Home / پول / ۵ اصل مالی که برای پول درآوردن نیاز دارید بدانید
پول درآوردن
پول درآوردن

۵ اصل مالی که برای پول درآوردن نیاز دارید بدانید

چیزی که شما باید برای پول درآوردن و رسیدن به آزادی مالی باید بدانید، اسم دیگر آن برنامه‌ریزی برای خارج شدن از بدهی اشت.

اگرچه منابع مالی نباید در اولویت اول ما در زندگی باشند، من می‌گویم پول نقش مهمی را بازی می‌کند و ما نیاز داریم آنچه در آن هست را ببینیم: یک ابزار.

یک از دوستانم گفت: “پول همه‌چیز نیست، اما مانند اکسیژن اهمیت دارد!”

پول یک ابزار است، که بستگی دارد چگونه از آن استفاده کنیم، می‌تواند علاقه ما را به زندگی ما بیاورد یا ناامیدی را به ارمغان بیاورد.

ما باید از تمام امکاناتی که ایجاد می‌کند و همچنین تمام مشکلات آن آگاه باشیم.

بعضی از شگفت‌انگیزترین کارها انجام‌شده است، برای اینکه که مردم منابع مالی را برای گرفتن سرمایه پیدا کردند،کسب‌وکار ایجادشده، مدارس آغازشده و سازمان‌های خیریه بشردوستانه تأسیس شدند که بسیار درست وظایف خود را انجام دادند.

از سوی دیگر، روابط دوستی خراب می‌شوند، منافع نامشروع به دست می‌آیند و زندگی‌ها تخریب می‌شوند، که همه از پول است.

بنابراین، امروز من می‌خواهم بر روی استفاده از برخی اصول مالی ساده تمرکز کنم، اما همچنین می‌خواهم به برخی فلسفه‌های اصولی که مردم می‌توانند انجام دهند را تدریس کنم و ما می‌بینیم وقتی ما سرمایه گذاری کنیم چه دستاوردهای فوق‌العاده‌ای می‌تواند ایجاد شود: یک ابزار برای بهبود زندگی ما و زندگی دیگران.

جان وسلی گفته است: “شما همه می‌توانید کسب کنید، همه می‌توانید صرفه‌جویی کنید و همه می‌توانید ببخشید.”

شخص می‌بیند با پول زندگی را می‌تواند زندگی را با ایجاد نظم در درآمد، صرفه‌جویی و بخشیدن متعادل کند که هم بحران ایجاد می‌کند و هم تعادل.

اما ما باید به خاطر داشته باشیم که پول یک بخش گمراه‌کننده است و به شما می‌گوید همه مشکلات شما حل خواهد شد، اما حل نمی‌شود.

این فوق‌العاده است که تااندازه‌ای زندگی خود را متعادل کنید و با روش درست ادامه دهید. مهم است که ما خود صاحب پول باشیم و نه برعکس آن.

راه اول برای مطمئن ساختن این پول مالک ما نمی‌شود این است که با بدهی‌های خود روبرو شویم.

آمریکایی‌ها، تنها با اکثر جهان بیشتر از همیشه بدهی دارند. ما باید این ضرب‌المثل قدیمی را همیشه به یاد داشته باشیم: “قرض گیرنده بنده وام‌دهنده است.”

وقتی ما بدهی داریم، ما مدیون کسی هستیم، و به این دلیل، آن‌ها تا حدی کنترل ما را دارند. در اصل، ما بنده آن‌ها هستیم. این است که راهی برای آزادی مالی نیست.

جالب‌توجه است، وقتی بدهی پیش می‌آید، من فهمیدم بسیاری از مردم هوشمند آن‌ها قبول نمی‌کنند.

بنابراین، برای کمی کمک، اینجا پنج اصل مالی است که شما باید برای پول درآوردن بدانید:

۱-طرز فکر درست را توسعه دهید

وقتی بدهی پیش می‌آید، تنها راه مقابله با آن است. ما باید بدهی را به‌عنوان دشمنی برای زندگی مالی خود بدانیم.

اگر به خود بگوییم “یک بدهی کوچک اینجا و یک بدهی کوچک جای دیگر” به‌زودی، ما بدهی‌های زیاد برایمان پیش می‌آید.

در بعضی موارد پول وقتی با سرمایه‌گذاری و صرفه‌جویی همراه باشد می‌تواند مثبت باشد، بدهی می‌تواند چند برابر شود و هرماه ما را به سمت بدهی‌های بیشتر پیش ببرد.

طرز فکر درست این است که ما باید از بدهی خلاص شویم و بدون بدهی بمانیم. آیا این طرز فکر شماست؟

۲-درک بیشتری را به دست آورید

بعضی مردم نمی‌دانند چقدر بدهی دارند. بعضی مردم نمی‌دانند سود داشته‌اند یا زیان.

شما نمی‌توانید برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید اگر الآن نمی‌دانید کجا هستید. به این روش فکر کنید.

مثل‌اینکه دوستی را می‌خواهید ملاقات کنید و نیاز به جهت‌دارید تا به خانه‌اش برسید.

وقتی برای یافتن جهت تماس می‌گیرید، او از شما می‌پرسد الآن کجا هستید. معمولاً، ما آدرس خود را می‌دهیم و سپس او جهات را به ما می‌گوید تا چگونه از جایی که هستیم به آنجا برسیم.

به‌هرحال، تصور کنید به او بگوئید نمی‌دانید کجا هستید. او نمی‌تواند جهت‌ها را به ما بگوید برای اینکه او نمی‌داند ما به شما باید برویم یا شرق، غرب و جنوب.

همین موضوع با دانستن موقعیت مالی ما صدق می‌کند. اگر شما هدف صرفه‌جویی یک میلیون دلار داشته باشید، برنامه‌ریزی شما متفاوت است اگر از قبل ۷۵۰۰۰۰ دلار پس‌انداز کرده باشید و بعد ۱۰۰۰۰۰ دلار را برای بدهی مصرف کرده باشید.

موقعیت مالی خود را تصور کنید و درکی از آن داشته باشید. در این مورد، ضرب‌المثل “دانش قدرت است” صدق می‌کند.

دانستن این‌که شما در چه موقعیت مالی قرار دارید مهم است برای اینکه فقط بر اساس آن نقشه مالی خود را بکشید.

پول درآوردن

۳-برای پول درآوردن کمک بگیرید

وقتی شما بیمار هستید، به دکتر می‌روید. وقتی می‌خواهید در ورزشی بهتر شوید، مربی می‌گیرید.

وقتی بدهی دارید، نیاز به کمک گرفتن دارید. بستگی به مقدار بدهی که دارید، با درجه‌های متفاوتی از کمک دنبال کمک خواهی بود.

اگر ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای کارت خرید خود بدهی داشته باشید، ممکن است فقط نیاز داشته باشید از یک دوست برای هزینه ماهانه کمک بگیرید.

به‌عبارت‌دیگر، اگر بدهی شما بیشتر است، برای مثال اگر ۵۰۰۰۰ دلاربرای کارت خرید خود بدهی داشته باشید، ممکن نیاز باشد برای پول درآوردن از یک مشاور مالی کمک بگیرید.

با غرور خود اجازه ندهید تا مانع این روش شوید. هرکسی در هرزمانی نیاز به کمک دارد و افراد عاقل وقتی نیاز دارند کمک می‌گیرند.

اگر بدهی دارید و در مدیریت آن نیاز به کمک دارد کمک بگیرید. آینده شما بستگی به این دارد.

۴-بر میزان بدهی و پول درآوردن خود کنترل داشته باشید

برای یک دقیقه درباره مفهوم بدهی فکر کنید، مخصوصاً اگر با حرکت خاصی در بدهی می‌افتید، به خاطر اینکه چیزی را می‌خواهید بخرید ولی الآن پولی ندارید.

حالا، ممکن شما برای گفتن ماهر نباشید اما چیزی که الآن می‌گویید این است “من برای الآن پولی ندارم اما آن را می‌خواهم و حتی حاضرم ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر پرداخت کنم.”

چگونه می‌توان آن را کنترل کرد. آیا می‌توانید امیال خود را کنترل کنید؟ و مناسب‌تر، آیا امیال خود را کنترل خواهید کرد؟ یا باید راهی برای پول درآوردن پیدا کرد؟

آیا زندگی خود را کنترل خواهی کرد؟ آیا مسئولیت فعالیت‌های خود را می‌گیرید و آیا برای خود تصمیم می‌گیرید از کارت خرید خود، خرید بلندمدت نکنید و یا با بدهی بیشتر خود، آینده مالی خود را به خطر می‌اندازید؟

۵-برنامه‌ریزی مالی بر میزان پول درآوردن و خرج کرد خود داشته باشید

برای بیرون آمدن از بدهی، یک نقشه بکشید. نیاز دارد ساده، مؤثر، قابل‌اجرا و متناسب با زندگی فردی شما باشد.

اصل‌هایی وجود دارند که می‌توانید دنبال کنید. البته هرکسی درآمد متفاوت و سطح بدهی متفاوت دارد و در مرحله متفاوتی از زندگی به سر می‌برد.

یک زن و شوهر ۵۰ ساله درآمد ۱۲۵۰۰۰ دلار با بدهی ۵۰۰۰۰ دلار در ماه دارند، که نقشه‌های متفاوتی نسبت به یک مرد تنها دارند، یک مرد ۲۵ ساله با درآمد ۳۰۰۰۰ دلار در سال و بدهی ۱۰۰۰۰ دلار.

نکته اصلی داشتن برنامه است. وقتی شما نقشه‌ای می‌کشید که برای شما کار می‌کند، آن نقشه را بانظم و ترتیب ادامه دهید.

نقشه شما باید شامل جزئیات استراتژی برای مصرف، درآمد، صرفه‌جویی، سرمایه‌گذاری و غیره باشد. من روزی را به خاطر دارم که به مربی‌ام گفته بودم “آقای شوآف، اگر من پول بیشتری داشتم نقشه بهتری می‌کشیدم.” او جواب داد “نه من فکر می‌کنم اگر نقشه بهتری می‌کشیدی پول بیشتری داشتی.

به یاد داشته باش، مقدار حساب مهم نیست، مهم نقشه است.” یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید “اگر شما در برنامه‌ریزی شکست خوردید، شما برنامه را شکست دهید.”

اینجا برخی از اصول اولیه برای از بدهی درآمدن آمده است:

هر چیزی را که مصرف می‌کنید، بنویسید. یک دفتر بگیرید و هر معامله‌ای که می‌کنید را بنویسید.

  • این مهم است. شما را آگاه می‌کند و مجبور می‌کند در هر تصمیم نگاه دومی داشته باشید و کمک می‌کند مسئولیت هزینه‌های خود را قبول کنید.
  • عوارض کارت اعتباری خود را هرماه پرداخت کنید، اگر نمی‌توانید حالا این کار را انجام دهید آن را به‌عنوان یک هدف قرار دهید تا در اسرع وقت انجام دهید.
  • مشخص کنید چقدر باید برای بدهی پرداخت کنید و پرداخت آن را در اولویت قرار دهید.

آینده مالی شما می‌تواند جذاب باشد. می‌توانید بخشی از ارث خود را کنار بگذارید که از نظر مالی به آن وابسته نباشید، ولی شامل تصمیم‌گیری‌های شما برای چیزی که از زندگی می‌خواهید باشد.

یکی از اولین موضوعاتی که با آن برخورد باید بکنید بدهی شماست. اگر بدهی نداشته باشید که فوق‌العاده است.

اگر دارید سخت می‌شود. می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید به دست آورید و به موفقیت برسید فقط اگر در اولویت‌های خود متعهد باشید.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.