Home / زندگی / ۷ قدم برای رسیدن به رؤیا هایتان
رسیدن به رؤیا
رویاها

۷ قدم برای رسیدن به رؤیا هایتان

در این مقاله ۷ قدم را به شما نشان خواهیم داد تا به کمک آن‌ها رسیدن به رؤیا ها برایتان بسیار آسان‌تر شود.

چشم‌انداز نگرشی هست که به ما برای انجام امور دنیوی الهام می‌دهد.

آیا امکان دارد موفقیت در طی مراحل شکست بخورد؟ همیشه آسان و ساده نیست، اما کسانی که چیزهای خوب به دست می‏آورند معمولاً از مراحل یکسانی می‌گذرند، که خیلی از آن‌ها در ادامه به‌عنوان بخشی از موفقیت لیست شده است.

همچنین اگر بخواهید برای موفقیت تلاش کنید، به موارد زیر نگاه کنید. شروع به استفاده از آن‌ها کنید و در جاده رسیدن به رؤیا خود باشید.

قدم اول؛ آرزو کنید

هر چیزی از قلب و ذهن شروع می‌شود. هر موفقیت خوب از ذهن شخص شروع می‌شود. آن‌ها رؤیا را می‌طلبند، تا باور داشته باشند که ممکن است.

گاهی اوقات به خود بگویید “اگر شود چه می‌شود؟” بزرگ فکر کنید. اجازه ندهید افکار منفی شما را دلسرد کند. شما می‌خواهید یک “رؤیاپرداز” باشید.

همه‌چیز ممکن را برای خود، خانواده‌تان و دیگران آرزو کنید. اگر یک رؤیایی داشتید که اجازه دادید سرد شوید، رؤیای خود را دوباره شعله‌ور کنید. شعله‌ها را بادبزنید! زندگی خیلی کوتاه است اجازه دهید جاری شود.

قدم دوم؛ آن را باور داشته باشید

بله، رؤیاهای شما احتیاج به بزرگ شدن دارند. نیاز دارند تا از قابلیت‌های شما فراتر به نظر برسند. البته باید باورکردنی باشد.

شما باید بگوئید اگر قطعاً اتفاق بیفتد، اگر دیگران کمک کنند، اگر شما سخت کارکنید، اگرچه یک رؤیای بزرگ است، اما هنوز شدنی است.

یک مثال خوب؛ شخصی بدون تحصیلات دانشگاهی آرزو داشت یک شرکت با درآمد ۵۰ میلیون در سال بسازد. آن خیلی بزرگ است، اما باورکردنی است.

مثال بد؛ یک زن ۹۰ ساله که آرتروز دارد یک دونده ماراتون خواهد شد که سه ساعت می‌تواند بدود. رؤیای دوم بزرگ، اما غیر باور است. به‌جای آن باید به ایجاد یک کسب‌وکار پنجاه میلیون دلاری در سال تمرکز کند. که راحت‌تر است!

قدم سوم؛ آن را ببینید

برندگان یک عادت خوب دارند. آن‌ها چیزها را می‌بینند. آن‌ها راه رفتن خود را در اطراف دفتر مرکزی ۲۵ میلیون دلاری عکس می‌بینند، حتی اگر روی صندلی خود در دفتر بنشینند.

بازیکنان انداختن توپ را به تور می‌بینند. گلف بازان رفتن مستقیم توپ را می‏بینند. سخنرانان صحبت‌های خوب و پرانرژی را می‌بینند.

قدم چهارم؛ آن را بگوئید

یک دلیل اینکه خیلی از رؤیاها به انجام نمی‌رسند این است که رؤیاپرداز، آن را برای خود نگه می‌دارد.

این رؤیای کامل است که فقط در داخل ذهن بماند. هرکسی می‌خواهد به رؤیای خود برسد باید آن را به افراد زیادی بگوید.

دلیل اول؛ وقتی ما می‌گوییم آن را ادامه می‌دهیم، شروع می‌کنیم آن را بیشتر و بیشتر باور کنیم. اگر ما درباره آن صحبت می‌کنیم باید امکان‌پذیر باشد.

دلیل دوم؛ برای ما مسئولیت ایجاد می‌کند. وقتی ما آن را به دیگران می‌گوییم، به ما انگیزه می‌دهد که واقعاً آن را انجام می‌دهیم.

قدم پنجم؛ برنامه‌ریزی کنید

هر رؤیایی نقشه می‌خواهد. از قدیم گفته‌اند “شما به چیزی که برای رسیدن به رؤیا برنامه‌ریزی کرده‏ اید، می‌رسید. “رؤیای شما فقط اتفاق نیست. شما نیاز دارید بنشینید، منظم باشید و استراتژی خود را برای به دست آوردن رؤیای خود بکشید.

به همه جزئیات فکر کنید. نقشه خود را به نقشه‌های کوچک‌تر و قسمت‌های شدنی بشکنید. یک چهارچوب زمانی برای هرکدام از وظایف “نقشه رؤیای خود” رسم کنید.

قدم ششم؛ روی آن کارکنید

اگر ما کاملاً آن را کامل نکنیم زندگی کامل نمی‌شود. متأسفانه سخت‌کوش‌ترین افراد موفق هستند. درحالی‌که بقیه جهان روی صندلی خوددارند قسمت‌های تکراری زنجیره‌های تلویزیون را می‌بینند، افراد موفق بر روی هدف خودکار می‌کنند تا به آن دست پیدا کنند.

من یک معادله‌ای باکار دارم؛ وظایف کوتاه شما با زمان بیشتر می‏شوند، که برابر دستاوردهای بلندمدت شما می‌شوند. اگر شما هرروز کارکنید، درنهایت به رؤیای خود می‌رسید.

قدم هفتم؛ به آن علاقه‌مند باشید

وقتی به هدف خود می‌رسید و با رؤیای خود زندگی می‌کنید، مطمئن باشید آن را دوست دارید. درواقع، از سفر نیز لذت ببرید تا رسیدن به رؤیا آسان شود.

در طول راه به خود جایزه دهید. وقتی به آن رسیدید به خود پاداش بزرگی بدهید. به دیگران کمک کنید از آن لذت ببرند. بخشنده و سخاوتمند باشید. از رؤیای خود استفاده کنید تا بهتر از دیگران باشید. سپس برگردید به شماره ۱وکمی بزرگ‌تر از الآن رؤیاپردازی کنید!

2 نظرات

  1. من تا امروز دیدگاهم ب زندگی بدشانس بود
    اما از همین لحظه میبینم من خیلیم خوشانس هستم
    من دختر شاد و خنده رویی هستم
    اجازه نمیدم بد شانسی وارد زندگیم بشه
    من خودم قبلا امتحان کرده بودم همیشه واسه خرید لباس ک میرفتم بازار خیلی بد خرید میکردم میگفتم بدشانسم همون جورم اتفاق می‌افتاد اما ی روز که قصد خرید داشتم از قدم اول که از درحیاط پا به بیرون گذاشتم با خودم گفتم من شانس دارم و خوشانسم همون اتفاقم افتاد آون روز بهترین خرید و کردم من به اعتقاداتی ک انسان خودش میسازد باور دارم

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.