Home / زندگی / راه رسیدن به رویا
رسیدن به رویا
رسیدن به رویاها

راه رسیدن به رویا

فردی که آرزو و رویا ندارد به‌نوعی مرده است، هیجان ندارد، بی‌تحرک است.نکته مهم این است که راه رسیدن به رویا را بداند.

این فرد انگیزه زندگی ندارد، بی‌حال است، دست‌ودلش به کار نمی‌رود، افسردگی پنهان دارد و شاید خودش هم از این موضوع بی‌اطلاع باشد.

حال اگر شما طرفدار قانون جذب در طبیعت هستید و به آن ایمان‌دارید، بهتر است هرروز و هر هفته تمرین آرزو سازی و رویا سازی داشته باشید، زیرا خلق رویا شمارا به ذوق می‌آورد، طوری که کودک درون شما دست‌به‌کار می‌شود و ایده‌های خلاق خود ر رو می‌کند.

کودک خلاق و فانتزی شما نقش مؤثری در راه رسیدن به رویا دارد، اما اگر او نباشد یا حضوری بی‌اثر داشته باشد، زندگی شما به پوچی و روزمرگی کشیده خواهد شد. دست کودک فانتزی خود را باز بگذارید و مواظب والد سرزنشگر خودتان باشید تا او را محدود نکند.

آن‌وقت اگر حسش را چون چراغ جادو آزاد کند، روشن می‌شود و آهسته‌آهسته بالا می‌رود. بگذارید رویاها و آرزوهایتان تا هر جا خواستند بالا بروند. آنگاه با بالا فرستادن بادکنک آرزوهایتان، باید کودک فانتزی‌تان را سمت بالغ خود هدایت کنید تا او آرزوها و رویا ها یتان را مهندسی کند؛ مهندسی تصور، آرزوها و رویاهای شما!

اینجاست که بالغتان غربالی برمی‌دارد و شما آن آرزوها را الک می‌کنید. از بین ده‌ها تصور و آرزو چند ستاره را برمی‌گزینید و بر روی آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنید؛ اما اگر کودک فانتزی‌تان را به سمت والد عیب چو بفرستید، مطمئن باشید چیزی از انرژی‌های مثبت کودک فانتزی‌تان باقی نخواهد ماند؛ زیرا او فقط سرزنش، توهین و سرکوب می‌کند، اما بالغ به‌هیچ‌وجه کودک فانتزی را سرکوب و محدود نمی‌کند؛ زیرا می‌داند که قانون جذب از او ریشه می‌گیرد.

وقتی کودکی فانتزی شما و بالغتان دست‌به‌دست هم می‌دهند، قانون جذب در طبیعت شکلی متفاوت و خلاق به خود می‌گیرد.

وقتی کودک فانتزی‌تان را در هر سنی شارژ می‌کنید، او را تشویق و تقویت می‌کنید، به او امید می‌دهید و برایش هورا می‌کشید، زندگی‌تان پر از حس و شور و انرژی و احساس می‌شود، اما حواستان باشد که با بالا رفتن سن این حالت کودک، که خالق آرزو و رویاست محو و کمرنگ نشود یا لابه‌لای توقعات بزرگ‌سالان گم نگردد.

شما نگران فانتزی او نباشید؛ به قطع کودک فانتزی شما چون حدومرز آرزوهایش را نمی‌داند؛ آرزوهای بسیاری دارد. آرزوهایی که با واقعیت روز و توانایی شما منطبق نیستند و افراد بسیاری این را توهم، دروغ و فریب می‌پندارند؛ اما در حوزه خلاقیت و نوآوری این مسئله امری بدیهی است و شما نباید به‌هیچ‌وجه نگران آن باشید.

در لابه‌لای همین رویا ها و آرزوها ایده‌هایی به بار خواهد نشست که روزی تعجب شمارا برمی‌انگیزد. هیچ‌گاه به والد سرزنشگر و عیب‌جوی خود اجازه دخالت در این حوزه را ندهید، زیرا مانع خلق دوباره شما در زندگی خواهد شد.

زیرا بالغ درصدی از آن‌ها را بالغانه فیلتر یا حذف خواهد کرد و بر اساس تفسیر و تغییر واقعیت روز، آن‌ها را آنالیز می‌کند. مهندسی آرزوها و رسیدن به رویا دقیقاً کار منِ بالغ و خردمند شماست.

دانلود رایگان دستورالعمل رسیدن به رویا

یک نظر

  1. بسیار عالی ممنونم از سایت خوبتون

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.