Home / زندگی / زندگی زیباست
زندگی زیباست
زندگی زیباست

زندگی زیباست

زندگی زیباست. درواقع زندگی یک هدیه است. یک هدیه ارزشمند و واقعی از طرف خداوند متعال که بر انسان ارزانی داشته است.

با تمام پستی و بلندی‌هایش زندگی زیباست. گاهی ممکن است در اثر فشارهای روزمره زندگی زیبایی‌های آن را نبینیم و داد از گله و اعتراض برداریم اما به‌محض اینکه از آن مسئله فارغ می‌شویم، گویی نه ناراحتی بوده و نه شکایتی.

انسان برای ادامه حیات دو راه در پیش رو دارد، یا می‌تواند سراسر عشق باشد و شادی و از لحظه‌های زندگی‌اش لذت ببرد یا اینکه دائماً به شرایط موجود اعتراض کند و اعلام عدم رضایت داشته باشد.

قطعاً خیلی از ما ناخودآگاه رویه دوم را در پیش می‌گیریم و بدون اینکه خودمان بدانیم نه از اکنون زندگی‌مان لذت می‌بریم و نه آینده‌ای پربار برای خود می‌سازیم؛ فقط خود و زندگی مان را درگیر یک دور تسلسل باطل می‌کنیم که هیچ فایده و سودی برایمان نخواهد داشت.

اصلاً گله و شکایت و نق زدن اگر قرار بود مشکلی از ما را حل کند و گره‌ای را بگشاید که تا الآن باید این اتفاق می‌افتاد و همه‌چیز ایده آل و نیکو می‌شد.

پس بیایید راه دیگر را امتحان کنیم. راهی که بیشتر انسان‌های موفق و تأثیرگذار در این دنیا طی کرده‌اند و به دستاوردهای بی‌نظیری دست پیداکرده‌اند.

زندگی زیباست

زندگی زیباست اگر زیبا ببینی‌اش. زندگی زیباست اگر زیبا حسش کنی. زندگی زیباست اگر زیبا درکش کنی.

نحوه نگرش شما به زندگی بر میزان لذت بردن شما و شکل دادن لحظه‌های زندگی‌تان مؤثر است، این‌یک اصل تغییرناپذیر است، آن را همیشه به یاد داشته باشید و مدام آن را به خود گوشزد نمایید.

زیبایی‌های زندگی خیلی پیچیده و دور از دسترس نیست. به‌جرئت می‌توان گفت که برای همه انسان‌ها ممکن و در دسترس هست. اما بعضی چشم دل می‌گشایند و کام خود را با درک این موهبت‌ها شیرین می‌کنند و برخی دیگر با عدم شناخت درست از محیط اطراف خود، کامشان را تلخ می‌کنند و لذت می‌برند.

وقتی صحبت از زیبایی‌های زندگی می‌کنیم لزوماً منظورمان لباس فاخر، ماشین گران‌قیمت و یا یک زندگی لوکس نیست. البته این هم می‌تواند باشد مانعی ندارد، اما بیشتر هدفمان لذت‌های کوچک و زیبایی است که دنیای اطراف ما وجود دارد و ما اغلب از آ ن غافل می‌شویم.

مثلاً دیدن زیبایی یک گل در پارک، زیبایی شنیدن صدای گنجشک‌ها، زیبایی وزیدن یک نسیم خنک و لمس آن. منظور همین چیزهای کوچک و دم‌دستی است که در اختیار همه وجود دارد. وقتی ما می‌توانیم از این رویدادهای کوچک در محیط اطرافمان لذت ببریم، کم‌کم شیرینی درک زیبایی‌ها در وجود ما نهادینه می‌شود و یاد می‌گیریم که چگونه زیبایی‌های زندگی را درک کنیم.

در این صورت با آرامش حاصل‌شده قطعاً خواهیم توانست زیبایی‌های بزرگ‌تر را ببینیم و درک نماییم. ناخودآگاه تمام زشتی‌ها از دید ما دورمی مانند آنچه برایمان مشهود می‌شود، عشق است و نیکی و خوبی. و با تمام وجود به این نتیجه می‌رسیم که: زندگی زیباست.

کانال تلگرام سایت یک استارت

11 نظرات

 1. مطلب جالبی بود و واقعا هم هرچیزی که انسان احساس می کندو می بیند فقط و فقط از دریچه ی دیدگاه و ذهنیت خودش است

 2. واقعا زندگی زیباست

 3. آري آري زندگي زيباست
  زندگي آتشگهي ديرنده پابرجاست
  گر بيفروزيش
  رقص شعله اش در
  هر كران پيداست ورنه خاموش است و خاموشي گناه ماست

 4. زندگی فراز و نشیب زیاد داره و همین فراز و نشیب ها زندگی رو زیبا میکنه.

 5. زندگی زیباست ای زیباپسند
  زیبا اندیشان به زندگی رسند

  هر کس از دریچه ذهن خود رندگی را تفسیر میکند.

 6. مقاله فوق العاده ای بود.

 7. زندگی رو اگه زیبا ببینی حتما زیبا خواهد بود

 8. سلام خوب بود به درست است با دیدن گل یا طبیعت آبشار و طبیعت بکر حالمان دگرگون می شود اما تا زمانی که در آن محیط قرار داریم به محض بیرون آمدن از انجا گرفتاری مشکلات که گریبانمان را گرفته اند دوباره شروع می شود. پس زندگی زیبا نیست برای دسته ای که دردی – رنجی – غمی ندارند شاید بگوئید همه مشکل دارند بنده در اطارفیانم حدود ۱۰۰ نفر را می شناسم که نیمی یا مشکل نداشتند نیم دیگر در یک بازه زمانی خیلی خیلی کوتاه مشکلاتشان حل شد و تا کنون هیچگونه مشکل و گرفتاری سراغشان نیامد . ما که از زندگی خیری ندیدیم و جز رنج و درد چیزی عایدمان نشد. بهتر بگویم زندگی زمانی زیباست که همه چیز باشد . پول – زندی عالی عالی . به غیر از این زندگی بال مگسی نمی ارزد. با آرزوی توفیق

 9. سلام دوست گرامی مقاله ی زیبا وجذابی بود زندگی یعنی استفاده از همین لحظه

 10. شاعر فرموده بود:
  زندگی جنگ است جانا بهرجنگ آماده شو
  نیست هنگام تامل بی‌درنگ آماده شو
  در ره ناموس ملک وملت وخویش و تبار
  با نشاط شیر و با عزم پلنگ آماده شو
  همچو شیر سخت دندان یا عقاب تیز چنگ
  تا مراد خویش را آری به چنگ‌، آماده شو

 11. زندگی زیباست اگر دیدن زیبایی ها را بلد باشید

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *