Home / زندگی / راه های رسیدن به موفقیت چیست؟
راه های رسیدن به موفقیت
رسیدن به موفقیت

راه های رسیدن به موفقیت چیست؟

برای پیشرفت در زندگی باید راه های رسیدن به موفقیت را شناخت و در جهت تحقق آن‌ها گام برداشت.

هرکدام از ما در قبال زندگی خود، آینده و یا بین آن دو مسئولیت داریم. نباید عقب بنشینیم و منتظر باشیم تا موفقیت ما را پیدا کند.

در راه های رسیدن به موفقیت نیاز به ابتکار عمل برای ادامه و خلاقیت داریم تا موفقیت را از آن خود کنیم، چه در زندگی روزانه یا در کار خود.

وقتی نمی‌توانید اتفاق‌های اطرافتان را کنترل کنید، برای اینکه زندگی خود را توسعه دهید به مسئولیت شما وابسته است. پیشرفت با ابتکار برای انجام دادن کارها و اقدام عمل شروع می‌شود.

در ادامه دوازده روش از راه های رسیدن به موفقیت بیان می‌شود که می‌توانید انجام دهید تا موفقیت را در هر جنبه از زندگی خود پیدا کنید:

 ۱- سؤال زیاد بپرسید

پرسیدن سؤالات به ما کمک می‌کند اطلاعات به دست آوریم. کنجکاو بودن نشان می‌دهد ما به آن چیز علاقه داریم.

این بدان معنی است، در محل کار یا در روزهای زندگی، چیزهای اطرافمان به ما می‌آموزند و ما را راهنمایی می‌کنند. و این زمانی رخ می‌دهد که  ما به آن‌ها نشان دادیم علاقه‌مندیم.

۲- یک لیست تهیه کنید و آن را انجام دهید

اگر لیستی برای انجام دادن نداشته باشیم، توجه کردن به اولویت‌های زندگی بسیار دشوارتر خواهد بود و تعداد کارهای فراموش‌شده نیز افزایش می‌یابد.

حتی اگر چیزی خیلی ساده باشد مثلاً جز کارهای خانگی باشد که نیاز به انجام شدن داشته باشد، داشتن لیست به ما کمک می‌کند در مسیر انجام دادن کارها قرار بگیریم.

همچنین چیزهایی که در خارج لیست قرار دارند را بهتر می‌توانید ببینید و انگیزه خود را برای کار بیشتر حفظ کنید.

۳- اشتباهات خود را مشخص کنید

لیست دیگری نیز می‌توانید تهیه کنید، لیستی از بزرگ‌ترین اشتباهات خود. مهم نیست که در گذشته آن‌ها را اشتباه انجام دادیم، اما ترجیح می‌دهیم آن‌ها را دوباره امتحان کنیم و درس‌هایی که از آن گرفتیم را به خاطر داشته باشیم.

اگر تصمیم مالی نادرستی در زندگی خود داشته‌اید، آن‌ها را بنویسید و اشتباه خود را بفهمید، به یاد داشته باشید آن را مانند قبل تکرار نکنید.

۴- آن‌ها اشتباهات خودمان هستند!

شجاعت می‌خواهد نه‌تنها اشتباه خود را بپذیرید، بلکه کاملاً آن را از خود بدانید. تلاش برای مقصر دانستن دیگران به این معنی است که نمی‌توانید مسئولیت اشتباهات خود را قبول کنید.

اشتباه کلید موفقیت است، هر اشتباه به ما چیزهایی یاد می‌دهند.

۵- به خود اجازه دهید صدای خود را گوش دهید

می‌تواند ترسناک باشد گاهی اوقات که با خود صحبت کنیم، مخصوصاً وقتی در یک موقعیت جدید هستیم و یا چیزی یاد می‌گیریم.

وقتی عقاید خود را با خود تقسیم کنید و ایده‌های خود را برای خود تشریح کنید، ایده‌های شما می‌توانند به‌صورت ابتکار عمل نشان داده شوند.

۶- اهداف خود را مشخص کنید

نقاط عطف، چه بزرگ و کوچک، انگیزه‌های بزرگ برای موفقیت هستند. آن‌ها موفقیت‌ها را برای ما مشخص می‏کنند و به ما اهداف برای باقی ماندن در بینش ما می‌دهند. اهداف کوچک و کوتاه‌مدت که ما را به سمت اهداف بزرگ‌تر می‌کشند.

۷- فعالانه شرکت کنید

مهم نیست مربوط به کار ما است یا در زندگی روزانه ماست. فعال باشید و در کارهایی که انجام می‌دهید خود را درگیر کنید.

در بحث‌ها و فعالیت‌هایی شرکت کنید که کمک می‌کند شناخته‌شده باشید و نشان می‌دهد شما شور و شوق برای آنچه انجام می‌دهید، دارید.

۸- فرصت‌های جدید را بپذیرید

فرصت‌های جدید برای شما همیشه، در موقعیت‌های متفاوت در سراسر زندگی شما وجود دارند. گاهی اوقات فکر کردن به تغییر و فرصت‌های جدید می‌تواند دلسردکننده باشد، اما به خاطر داشته باشید پیشرفت هیچ‌وقت بدون تغییر ایجاد نمی‌شود.

تمایل به پذیرش فرصت‌های جدید نشان می‌دهد که شما ابتکار عمل برای پذیرش چالش‏های جدید و تغییرات را در جهت پیدا کردن موفقیت دارید.

۹- ارزش‌های خود را به یاد داشته باشید

به ارزش‌هایی فکر کنید که بیشترین اهمیت را برای شما دارند و آن‌ها را مهم بدانید. حفظ این ارزش‌ها نشان می‌دهد که شما مایل هستید برای رسیدن آنچه می‌خواهید تلاش کنید، بدون اینکه به اعتقادات خود متوسل شوید.

۱۰- خود را آگاه کنید

بهترین کاری که می‌توانید برای خود انجام دهید، این است که وقتی دنبال موفقیت هستید، تصمیم با آگاهی بگیرید.

این نشان می‌دهد تصمیم عجولانه‌ای نگرفته‌اید یا در تاریکی تیری نزده‌اید و واقعاً یاد بگیرید به‌درستی تصمیم‌گیری کنید تا به سمت آنچه می‌خواهید برسید حرکت کنید.

موفقیت چیزی بیشتر از چند نظم ساده نیست، آن را هرروز تمرین کنید تا راه های رسیدن به موفقیت برایتان یک عادت شود.

۱۱- از یک کارشناس سؤال کنید

یک‌راه عالی برای یادگیری این است که از کسی که قبلاً آن را انجام داده است بپرسید. اگر شما اهداف خود را برای کار کردن به‌عنوان یک نویسنده مستقل دارید، یک ایده خوب نشستن باکسی است با موفقیت آن کار را انجام داده است.

۱۲- برنامه‌ریزی کنید

شما نمی‌توانید به‌جایی برسید، اگر نمی‌دانید کجا بروید. طرح شما یک‌چشم انداز از آینده‌ای که می‌توانید آن‌ها ببینید، فراهم می‌کند و به شما نقشه یک‌راه را می‌دهد تا برای رسیدن به هدف خود، راه را دنبال کنید.

2 نظرات

  1. با تشکر از مطالب مفیدتون

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.