Home / پول / چگونه شغل متناسب با روحیه خود را پیدا کنیم
شغل
شغل مناسب

چگونه شغل متناسب با روحیه خود را پیدا کنیم

باید توجه خاصی در انتخاب شغل و کار مناسب در زندگی داشت.

راه اندازی یک کار و کاسبی مانند ازدواج است. باید همخوانی زیادی میان شخصیت شما و نوع کاری که می خواهید واردش شوید، وجود داشته باشد. برخی افراد در یک کار شکست می خورند، اما در کار دیگری به موفقیت بزرگی می رسند، چون برای یک جور کار مناسب نبوده اند، ولی برای کار دیگر مناسب بوده اند.

رالف والو امرسون در یکی از آثارش گفته: هیچ کاری بدون شور و اشتیاق به موفقیت نمی رسد. شور و اشتیاق در کار ضرورت دارد تا بتوانید در مقابل موانع و سختی ها مقاومت کنید و به هدف برسید. فقط در صورتی که در تولید یا فروش یک محصول یا خدمات موفق می شوید که واقعا به آن ایمان داشته باشید و به آن اهمیت بدهید. باید چیزی باشد که از فروختن آن به پدر، مادر یا بهترین دوست تان نیز خوشحال باشید.

پس با استعدادها، توانایی ها، تجربه ها، معلومات، علایق و پیشینه خود شروع کنید. تنها با انجام کاری که واقعا از آن لذت می برید، به موفقیت می رسید. چیزی که علاقمندتان می سازد، جذب تان می کند و توجه تان را جلب می نماید.

وقتی به فعالیت های قبلی تان نگاه می کنید، متوجه می شوید که محصولات، خدمات و فعالیت هایی وجود دارد که مجذوب آن می شوید. این ها می تواند نشانه های خوبی برای آن نوع کاری باشد که شما امروز باید داشته باشید.

به یاد داشته باشید همیشه در صورتی بیشترین موفقیت را کسب می کنید که کاری را انجام بدهید که واقعا دوست دارید یا برای کالایی بازاریابی کنید که واقعا به آن علاقه دارید. وقتی می خواهید کسب و کاری را شروع کنید، در ابتدا به جای اینکه به دنبال محصولی کاملا جدید باشید، به دنبال بهتر کردن یک محصول یا خدمات موجود باشید. دنبال کالایی بگردید که بتوانید، ارزان تر، سریع تر با کیفیت بالاتر یا با امکانات و مزایای بیشتری به بازار بیاورید.

به یاد داشته باشید که یک ایده کافی است فقط ده درصد جدید و بهتر باشد تا بتواند سهم قابل ملاحضه ای از بازار را به خود اختصاص دهد.

هر مطلبی را که درباره کسب و کارهای بالقوه به دست تان می رسد، مطالعه کنید. چشم تان به دنبال محصول یا خدماتی باشد که مردم نیاز دارند، اما کسی آن را عرضه نمی کند. با دوستان تان صحبت کنید. در کار یا رشته خود جستجو کنید. ممکن است در چیزی که فکر می کنید باید کسی آن را در بازار محل زندگی یا کار شما عرضه کند، ایده ای چند میلیارد تومانی رو به روی تان ایستاده باشد.

چشم ها و گوش های تان را برای فرصت های شغلی که در اطراف تان پیش می آیند، تیز و باز نگه دارید؛ به خصوص به ندای دورن تان گوش فرا دهید. چه نوع محصول و یا خدماتی را واقعا دوست دارید به بازار بیاورید و به وسیله آن یک کار و کاسبی موفق راه بیندازید؟ این نقطه شروع کسب و کار شماست.

بنابراین سعی کنید شغل و کسب و کارتان دقیقا منطبق بر علاقه درونی و سلیقه تان باشد، تنها در این صورت است که می توانید امیدوار باشید که موفقیت مالی در انتظار شما خواهد بود.

منبع:مجله راز شماره ۲۷

اگر علاقمند به دریافت این نوع مقالات و فایلهای آموزشی رایگان دیگر هستید، کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید :
[newsletter_signup_form id=3]

2 نظرات

  1. شغل مورد نظرتون را بسازید . واقعا شغلی که نشه خودت بسازیش و منتظر استخدام توسط دیگری باشی ترسناکه

  2. بسیار مطالب عالی

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.