Home / زندگی / اسرار شگفت انگیز قدرت ذهن ناخودآگاه
ناخودآگاه
ذهن ناخودآگاه

اسرار شگفت انگیز قدرت ذهن ناخودآگاه

 ضمیر یا ذهن ناخودآگاه ما هیچ قضاوتی نمی کند.این ذهن هر آنچه می گوییم می پذیرد، بر طبق باورهایمان عمل می کند و همیشه جواب مثبت می دهد.

ذهن ناخودآگاه ما به اندازه کافی عاشق ما هست که هرآنچه می گوییم به ما بدهد، اگر چه حق انتخاب داریم. اگر باورها و مفاهیم فقر و کمبود را انتخاب کنیم، پس چنین فرض می شود که آنها را می خواهیم.این روند ادامه خواهد یافت و این ذهن همین ها را به ما خواهد داد، تا زمانی که بخواهیم افکار، کلمات و باورهایمان را برای بهتر شدن تغییر دهیم.

ما هرگز در جایی گیر نمی کنیم چون همواره می توانیم انتخاب کنیم.میلیون ها و میلیون ها فکر وجود دارد که می توانیم انتخابشان کنیم.

ذهن ناخودآگاه درست را از نادرست یا حقیقت را از دروغ تشخیص نمی دهد. ما به هیچ وجه نمی خواهیم خودمان را تحقیر کنیم. ما هیچ گاه نمی خواهیم چنین چیزی بگوییم: ” من یک بیچاره و ناتوانم”، از آنجاییکه ذهن ناخودآگاه این منظره ذهنی را انتخاب می کند، و بعد از مدتی بدین طریق احساس می کنیم و اگر به مقدار کافی آن را بیان کنیم، همان در ذهن ناخودآگاه مان به صورت باور در می آید.

 

ذهن ناخودآگاه حس شوخ طبعی ندارد و بسیار مهم است که شما این مفهوم را درک کنید.

شما می توانید درباره ی خودتان لطیفه ای بگویید و فکر کنید که هیچ معنایی نمی دهد. اگر این لطیفه تحقیری برای شما باشد، حتی اگر سعی کنید آن را با شوخ طبعی بیان کنید، ذهن ناخودآگاه آن را به عنوان حقیقت می پذیرد.

بنابراین درباره خودتان لطیفه نگویید و اظهارات ضعف نکنید، چون برای شما تجربه های خوبی خلق نمی کند. دیگران را هم تحقیر نکنید. ذهن ناخودآگاه بین شما و دیگران تمایز قائل نمی شود، بلکه کلمات را می شنود و باور دارد که درباره خودتان صحبت می کنید.

دفعه بعد که می خواهید از کسی انتقاد کنید، بپرسید در این حالت درباره خودتان چه احساسی می کنید.

 

شما تنها آنچه را در خودتان می بینید در دیگران می بینید. به جای انتقاد از دیگران، از آنها تعریف کنید و در عرض یک ماه تغییرات بزرگی را در خودتان خواهید دید.

کلمات ما در واقع رویکرد و نگرش ما هستند. به طرز صحبت افراد تنها، ناراحت و ضعیف توجه کنید. چه کلماتی به کار می برند؟ چه چیزهایی را به عنوان حقیقت درباره خودشان پذیرفته اند؟ چطور خودشان را توصیف می کنند؟

 

سعی کنید در زندگی خود هیچ گاه درباره خودتان فکر منفی نکنید و حتی در تصورات هم خود را در موضع ضعف و ناتوانی قرار ندهید.

 

اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند طرز تفکر و صحبت در مورد خودتان را تغییر دهید. حال این صحبت چه می خواهد کلامی باشد یا گفتگوی درونی با خودتان.

 

یادتان باشد این یک راز است. هر آنچه به آن فکر می کنید یا درباره آن حرف می زنید روی ضمیرناخودآگاه تان تاثیر می گذارد و خط مشی فکری و عملکرد شما را شکل می دهد.

 

پس تا جایی که می توانید مثبت فکر کنید. بیان جملات تاکیدی مثبت درباه خودتان می تواند روی ضمیر ناخودآگاه تان تاثیر بگذارد و شما را به هرآنچه در زندگی می خواهید برساند، فرقی نمی کند این خواسته و موفقیت از نظر شما هر چه می خواهد باشد، آرامش، پول، موقعیت شغلی، تحصیلی یا هر آرزو و هدف و اندیشه مثبت دیگر.

 

بر خلاف آنچه اکثریت مردم فکر می کنند، تاثیر ضمیر ناخودآگاه به مراتب بالاتر، سریعتر و پر قدرت تر از ضمیر خودآگاه هست.

 

تا جایی که متخصصان، آینده و سبک زندگی تان را وابسته به تاثیر گذاری شما روی ضمیر ناخودآگاهتان می دانند.

دانلود کتابچه رایگان برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه

 

 

 

14 نظرات

 1. واقعا مقاله مفیدی بود. مرسی

 2. مقاله مفیدی بود

 3. چقدر خوب توضیح داد

 4. ممنون مطالب خوبی بود سایت مانی ام اس اطلاعات خوبی رو در مورد ناخوداگاه ارائه میده

 5. من ادم منفی و افسرده بودم ولی بعد از تمرین های مثبت از کتاب انتونی رابینز شاه راه های ناخوداگاه رو به سمتی که میخواستم تغییر دادم.و جواب داد.دیگه افسرده نمیشدم.خیلی شاد بودم.بدون اینکه دیگه بخوام به زور شاد باشم.این خیلی مهمه بدون اینکه بخوام.ذاتا شاد و قوی شدم.

 6. عالی بود و دقیقا قانون جذب نیز این مطالب را تائید میکند.

 7. مطلب بسیار جالبی بود
  من نمیدونستم که یک سرب اتفاقات تاثیر ناخود
  آگاهه ولی بعد ها متوجه شدم
  چه چیز هایی رو با این
  سن کمم فهمیدم و یک سری اتفاقات بد
  زندگیم بخاطر استفاده از ناخودآ گاهم بود

 8. سید حسین مرادی

  نکته های جالبی برای ضمیر ناخودآگاه بیان کردید. کتابی الکترونیکی که رایگان دادید هم خوب بود.
  فکر کنم با تمرین کردن نتیجه بگیرم

 9. از شما ممنونم که با مطالب مفیدتون به دیگران کمک می کنید.

 10. لطفاً به این کانال هم یه سر بزنید مطالب مفیدی داره…👇👇👇👇👇👇 👇👇 @amoozeeshzehn ̈́ڪ̈́ـ̈́ـ̈́ا̈́ن̈́ـ̈́ـ̈́ال ̈́م̈́ـ̈́ـ̈́و̈́ف̈́ـ̈́ـ̈́̈́ق̈́ـ̈́ـ̈́ی̑̑ـ̑̑ـ̑ت ذهن

 11. با سلام

  مطالب مفید و مثمر ثمری بود
  متشکرم

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.