Home / زندگی / ۷ عادت مهم برای یک داشتن طرز فکر پیشرو
طرز فکر
طرز فکر پیشرو

۷ عادت مهم برای یک داشتن طرز فکر پیشرو

هرکدام از ما برای طرز فکر خود در انتخاب جهت زندگی مسئولیم. هر تصمیمی عاقبتی دارد، چه مثبت یا منفی.

یک ساختار فکری و اعتقادات ما که در حال رشد است به باورهای ما تعریف می‌شود، شامل مهارت‌ها و توانایی‌های ماست، که می‌تواند روزانه توسعه پیدا کند و بیشتر شود. نقطه مقابل آن  طرز فکر ثابت است که تغییر نمی‌کند.

محققان با تحقیقات خود نشان دادند که چرا ما به راه‌های سرکوب‌کننده فکر می‌کنیم. حالا مشخص‌شده ذهن ما قابلیت رشد بر اساس افکار خودآگاه ما را دارد.

با توسعه و تغییر افکار ما، می‌توانیم تغییرات مثبت در زندگی خود ایجاد کنیم و اهداف و رؤیاهای خود را در زندگی بر اساس طرز فکر به دست آوریم.

برای اینکه بتوانیم افکار مثبت و الهام‌بخش در زندگی خود داشته باشیم، این چند عادت می‌تواند طرز فکر زندگی ما را برای همیشه تغییر دهند:

طرز فکر مثبت

  1. به طرز فکر مثبت اعتقاد داشته باشید

در زندگی، ما به افکار شکست در زندگی وصل هستیم. والدین، حتی بااینکه بچه‌های خود را خیلی دوست دارند، به آن‌ها همیشه می‌گویند آرام باشید، مراقب باشید از درخت نیفتید و مراقب بازی خود باشید. ما همیشه به نتایج منفی موقعیتی فکر می‌کنیم قبل اینکه به نکته مثبت و خوب آن فکر کنیم.

برای اینکه بتوانیم این طرز فکر را بشکنیم، باید آینده را پیش‌بینی کنیم. تصور کنید چه احساسی دارید اگر به خواسته خود برسید. وقتی شما هدف خود را واضح ببینید متعجب می‌شوید، وقتی می‌بینید چقدر راحت می‌توانید به خواسته خود برسید.

  1. از کار خود آگاه باشید

از تصمیم‌هایی که می‌گیرید آگاه باشید و اثراتی که بر شما و دیگران دارند را بدانید که طرز فکر شما را بهبود می‌بخشد و کمک می‌کند اهدافتان را به‌ دست آورید.

آیا می‌توانید با کلمات خود دیگران را قادر سازید رشد کنند و از تجربیات آن‌ها درس بگیرید؟ اینکه در خانه باشید، یا در محل کار با دوستان خود باشید، کلمات خود را انتخاب کنید که تأثیر شگرفی بر نگرش شما و اطرافیانتان دارد و اگر آن‌ها را درست انتخاب کنید، بازخورد مثبت می‌بینید.

“اگر نخواهید شما را به چالش بکشد، نمی‌توانید تغییر کنید.”

  1. شکست پایان کار نیست، یک شروع جدید است

وقتی شما تلاش می‌کنید، اینکه آیا یک مشکل ساده است یا شروع یک کار جدید است و شما شکست خوردید، این معنی را ندارد که باید کار خود را تمام کنید و آن را فراموش کنید.

شکست اولین قدم در موفقیت است، و اگر از این موانع نگذرید و تسلیم شوید، اولین قدم خود را در مسیر موفقیت هیچ‌گاه درنخواهید داشت.

  1. در مبارزه شرکت کنید

اینکه وقتی با یک مشکل جدید برخوردیم، احساس ترس ما عادی است. وقتی در زندگی با مسائلی روبرو می‌شوید، این فرصت را دارید که بهترین برخورد را داشته باشید. مهم‌ترین چیز این است که بهترین فرصت برای یادگیری از اشتباهات ماست تا دفعه بعد موفق باشیم.

روش فکر

  1. ذهن خود را به سمت اطلاعات و تجربیات جدید بازکنید

افراد با طرز فکر ثابت به یادگیری در مسائل جدید توجهی نمی‌کنند. اگر شما شکست بترسید یا دنبال یادگیری نباشید، چگونه می‌توانید امیدوار باشید به سمت رؤیا و اهداف خود گام بردارید؟

“کنجکاو باشید، قضاوت نکنید.”

  1. برای خود پاداش در نظر بگیرید

شما به خاطر موفقیتتان، نیاز به بزرگداشت یا تائید کسی ندارید. با اعتقاد به توانایی‌های خود و تبریک به خود برای یادگیری مهارت‌های جدید یا رسیدن به یکی از اهدافتان، می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید و دنیای جدیدی از چیزهایی که برای شما ممکن است را برای خود فراهم کنید.

  1. به افکار منفی اجازه ندهید شما را عقب نگه‌دارند

شما هرگز نمی‌توانید همه را در این دنیا خوشحال کنید. اینکه بخواهید زندگی خود را تغییر دهید، یا دنبال راه‌های جدید باشید، همیشه افرادی هستند که شما را پائین بکشند یا به تمسخر بگیرند.

علی‌رغم احساسات منفی یا شک‌هایی که در شما وجود دارد، بهترین راه این است که به آن‌ها گوش ندهید. شما این کار را انجام می‌دهید به خاطر اینکه به خود باور دارید و بهترین کار را می‌توانید انجام دهید.

درنتیجه، سخت است که و به جلو فکر کنیم، بخصوص اگر فکرمان مثل چند سال پیش باشد و ما را برای کاری که می‌خواهیم انجام دهیم محدود کند. به‌هرحال، ثابت‌شده مردم به هر چیزی که می‌خواهند می‌رسند. پس بهترین راه این است که ببینیم و نتایج جالب ببینیم.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.