید

صبح آخر هفته، زمان ایده آلی است تا بر بعضی پروژه‌های مهم خود کارکنید، سستی را از پروژه‌های خود بردارید قبل اینکه آخر هفته پر شود.

بر پروژه‌های خارج بخش کارکنید تا از آخر هفته‌های خود لذت ببرید. این کار در آرامش منجر به بروز خلاقیت و نوآوری در کارتان خواهد شد.

  1. دنبال شور و شوق خود باشید (مخصوصا آخر هفته)

تمرین خلاقانه یکی از بزرگ‌ترین رازها برای حفظ تولید و نوع زندگی موفق است. مؤثرترین افراد زمانی را برای فعالیت‌های خلاقانه خود کنار می‌گذارند، مانند نوشتن داستان، ثبت‌نام درکلاسهای هنر و یا کار کردن بر روی ماشین‌های قدیمی. به نظر من بهتر است عادت شادی برای خود ایجاد کنید.

پروژه هر چه باشد، معمولاً شامل کار نمی‌شود. فقط سرگرمی سالمی است که از علاقه و خلاقیت استفاده می‌کند که کارآفرینان موفق در سراسر هفته از آن استفاده می‌کنند تا به بالاتر برسند.

اوقات فراغت یک کالای باارزش برای مردم موفق است و اگر شما می‌خواهید از آن درست استفاده کنید، باعث ایجاد یک تعادل سالم بین موفقیت و اوقات فراغت می‌شود.

با این توضیحات، این آخر هفته چه‌کار می‌کنید؟!

یک نظر

  1. برای کار افرینان حتی تعطیلات نیز نوعی فرصت اندیشدن برای ترقی و کاری است که میتوانند از فرصتهای گوناگون و منتوع ایده بگیرند برای رشد کاری خودشان

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.