Home / زندگی / مهم‌ترین راه‌های ایجاد انگیزه در زندگی
انگیزه
انگیزه

مهم‌ترین راه‌های ایجاد انگیزه در زندگی

چگونه می‌توان در زندگی انگیزه داشت؟ چگونه می‌توان با اشتیاق و با هیجان بود؟ این اصول به خود انگیزشی به‌طور مرتب کمک می‌کند.

در ادامه مهم‌ترین راه‌های ایجاد انگیزه در زندگی را باهم بررسی می‌کنیم:

  1. جدی باشید

تصمیم بگیرید تمام راه‌ها تا قله بروید. تا حالا، فقط در مورد آن فکر کرده‌اید. تا حالا، فقط از خاطرتان گذشت. اما الآن حرکت کنید تا بالا بروید، که زندگی شما تغییر خواهد کرد. این فوق‌العاده‌ترین روش ایجاد انگیزه است.

زندگی شما مثل یک سایه از سمت تاریک تپه بالا می‌رود، تا اینکه خودتان تصمیم بگیرید برای کاری که انجام می‌دهید، بهترین باشید. و ناگهان شروع می‌کنید و زندگی شما برای همیشه تغییر می‌کند.

انگیزه داشتن

  1. مهارت‌های محدودکننده خود را بشناسید

قدم‌های محدودکننده شما کدام هستند؟ کدام‌یک از مهارت‌هایتان،شما را از پیشرفت بازداشته است؟ چگونه انجام می‌دهید؟ آن کار کدام است؟ از دیگران می‌توانید بپرسید. پیدا کنید در چه چیزی باید بهتر شوید.

بحرانی‌ترین مرحله که موفقیت امروز شما را تعیین می‌کند کدام است؟

  1. با مردم درست باشید

افراد درست چه کسانی هستند؟ کسانی که طرز فکر مثبت دارند. با افراد درست و اهداف و برنامه‌هایشان باشید، افرادی که الهام‌بخش هستند و زندگی را با خود می‌آورند.

با عقاب همراه باشید. همان‌طور که زیگ زیلار گفته است: “اگر بخواهید با عقاب پرواز کنید، نمی‌توانید با بوقلمون باشید.”

افراد منفی را از خود دور کنید. افرادی که همیشه ناله و شکایت می‌کنند را از خود دور کنید. چه کسی به این چیزها نیاز دارد؟ زندگی کوتاه است.

  1. از خود مراقبت کنید

مراقب سلامتی خود باشید. رژیم خوبی داشته باشید و خوب تمرین کنید.

هرکسی می‌داند برایش غذای بهتر کدام است، مرتب فعالیت کنید و استراحت داشته باشید. اگر ۵ روز در هفته سخت کار می‌کنید، ۵ روز هم زود به خواب بروید.

  1. خود را به‌عنوان بهترین ببینید

هر کاری که انجام می‌دهید، برای خودتان بهترین تصور کنید. به یاد داشته باشید، تمام انگیزه و پیشرفت‌های شما از پیشرفت‌های تصورات ذهنی به وجود می‌آیند.

انگیزشی
انگیزشی
  1. با خود خوب صحبت کنید

تمرین کنید با خود حرف‌های مثبت برنید. چگونه؟ بگوئید “من بهترین هستم.” “من خودم را دوست دارم.” من می‌توانم.” “من کارم را دوست دارم.”

آیا اگر این‌ها را به خود بگوئید ولی به آن‌ها باور نداشته باشید، به خود دروغ نمی‌گویید؟ نه به خود دروغ نمی‌گویید، حقیقت محض است.

با خود طوری که می‌خواهید حرف بزنید، نه طوری که الآن برایتان اتفاق افتاده است. به یاد داشته باشید، شاید تصادفی تا حالا چیزهایی به دست آورده باشید، ولی دستاوردهایتان در آینده بستگی به انگیزه خودتان دارد.

  1. حرکت کنید

سریع حرکت کنید. حس فوری بودن چیزی است که می‌توانید بیشتر کنید و برای هرکسی فرق می‌کند. عمل کنید. وقتی یک ایده خوب دارید، پس آن را انجام دهید.

هرچه سریع‌تر حرکت کنید، بیشتر موفقیت به دست می‌آورید و هرچه سریع‌تر به دست آورید، بیشتر خود را دوست دارید. و هرچه بیشتر خود را دوست بدارید، اعتمادبه‌نفستان بیشتر می‌شود.

هرچه اعتمادبه‌نفستان بیشتر می‌شود، خویشتن‌داری شما بیشتر می‌شود و بیشتر به خود متکی می‌شوید. و هرچه پافشاری شما بیشتر باشد، دیگر توقف نشدنی نیستید.

 

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.