Home / زندگی / راه حل برخورد با مشکلات زندگی
راه حل مشکلات زندگی
مشکلات زندگی

راه حل برخورد با مشکلات زندگی

مشکلات زندگی در همه انسان‌ها مسئله‌ای اجتناب‌ناپذیر است، اما نکته مهم این است راه حل برخورد با مشکلات را بیاموزید تا بتوانید با موفقیت بر مشکلات فائق آیید.

استادی در شروع کلاس درس، لیوانی پر از آب به دست گرفت و آن را بالا گرفت تا همه ببینند.بعد از شاگردان پرسید: به نظر شما وزن این لیوان چقدر است؟

شاگردان جواب دادند: ۵۰ گرم، ۱۰۰ گرم، ۱۵۰ گرم. استاد گفت من هم بدون وزن کردن نمی‌دانم وزن آن چقدر است. اما سؤال من این است که اگر لیوان آب را چند دقیقه به همیم صورت نگه‌دارم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ شاگردان گفتند هیچ اتفاقی نمی‌افتد. استاد گفت: خوب اگر یک ساعت همین‌طور نگه‌دارم چه اتفاقی می‌افتد؟ یکی از شاگردان گفت: دستتان کم‌کم درد می‌گیرد.

استاد: بله درست است. کاملاً حق با توست. حالا اگر یک روز تمام آن را نگه‌دارم، چه اتفاقی می‌افتد؟ شاگردی دیگر گفت: دستتان بی‌حس می‌شود، عضلات به‌شدت تحت‌فشار قرار می‌گیرند و فلج می‌شوند و مطمئناً کارتان به بیمارستان خواهد کشید. و همه شاگردان خندیدند.

استاد گفت: خیلی خوب است. ولی آیا در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است؟ شاگردان جواب دادند: نه. استاد: پس چه چیز باعث درد و فشار بر روی عضلات می‌شود؟ در عوض من چه باید بکنم؟

شاگردان گیج شده بودن. یکی از آن‌ها گفت لیوان را روی زمین بگذارید. استاد گفت: دقیقاً مشکلات زندگی هم مثل همین است. اگر آن‌ها را چند دقیقه در ذهنتان نگه‌دارید، اشکالی ندارد. اما اگر مدت طولانی‌تر به آن‌ها فکر کنید، به درد خواهند آمد. اگر بیشتر از آن نگهشان دارید، فلجتان می‌کند و دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود.

فکر کردن به مشکلات زندگی مهم است. اما مهم‌تر آن است که در پایان هرروز و پیش از خواب، آن‌ها را زمین بگذارید. به‌این‌ترتیب تحت‌فشار قرار نمی‌گیرید، هرروز صبح سرحال و قوی بیدار می‌شوید و قادر خواهید بود از عهده هر مسئله و چالشی که برایتان پیش می‌آید، برآیید.

دوست عزیز، همیشه یادت باشد که لیوان آب را همین امروز زمین بگذاری. زندگی همین است.

اگر به این نوع مطالب علاقمند هستید، ایمیل تان را وارد نمایید تا برایتان ارسال کنیم:
[newsletter_signup_form id=3]

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.