Home / زندگی / نکاتی فوق‌العاده برای بیشتر جذاب بودن
روش جذاب بودن
جذاب بودن

نکاتی فوق‌العاده برای بیشتر جذاب بودن

همه انسان‌ها چه مردان و چه زنان جذاب بودن را دوست دارند، اما اکثریت آن‌ها روش کار را بلد نیستند.

فقط جذاب بودن کافی نیست. باید به‌طور فوق‌العاده در کار خود کامل باشید. ‏اما هنگامی‌که شما می‌توانید بگویید در اصول بسیار خوب هستید، فاکتور جذابیت شماست که شما را از بقیه جدا می‌کند.

در طول این سال‌ها، چند تا از اصول جذاب بودن را فهمیدم که شما را به فعالیت تشویق می‌کند:

لبخند بزنید. موقع راه رفتن، نگاه کنید و حتی چند لحظه لبخند کوتاهی بزنید. مردم در سالن و یا موقع ناهار به شما خوش‌آمد می‌گویند.

این تأثیری است که شما بر اطرافیانتان می‌گذارید. ارتباطات خوب فقط با لبخند شما آغاز می‌شود.

  • به مردم نگاه کنید

پس از لبخند، ارتباط چشمی بزرگ‌ترین بخش جذاب بودن است. موقع صحبت خیره نشوید و از فاصله مناسب نگاه کنید. موقع ارتباط به چشمانشان نگاه کنید. این ارتباطات نفوذپذیری شما را بیشتری خواهد کرد.

  • دمدمی‌مزاج نباشید

بعضی افراد این‌گونه اند: یک روز: دوستانه و خنده. روز بعد: عصبانی و با دادوفریاد. یک شخصیت قابل پیش‌بینی داشته باشید.

البته نمی‌گویم که هرروز اخلاق بسیار خوب داشته باشید، اما اخلاق خود را تحت تأثیر ارتباط با دیگران قرار ندهید. در بهترین حالت خونسردی خود را حفظ کنید.

  • به خودت تکیه کنید

افراد دوست‌داشتنی معمولاً پیشرفت شخصی بیشتری دارند. آن‌ها مداوم در حال تلاش برای بهتر شدن هستند. من معتقدم جنبه‌های شخصیتی که در ما وجود دارد، هرروزه، با ما در حال بهتر شدن یا بدتر شدن هستند. این‌که شما چطور لباس می‌پوشید، چطور فکر می‌کنید یا ارتباط برقرار می‌کنید، به‌طور مداوم خود را تکمیل می‏کنید.

  • هیچ‌وقت قضاوت نکنید

من عقاید خیلی سرسختی دارم که می‌گویند، وقتی در محیط کار هستم، باید آن‌ها را برای خودم نگه‌دارم. وقتی تنها در خانه‌تان هستید و لازم نیست در مورد افکار گروهتان نگران باشید، می‌توانید فکر کنید و آنچه را می‌خواهید بگوئید.

اما وقتی با گروه خود با آدم‌های متنوع سروکار دارید قضاوت را ترک کنید. مردم بیشتر از اینکه باهم تفاوت داشته باشند، زمینه‌های مشترک باهم دارند، بگردید و مسائلی را که باهم توافق دارید پیدا کنید.

افرادی هستند که مواقع تنهایی کاملاً متفاوت با موقعی هستند که با کسی پیاده‌روی بروند. آسان‌ترین راه تقسیم افراد است.

  • زورگو نباشید

وقتی شما عضوی از تیم هستید، باید مفهوم ما و من را به خاطر داشته باشید. باید در گروهتان به این‌که همه باهم هستید اعتقاد داشته باشید.

وقتی افراد این احساس را به شما داشته باشند که شما تلاش آن‌ها را می‌بینید شما را بالاتر از خود احساس نمی‌کنند و همیشه به شما در کارهایی که انجام می‌دهید، کمک می‌کنند.

  • عذرخواهی کنید

بارها شده مردم از دست من در مورد کاری که حتی نمی‌دانستم انجام داده بودم ناراحت شده بودند. یاد گرفتم عذرخواهی راه درست است.

این مهم نیست که شما بیشترین اشتباه را داشته‌اید یا خیر. کینه را کنار بگذارید. همیشه کسی باشید که مشکلات را برطرف می‌کند نه کسی که مشکلات را بیشتر می‌کند.

اینها مهم ترین نکات است برای اینکه بدانید چگونه می توانیم بیشتر جذاب باشیم, لطفا شما هم نظرات خود را با در میان بگذارید.

یک نظر

  1. داشتن اعتماد بنفس و عزت نفس عامل اصلی ایجاد اعتماد بنفس در فرد است خود باعث جذابیت فردی خواهد شد.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.