Home / زندگی / آیا دوست دارید یک زندگی رویایی داشته باشید؟
داشتن زندگی رویایی

آیا دوست دارید یک زندگی رویایی داشته باشید؟

داشتن زندگی رویایی آرزوی همه است اما آن چه حقیقت دارد این است که زندگی دلهره آور است. کار بیرون، کارهای خانه، مشکلات مالی و مسائل مربوط به سلامتی می تواند به سلامت جسم و روح ما آسیب برساند تا استرس حس بی حالی داشتیم.
ما نمی توانیم موقعیت های استرس زای اطراف خود را کنترل کنیم، ولی می توانیم واکنش به آنها را کنترل کنیم و خود را آماده کنیم. حالا دیگر چند عادتی را دنبال می کنم که استرس مرا به حداقل برساند و ما را به داشتن زندگی رویایی نزدیک تر کند. چگونه می توانید با تعهد بیشتر به کارهای خود به تمام رویاهای خود دست یابید؟

این راه های ساده را بخوانید تا اینکه بدانید شرایط زندگی رویایی چیست:

۱ .   چیزی که می خواستم، چیزی نبود که احتیاج داشتم

ساده تر کردن زندگی رویایی به معنی پاک کردن چیزهای زائد و بدست آوردن چیزهای جدید نیست. من در تشخیص چیزهایی که می خواستم و احتیاج داشتم مشکل داشتم و این باعث ایجاد استرس در من شد. احتیاجاتم شامل وام مسکن، هزینه های حمل و نقل، بیمه، لباس و غذا بوده است. راحت اجناس و سرگرمی های مختلف خرید می کردم.
حالا، اگر بخواهم چییزی بیرون از محدوده نیازهایم خرید کنم ۲۴ ساعت صبر می کنم. وقت بیشتری برای تصمیم گیری می گذارم و هزینه خرید را سبک سنگین می کنم. ترجیح می دهم بیشتر سرمایه گذاری کنم تا اینکه به خاطر یک احساس زودگذر، خرید کنم.

زندگی رویایی چیست

۲ .   برای داشتن زندگی رویایی شک خود را کم کنید

درگذشته، یکی از بزرگترین استرس هایم به خاطر مسائل مالی بوده است. تماس گرفتن نگرانی ام را بیشتر می کرد و قدرت بهره وری ام را کم می کرد. اینکه شک داشته باشید از وام خرید کنید یا از پول خودتان می تواند خوب نباشد.
ممکن است شک باعث شود برای خود برنامه ای داشته باشید و شروع کنید. من همه چک هایم را جمع کردم و یک نقشه مالی کشیدم تا بدهی هایم را روشن کنم. من شروع کردم بدهی های کوچترم را اول پرداخت کنم، مثل کارتهای اعتباری و وام هایم را. بعد پرداخت این ها، بهتر می توانم کنترل مالی ام را بدست بگیرم و بدهی های بزرگتر را پرداخت کنم.

۳ .   برای روزهای بارانی پس انداز کنید

زندگی رویایی هم مانند هر زندگی دیگر پر از بلندی و سراشیبی است. گاهی اوقات به نظر می رسد پول آماده است و گاهی اوقات کم است.
از قدیم که گفته اند برای روزهای بارانی صرفه جویی کنید به وضعیتهای مالی اشاره دارد که هرکسی با آن رو به رو بوده است، ماشین ابزار جدید می خواهد، مخزن سوخت سوراخ می شود یا نشت می کند. همه این ها باعث ایجاد استرس می شوند.
با صرفه جویی کمی مقداری پول، بهتر می توانیم مواقع اضطراری را برای داشتن زندگی رویایی و زیبا مدیریت کنیم.

ساختن زندگی رویایی

 

۴ .    از درهم ریختگی دوری کنید

درهم ریختگی استرس بوجود می آورد. وقتی خانه ام درهم باشد، نمی توانید کسی را خانه دعوت کنید. پس شروع کنیم خانه را مرتب کنیم. علاوه بر این، احساس بهتری پیدا می کنیم وقتی چیزهای اضافی را که لازم نداریم به افرادی که بیشتر نیاز دارند بدهیم.

۵ .   در راه زندگی رویایی بر یک چیز تمرکز کنید

چند وظیفه داشتن دشمن ماست. وقتی از مسئولیت های خود خسته شویم، احتمال خستگی و دلسرد شدن وجود دارد. حالا دیگر، بر یک کار تمرکز می کنم.
وقتی بخواهم آشپزی کنم بر میزان مواد تمرکز می کنم و آنها را می چینم. در کارم، بر پروژه ام تمرکز می کنم و سعی میکنم ۱۰۰ درصد آن را انجام دهم. من همه حواس پرتی ها را از بین می برم و بر یک کار فکر می کنم تا کمتر اشتباه کنم.

زندگی زیبا و رویایی

۶ .   ضمن تلاش برای ساختن زندگی رویایی ،دنیای واقعی را نیز دوست بدارید

تکنولوژی زندگی ما را ساده تر می کند. ولی این تکنولوژی بر طرز فکر ما تأثیر می گذارد و باعث می شود تمرکز را از دست دهید.
برای اینکه با دنیای واقعی ارتباط برقرار کنیم و وقتی بیشتری با دوستان و آشنایان خود صرف کنیم، بهتر است با انواع وسیله های ارتباطی قطع ارتباط کنیم و بیشتر استراحت کنیم.
هر گاه ما عادت های جدید را در زندگی مان وارد کردیم زندگی راحت تری خواهیم داشت. گاهی تمرین آن چند هفته طول می کشد تا بتوانیم آن را به عادت های روزانه ام وارد کنیم. 

داشتن زندگی رویایی ارزش وقت گذاشتن و تمرین کردن را دارد!

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.