Home / زندگی / ۷ راهی که به کمک آن می توانید موفقیت فردی خود را دو برابر کنید
موفقیت فردی
موفقیت فردی

۷ راهی که به کمک آن می توانید موفقیت فردی خود را دو برابر کنید

موفقیت فردی موضوعی است که اکثر انسان ها به دنبال آن هستند اما چون راه دقیق و مسیر رسیدن به آن را نمی دانند، معمولا ممکن است به آن دست نیابند یا اینکه بسیار دیر هنگام و سخت به آن برسند.

همه ویژگی های خود را بپذیرید که مهم تر از هر وقت دیگری است. توانایی های فردی خود را تقویت کنید و به یکدیگر کمک کنید تا به رؤیاهای خود برسید.

اگر چیزی در زندگی خود می خواهید یا به سطح جدیدی از موفقیت فردی می خواهید برسید، انتخاب راه های قدیمی و کارهایی که قبلا انجام شده، در دنیای امروز تأثیری ندارد. اگر زمانی برای بودن در میان دیگران باشد، آن موقع حالا است.

شما باید باورهای خود را با باورها و رفتارهای اطراف خود مطابقت دهید، می تواند راجع به خیلی چیزها باشد، و شاید در بسیاری از موارد غریزی باشد.

در قرن بیست و یکم، خلاقیت عنصر مهمی است. همیشه پیشرو باشید که یک استاندارد طلایی است.

در ادامه این مطلب  ۷ راهکار برای موفقیت فردی شما آوردیم که تأثیرات فراموش نشدنی دارند و شما را به عنوان یک فرد موفق واقعی نشان می دهد:

موفقیت فردی در زندگی
Individual success
  1. خودشناسی گام نخست موفقیت فردی

هوش عاطفی کلید اصلی برای شناخت خودتان است. شما باید بتوانید احساسات خود را بشناسید و بدانید در دنیا چه کاری کنید تا نتایج بهتری داشته باشد.

علاوه براین، هوش عاطفی باعث می شود با افرادی که لیاقت و توانایی دارند ارتباط برقرار کنید. بدانید درچه چیزی خوب هستید. نقاط قوت شما کجاست و در را به روی احتمالات جدید باز کنید.

 

  1. ارتباطات دوستانه و صمیمانه داشته باشید

خیلی از مردم همدردی را با یکدلی اشتباه می گیرند. همدردی از یک احساس خوب می آید که البته یکدلی آن را تشدید می کند. با یکدلی با دردهای هم آشنا می شویم و به دلیل احتیاجی نداریم.

وقتی به یک محیط کاری معرفی شدید، همدلی مثل یک چسب است که روابط مردم را به هم متصل نگه می دارد. در نتیجه، مردم به هم اعتماد می کنند و با احساسات و تفکرات یکدیگر را آشنا می شوند. مهارت های ذهنی شما دوباره تقویت می شود و تصمیمات آگاهانه می گیرید.

وقتی یک همراه دلسوز باشید، از احساسات خود و تاثیری که بر دیگران می گذارند آگاه هستید. هیچ کس توجه نمی کند چقدر می دانید تا موقعی خودتان بدانید چقدر می دانید.

 

  1. شما پیشی بگیرید، دیگران هم پیش می گیرند

اینکه شما جلوتر باشید یا دیگران جلوتر باشند، یکدلی یک راه خوب برای توسعه است. مدیران دلسوز از دانش خود برای همکاری های بیشتر استفاده می کنند و در همه صورت از احساسات کارمندان قدردانی می کنند.

این افراد به احساسات دیگران توجه می کنند و از آنها حمایت می کنند. وقتی این توجه وجود نداشته باشد همیشه دیگران حالت دفاعی به خود می گیرند. هر زمان که می گذرد احساسات بین آنها کمتر می شود، روابط بدتر می شود و بهره وری کم می شود و در نتیجه موفقیت فردی نیز کاهش می یابد.

رازهای موفقیت فردی
تعریف موفقیت فردی
  1. توجه عمیق تر برای موفقیت فردی بیشتر

شاید وقت این است که ۳ راهنمایی ویژه را مد نظر قرار دهید:

  • به گوش ها، چشم و قلب خود توجه کنید. به احساسات مخفی چیزهایی که دیگران می گویند، گوش کنید. به حرف ها، لهجه و موقعیت هر چیزی گوش کنید. وقتی با دیگران و طرز احساسات آنها ارتباط برقرار می کنیم، بدانید چگونه با آنها برخورد می کنید.
  • وقتی با مردم هستید، کاملا حواس خود را جمع کنید. با آنها صحبت کنید و ارتباط برقرار نمایید.
  • خود را بشناسید از دیگران قدردانی کنید. صادق و تأثیر گذار باشید تا سهم همکاری آنها را بشناسید.

 

  1. تعهد با خود را حفظ کنید

شما باید در قبال تعهداتی که به خود و دیگران دارید پای بند باشید. اگر به خود قول نمی توانید دهید، چگونه تعهد به دیگران می توانید حفظ کنید؟ کم پیش می آید درباره عدم مسئولیت پذیری های خود صادق باشیم. ناتوانایی های خود را بپذیرید و راه حل روشنی پیدا کنید.

برای موفقیت فردی بیشتر به یاد داشته باشید ارتباطات صادقانه بر پایه اعتماد و صداقت و احترام به یکدیگر استوار است.

 

  1. خوشحالی یک انتخاب است

هرشخصی مسئول خوشحالی خودش است. از خودتان شروع می شود. چه در کار یا در زندگی، می دانیم یک زندگی هدفمند واقعا اهمیت دارد. وقتی خوشحال باشید، پتانسیل شما رها می شود و موفقیت فردی تان بیشتر می گردد.

 

  1. برای موفقیت فردی کمی امیدوار باشید

به جای اینکه خود را سرزنش و قضاوت کنید و خود را گناهکار جلوه دهید، از خود بپرسید؛ از چه چیزی مطمئن هستم؟ چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ حالا چه کار می توانم بکنم تا کمک کند؟

اصل پیشرو بودن در جهت موفقیت فردی این است که به خوبی ارتباط برقرار نمایید و به دیگران کمک کنید. از رفتارها و عواطفی که ناراحتتان می کند جلوگیری کنید، جواب های خوب بدهید و با خلاقیت و نوآوری صحبت کنید.

اگر می خواهید به این ها عمل کنید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید که می خواهید چه کار انجام دهید تا بدانید این اتفاقات برایتان می افتد؟

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.