Home / مقالات / آنتونی رابینز را بیشتر بشناسید و با زندگینامه وکتاب های او آشنا شوید
آنتونی رابینز
آنتونی رابینز

آنتونی رابینز را بیشتر بشناسید و با زندگینامه وکتاب های او آشنا شوید

تونی رابینز ، با نام خانوادگی کامل آنتونی رابینز ، نام اصلی آنتون جی ماریواتور ، سخنران انگیزشی آمریکایی و مربی زندگی که امپراتوری کسب و کار چندجانبه را با سخنرانی های انگیزشی و ایجاد تحول مثبت در زندگی دیگران ایجاد کرد.

بیوگرافی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در یک خانواده خانوادگی طبقه کارگر در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰، Glendora، کالیفرنیا ، ایالات متحده، متولد شد. در دوران کودکی او نام خانوادگی ناپدری را برای خودش انتخاب کرد. او در طول جوانی کشف کرد که دارای استعداد زیادی برای سخنرانی عمومی است و شروع به خواندن آثار نویسندگان الهام بخش مانند رالف والدو امرسون و دیل کارنگی کرد.

رابینز در زمان تحصیلش ، کار خود را برای برگزاری سمینارهای جیم ران، سخنگوی انگیزشی، با دقت و علاقه زیاد انجام داد.

در اوایل دهه ۱۹۸۰ رابینز شروع به برگزاری سمینارهای خود کرد، که به عنوان های متفاوت توانست علاقمندان زیادی را به خودش جلب کند. او با نوشتن کتاب ها و بعدا با تولید کتاب های صوتی، عکاسی تبلیغاتی تلویزیونی، دی وی دی ها و برنامه های گوشی هوشمند، توانست با مخاطبین بسیار زیادی ارتباط برقرار کند. در سال ۲۰۱۰، یک نمایش تلویزیونی واقعی تلویزیونی کوتاه مدت، دستیابی به موفقیت با تونی رابینز برگزار کرد .

تونی رابینز
تونی رابینز

رابینز به عنوان یک سخنران انگیزشی در سالهای بعد به طور فزاینده ای روی موفقیت مالی تمرکز کرد و خدماتش را به طور خاص به کارآفرینان ، صاحبان کسب و کار و افراد ثروتمند ارائه کرد.

رویداد عمومی او مهمترین رویداد سالانه شش روزه بود که هزاران نفر از شرکت کنندگان حضور داشتند، که هرکدام هزاران دلار برای یک جایگاه در سمینار هایش پرداخت می کردند.

 

تونی رابینز یک مربی زندگی در آمریکا است، این سخنران انگیزشی برای کمک به خود و دیگران و همچنین برای نوشتن کتابهای “قدرت نامحدود” و “بیداری غول درون” شناخته شده است.

او درباره موضوعاتی مانند سلامت و انرژی سخن می گوید، ترس های متعارف را از بین مردم جمع می کند، ثروت بیشتری را با استفاده بهینه از منابع موجود، حفظ و ارتقای روابط و ارتباطات می آفریند. وقتی که تحت نظر جیم ران کار می کرد او الهام گرفت تا در قلمرو انگیزشی صحبت کند و به او آموخت که شادی و موفقیت درک و کار سخت می تواند موفقیت های بزرگی را برایش به ارمغان بیاورد.

 

او بنیانگذار مرکز “رابینز- مدانس”برای مداخلات استراتژیک است که مواد آموزشی و برنامه های مربوط به جامعه درمانی را تولید می کند.

آنتونی رابینز کیست
آنتونی رابینز

جیم ران به او آموخت که برای خوشبختی و موفقیت، مسئله این نیست که چقدر توانایی فردی داشته باشد، بستگی دارد به اینکه چه کاری با منابع موجود در زندگی اش انجام می دهد. رابینز از وی الهام گرفته و مربیگری سبک زندگی زیبا را آغاز کرده است.

اولین کتاب مهم او “موفقیت نامحدود” در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. این موضوع به موضوعات بهداشت و انرژی، غلبه بر ترس، ارتباطات متقاعد کننده و روابط شخصی تبدیل شده است. گرچه کتاب پرفروش در آمریکا بود، اما از سوی منتقدان اصالت آن مورد بحث قرار گرفت.

در سال ۱۹۹۱ “بنیاد آنتونی رابینز” راه اندازی شد تا دانش آموزان و زندانیان را از طریق رانندگان مواد غذایی و برنامه های یادگیری بر اساس آموزه های رابینز به دانش آموزان و زندانیان بسط دهد.

از آنجایی که او از طریق کتابهای الکترونیکی و تلویزیونهای تلویزیونی خود بسیار مشهور بود، در سال ۱۹۹۷، سمینار “آکادمی رهبری” را آغاز کرد. با موفقیت این سمینارها، او به عنوان سخنران برجسته در مدار سمینار حمایت شده توسط یادگیری پیوست شد.

در سال ۲۰۰۷، در سخنرانی خود در کنفرانس فناوری، سرگرمی و طراحی (TED)، شهرت خود را به عنوان سخنگوی خود کمک کرد. سخنرانی او در سال ۲۰۱۲، ششمین سخنرانی محبوب TED بود.

آنتونی رابینز در سال ۲۰۰۹ برنامه کارآفرینی کسب و کار را تاسیس کرد، با تمرکز بر دادن رهبران کسب و کار با تکنیک های مدیریت و رشد کسب و کار خود. این سمینار به صورت زنده توسط خود برگزار می شود و ویژگی های سخنرانان مهمان کارآفرین مانند استیو وین، پیتر گوبر و غیره است.

سمینار چهار روزه رابینز “خاموش کردن قدرت در داخل” به عنوان مهمترین کار حرفه او شناخته شده است. این سمینار بر مبنای مفهوم چگونگی موفقیت افراد بر ترس آنها استوار است.

رابینز با بکی جینکینز در سال ۱۹۸۲ ازدواج کرد. بکی ۳ فرزند از ازدواج سابق خود داشت؛ رابینز آنها را پذیرفت. آن ها پس از ۹ سال از ازدواج طلاق گرفتند. او برای بار دوم ازدواج کرد.

رابینز با شخصیت های شناخته شده مانند نلسون ماندلا، میشل گورباچف، بیل کلینتون، مارگارت تاچر، فرانوآی میتران و شاهزاده دیانا ملاقات کرده است. او این تجربیات را در کتاب خود «بیداری غول درون» قرار داد.

رابينز در سال ۱۹۹۴ با تومور مغزی تشخيص داده شد اما خیلی زود از بدن او خارج شد.

از بیل کلینتون تا اپرا، مربی زندگی و نویسنده تونی رابینز، برخی از قدرتمندترین و مشهورترین افراد جهان را آموزش داده است.

آنتونی رابینز به کمک ان ال پی و همچنین هیپنوتیزم اریکسونی رفتار ها و تفکرات ذهنی انسان را تغییر می دهد. آنتونی رابینز طی ده ها سال به میلیون ها نفر انسان مشتاق در سرتاسر جهان کمک نمود تا به آرزو های خود برسند و زندگی شاد و دلپذیر تری داشته باشند.

آنتونی رابینز دارای یک جت شخصی است که از آن در رفت و آمد هایش استفاده می نماید و صاحب تیم فوتبال لس آنجلس نیز می باشد.

آنتونی رابینز در مرکز شهر لس آنجلس در سال ۱۹۶۰ متولد شده است. پدربزرگش، بازیکن سابق بازی لیگ بیس بال، که به عنوان یک فروشنده کار می کرد، تلاش کرد تا از آن عبور کند و خانواده اغلب نمی توانستند روز شکرگزاری و کریسمس را جشن بگیرند.

در سن نوجوانی، رابینز تصمیم گرفت که وقتی بزرگ شد، حتما باید ثروتمند شود تا بتواند به افراد نیازمند کمک کند. او اولین فرزند او در سن ۲۴ سالگی به دنیا آمد. دو سال بعد موفقیت بزرگی از اولین کتاب او “قدرت نامحدود” او را به جریان اصلی تبدیل کرد.

تونی رابینز برای برخی از افراد برجسته جهان را از جمله اپرا وینفری، آندره آگاسی، بیل کلینتون، پل تودور جونز، سرنا ویلیامز، لئوناردو دی کاپریو، نلسون ماندلا، شاهزاده دیانا و مادر ترزا را مربیگری کرده است.

او نیز بی سر و صدا برای خودش امپراتوری اقتصادی مختص خودش را ساخته است. کمپانی آنتونی رابینز نه تنها به تعاملات گفتاری خود محدود می شود: گروهی متنوع از کسب و کار در صنایع مانند مهمان نوازی، آموزش، تولید رسانه ها و خدمات کسب و کار است. شرکت ها گزارش می دهند که درآمد تلفیقی نزدیک به ۶ میلیارد دلار در سال است.

رابینز، همراه با جادو جانسون و میا هام، سرمایه گذاری در باشگاه فوتبال لس آنجلس، یک لیگ برتر فوتبال لیگ برتر انجام داده تند. او و همکارانش در حال ساخت یک استادیوم سالانه ۲۵۰ میلیون دلاری در مرکز شهر لس آنجلس با استفاده از وجوه خصوصی خود می باشند.

او در فیلم “Shallow Hal” و نمایش تلویزیونی “The Sopranos” به عنوان خودش ساخته شده است و در فیلم “Men in Black” بیگانه بازی کرده است.

رابینز به عنوان یک سخنران با انرژی بالا شناخته شده است و متوجه می شود که غوطه ور شدن سرد در حمام یخ به او کمک می کند تا از شدت سمینارهای خود بهبود یابد. او همچنین از یک دستگاه فریوتراگرافی برای قرار دادن بدن خود در دمای اتاق به دمای ۲۲۰- درجه فارنهایت برای سه دقیقه در یک زمان استفاده می کند و از الکل، کافئین، گوشت قرمز و مرغ اجتناب می کند.

او به طور انحصاری توسط جت خصوصی سفر می کند و می گوید که بهره وری خود را بیش از هر چیز در زمین تغییر داده است.

تونی رابینز ریشه های فروتن خود را فراموش نکرده است. بنیاد آنتونی رابینز در طول تعطیلات سالانه بیش از چهار میلیون نفر را از طریق “برندۀ سبد” بین المللی در اختیار دارد و روزانه در هند بیش از ۱۰۰ هزار نفر آب می خورند، در حالی که بیماری های ناشی از آب، عامل اصلی مرگ و میر کودکان است.

بنیاد آنتونی رابینز برنامه هایی برای کمک به بی خانمان ها، رهبری جوانان را تشویق می کند و کتاب ها و نوارهای خود را به زندانیان ارائه می دهد.

در سال ۲۰۱۴، رابینز ۱ میلیون دلار برای جایزه جهانی یادگیری X جایزه ۱۵ میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است که به سازمان هایی که راه نوآورانه ای برای تبدیل یادگیری به فناوری دارند، اهدا خواهد شد.

آنتونی رابینز
آنتونی رابینز

بهترین کتاب های آنتونی رابینز

آنتونی رابینز کتاب های متعددی را نوشته و آن ها را به پر فروش ترین کتاب ها در سراسر دنیا تبدیل نموده است. این کتاب های معروف و پر جاذبه به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است و در کشورهای مختلف چند صد هزار جلد آن به فروش رسده است.

از مهم ترین و معروف ترین این کتاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز

کتاب به سوی کامیابی آنتونی رابینز

کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

کتاب پول آنتونی رابینز

کتاب اهرم های خوشبختی

کتاب اهرم های پولدار شدن

کتاب مهارت در بازی زندگی

کتاب سرسختی در سرزمین پول آفرینی

کتاب خودت را بشناس

کتاب پرسش های کوآنتومی

کتاب قدرت ایمان

کتاب قدرت تفکر منفی

کتاب آینده خود را بسازید

کتاب مدیریت احساسات

کتاب مشکلات شیرینی زندگی اند

کتاب پشتوانه های زندگی

کتاب زندگی با معنا

 

اکثر کتاب ها و آثار آنتونی رابینز به زبان فارسی هم ترجمه شده اند و برای مطالعه در دسترس علاقمندان و دوستداران می باشند.

بعضی از این کتاب ها استقبال خوبی در ایران شده است و چندین بار تجدید چاپ شده اند و جزو کتاب های پر فروش فارسی قرار گرفته اند.

کتاب موفقیت ناحدود در ۲۰ روز آنتونی رابینز پر فروش ترین کتاب رابینز در ایران است که خوانندگان زیادی آن را تهیه کرده اند و توانسته بین مخاطبین خود محبوبیت زیادی کسب نماید.

 

تحصیلات آنتونی رابینز

بر خلاف اطلاعات بسیار زیادی که آنتونی رابینز دارد، اما به هیچ دانشگاهی نرفته است و هیچ تحصیلات دانشگاهی ندارد، اما تا دلتان بخواهد در زمینه های مختلف کتاب خوانده است.

 

محل زندگی آنتونی رابینز

امروز، رابینز در پالم بیچ، فلوریدا زندگی می کند. او به فورچون گفت: “من از زندگی در کنار اقیانوس انرژی می گیرم” خانه اش دارای یک استخر بی نهایت ۱۶۵۰۰۰ گالن و یک اتاق خواب اصلی است که به اقیانوس چشم انداز دارد. رابینز خانه های دیگری را نیز در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا ، آیداهو؛ و شهر کوچکی در بریتیش کلمبیا که همسرش بزرگ شده است نیز دارد.

وی همچنین دارای مجتمع متل های اقامتی و یک مجتمع پنج ستاره است که ویلا های لوکس، غذاهای متنوع، آبگرم، ماساژ و غواصی را به صخره های مرجانی نزدیک می برد.

 

همسر آنتونی رابینز

همسر اول آنتونی رابینز بکی جنکینس نام دارد. رابینز با او در یکی از سمینارهایش آشنا شد و و پس از مدتی با وی ازدواج کرد. بکی از ازدواج قبلی اش ۲ فرزند داشت که آن ها هم با تونی زندگی می کردند.

پس از جدایی از بکی رابینز با سیج رابینز ازدواج کرد. این ازدواج برای رابینز حواشی زیادی به همراه داشته است. رابینز از ازدواج دوم خود فرزندی نداشته است اما فرزند حاصل از ازدواج اول خود را به همراه سیج بزرگ کرده است. پس از آن که فرزند رابینز که نامش جیرک رابینز است به سن قانونی رسید، تونی و سیج اعلام کردند که تصمیمی برای ادامه مسیر زندگی با یکدیگر ندارند و از هم جدا شدند.

جیرک رابینز فرزند آنتونی رابینز هم اکنون یک سخنران انگیزشی در آمریکاست و در حرفه و سبک زندگیش سعی کرده است که پا جای ای پدرش بگذارد.

جملات انگیزشی آنتونی رابینز
آنتونی رابینز

جملات انگیزشی آنتونی رابینز

تونی رابینز هم در کتاب ها و هم در سخنرانی هایش از جملات انگیزشی زیادی استفاده می کند و همواره سعی دارد با ایجاد هیجان و جو روانی مثبت بر روی مخاطبین خود تاثیرگذار تر شود.

این عوامل سبب شده است که او را به یک سخنران انگیزشی جذاب و پر شور تبدیل سازد.

در ادامه چند تا از جملات انگیزشی آنتونی رابینز را با هم مرور می کنیم:

هر اتفاقی که در زندگی ما می افتد برای ما یک هدیه است و ما بدون این اتفاقات نمی توانیم به رشد برسیم.

میزان موفقیت شما در زندگی بستگی به کیفیت رابطه های شما با دیگران دارد.

انسان های موفق سوال های بهتری می پرسند و در نتیجه پاسخ های جالب تری را هم دریافت می کنند.

اگر بخواهید می توانید آینده ای بسازید که هیچ شباهتی با گذشته تان ندارد.

با شکر گزاری ترس از وجودتان محو می شود و نعمت و برکت به سویتان روانه می گردد.

یک نظر

  1. ممنون از مطلب خوبتون عالی بود

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.