Home / زندگی / ۴ قدم برای ایجاد تعادل در زندگی
تعادل در زندگی
تعادل

۴ قدم برای ایجاد تعادل در زندگی

ایجاد تعادل در زندگی شخصی بهترین و سریع‌ترین روش دستیابی به موفقیت است.

خیلی از ما برای درست راه رفتن احتیاج به فکر کردن نداریم. وقتی کودک بودیم قدم برمی‌داشتیم و هنوز هم راه می‌رویم. در سراسر روز، از اتاق تا آشپزخانه راه می‌رویم و فکر نمی‌کنیم چگونه تعادل خود را حفظ کنیم و زمین نخوریم.

اما وقتی روی سطح کاملاً صاف راه نرویم، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا سعی کرده‌اید در طول نهر راه بروید؟ یا روی طناب ژیمناستیک؟ احتمال دارد ناگهان سر بخورید.

وقتی اتفاق می‌افتد که ذهن ما بر تعادل تمرکز کند. ما به هر قدمی که برمی‌داریم فکر کنیم و مدام به ماندن تمرکز کنیم. تعادل کار و زندگی تا راه رفتن بر روی پیاده‌رو بیشتر مانند راه رفتن روی آن می‌ماند.

اکنون ما می‌گوییم چگونه تعادل در زندگی را حفظ کنید؟

 

۴ قدم برای ایجاد تعادل در زندگی که باید بدانید

 

۱- موفقیت را برای خود دوباره تعریف کنید

موفقیت به معنای داشتن نزدیک‌ترین کسانی است که دوستشان دارم و به من توجه می‌کنند، است.

وقتی شغلم شروع شد، من چالش‌های جدید را دوست داشتم. اما می‌دانستم نمی‌خواهم چیزی را که برای من مهم است از دست بدهم.

مرا وادار به تصمیم‌گیری بزرگی در زندگی‌ام کرد: نوشتن تعریفی از موفقیت.

به‌جای تمجید از موفقیت‌هایم یا دستاوردهایم، تصمیم گرفتم موفقیت را برای خودم به معنای داشتن کسانی که دوستشان دارم و به من بیشترین توجه را دارند، معنی کنم.

برای من موفقیت همین بود که افرادی که دوستشان دارم کنارم باشند. اگر شما نیز در زندگی خود بخواهید واقعاً موفق باشید باید از خود یک سؤال بپرسید: آیا با دنبال این موفقیت، من به افراد مهم در زندگی خودم نزدیک‌تر می‌شوم یا بیشتر از آن‌ها فاصله می‌گیرم؟

۲- اولویت‌های خود را تعیین کنید

در دانشگاه، برایان دیسون این نصیحت‌ها را برای کلاس فارغ‌التحصیلی داشتند:

فرض کنید زندگی یک بازی است که شما ۵ توپ را به هوا می‌اندازید. آن‌ها را کار، خانواده، سلامتی، دوستان و روحیه نام‌گذاری کنید و همه آن‌ها را در هوا حفظ می‌کنید. به‌زودی متوجه می‌شوید که کار یک توپ پلاستیکی است، اگر آن را بیندازید، برمی‌گردد.

اما چهار توپ دیگر: خانواده، سلامتی، دوستان و روحیه از شیشه ساخته‌شده‌اند. اگر یکی از آن‌ها را بیندازید به‌طور جبران نشدنی ترک برمی‌دارند، صدمه می‌بینند یا حتی خرد می‌شوند. آن‌ها مثل قبل نخواهند بود.

یکی توپ شیشه‌ای نه‌تنها شکننده‌تر از توپ پلاستیکی است، بلکه باارزش‌تر نیز هست. وقتی بیشتر سعی می‌کنیم توپ پلاستیکی را در هوا نگه‌داریم ریسک اینکه دیگر توپ‌ها آسیب ببینند، وجود دارد.

بعد تعریف موفقیت که شامل کسانی است که دوستشان دارید، قدم بعدی تنظیم اولویت‌های خود است تا آن‌ها را منعکس کنید.

اگر خانواده یا دوست شما مشکلی داشتند، به مشکل آن‌ها رسیدگی کنید. یک جلسه یا ملاقات با آن‌ها برای آن برنامه‌ریزی کنید. اول افرادی که دوستشان دارید را در تقویم خود قرار دهید و اولویت‌های دیگر را دنبال کنید.

۳- بالا، پایین‌های زندگی و کار را تشخیص دهید

اکثر ما ایجاد تعادل در زندگی را کار کوچکی می‌دانیم.

زمان‌هایی هست که ما بیشتر توجه بر یک بخش زندگی داریم، مثلاً در پروژه‌ای کار می‌کنیم یا مهلت انجام کار خاصی را داشته باشیم.

مشکلی نیست اگر برای یک مدت کوتاهی نوسان را به یک سمت سوق داد. آن لازم است و مشکلی پیش نمی‌آید تا وقتی زمان آن را بیش‌ازحد طولانی نکنید. اولویت‌های اصلی خود را به خاطر داشته باشید و تنظیمات لازم را برای تعادل مجدد آن انجام دهید.

بدانید بر چه چیزی متمرکز شدید و وقتی تعادل را ایجاد کردید نیاز دارید موفقیت باشید.

آمادگی برای مشکلات نه‌تنها شمارا در کار خود سمت موفق می‌کند، بلکه شمارا به سمت ایجاد یک زندگی غنی و پرفایده در بیرون از محل کار سوق می‌دهد.

۴- میراث خود را ایجاد کنید

هرگز برای شروع فکر کردن درباره میراث زود نیست. در “۷ عادت افراد خیلی موفق” استفان کاوی گفته است: با پایان در ذهن شروع کنید. اینکه شما شروع می‌کنید یا بعد سالها شروع می‌کنید، می‌توانید مقصد خود را در ذهن خود حفظ کنید.

برای شناخته شدن چه‌کار می‌خواهید انجام دهید؟ در پایان می‌خواهید چه کسی با شما باشد؟ می‌خواهید بر سنگ‌قبر خود چه چیزی نوشته شود؟ این سؤال‌ها را از خود بپرسید. میراث خود را از جواب‌هایتان پیدا خواهید کرد، اگر به آن عمل کنید. مهم است که کارهای روزانه خود را با اهدافتان مطابقت دهید.

مراقبت از خانواده خود، سلامتی خود، روابط خود و روحیه شما کار خودخواهانه‌ای نیست. آن را حفظ کنید.

با حفظ تعادل در زندگی، مخصوصاً وقتی فکر می‌کنید روی راه سخت راه می‌روید، چیزی را که برای شما مهم است را حفظ می‌کنید و به سفر بدون ریزش ادامه می‌دهید.

اگر فکر می‌کنید برای ایجاد تعادل در زندگی راهکارهای دیگری نیز وجود دارد لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

[newsletter_signup_form id=3]

یک نظر

  1. جالب بود مرسی از نوشته خوبتون

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.