Home / زندگی / ۷ راه مؤثر برای ایجاد تغییر در زندگی‌تان
ایجاد تغییر در زندگی
تغییر زندگی

۷ راه مؤثر برای ایجاد تغییر در زندگی‌تان

همانطورکه بسیاری از انجمن‌های انگیزشی تصدیق می‌کنند، افکار شاد و مثبت باعث شاد شدن زندگی و ایجاد تغییر در زندگی  به صورت مثبت می‌شود.

افکار مثبت، احساسات و عواطف، شما را به سمت زندگی پر از شادی و رضایت راهنمایی می‌کند و انرژی مثبت را به زندگی شما به ارمغان می‌آورد و شما را تغییر می‌دهد تا با زندگی رودررو شوید و تمام آنچه برای خودتان می‌خواهید را به دست آورید.

از سوی دیگر، افکار منفی، سستی، بی‌حالی و دل‌تنگی و افسردگی را به زندگی‌تان می‌آورد. اگرچه، غیرممکن نیست که افکار منفی خود را به مثبت تغییر دهید. افکارتان و درنتیجه آن، زندگی‌تان را تغییر دهید.

۷ راه مؤثر برای ایجاد تغییر در زندگی 

  1. واقع‌بین باشید

بسیاری اوقات، به دلیل نگرانی و ناراحتی خیلی از انتظارات ما غیرواقع‌بینانه هستند. یا اهدافی که ما برای خودمان در نظر گرفته‌ایم بسیار غیرواقع‌بینانه هستند.

برای مثال، اگر تلاش می‌کنید تا وزن کم کنید، سعی کنید تا در ابتدا هدفی واقع‌بینانه مانند کاهش ۳ تا ۵ کیلو داشته باشید و سپس آرام آرام به هدف کم کردن کل چربی اضافه بدن برسید.

خیلی مهم است که انتظارات و اهدافتان را واقع‌بینانه نگهدارید، در این صورت ناامید نمی‌شوید و قادر خواهی بود مثبت و خوشحال باقی بمانید.

  1. برای آنچه دارید ارزش قائل شوید

وقتی شروع می‌کنید تا روی آنچه ندارید و یا به آنچه هنوز نرسیده‌اید، تمرکز کنید.

بقیه اوقات ناراضی خواهید بود. ترفند آن، ارج نهادن به آنچه دارید است درحالی‌که تلاش می‌کنید تا به یک زندگی بهتر برسید و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنید.

  1. برای خود دلسوزی نکنید

بسیاری اوقات ما به خودمان اجازه می‌دهیم تا برای خود ترحم کنیم و در حقیقت از شمردن ناکامی‌هایمان و احساس ترحم از طرف دوستان و خانواده لذت می‌بریم.

الآن زمان آن است تا این افکار را متوقف کنید، زیرا به شما ازنظر روحی و احساسی آسیب می‌زند و حتی روی سلامت جسمی شما نیز تأثیر می‌گذارد.

  1. برای رسیدن به کامل بودن مطلق تکاپو و تلاش نکنید

برای بسیاری از مردم مهم است که همه‌چیز در اطرافشان مرتب باشد و به سمت کامل بودن پیش برود. چه مرتب کردن یک اتاق، نظم دادن به یک کمد و یا هر چیز دیگر، کسانی که برای کامل بودن تلاش می‌کنند مرتباً اشتباهاتی در آنچه باید انجام شود پیدا می‌کنند.

برای تمرکز روی هر چیزی که وجود دارد و هر چیزی که انجام می‌شود،از روی آگاهی تلاش  کنید و برای کامل بودن تلاش نکنید.

  1. نگرانی را برای آینده متوقف کنید

وقتی می‌خواهید تا شادی و خوشبختی را به عوامل دیگری ربط دهید، ناراضی خواهی بود.

با گذاشتن شرایطی مانند: “من خوشحال خواهم بود اگر …” “من خوشحال خواهم بود وقتی …” هیچ‌گاه احساس شادی و رضایت در زندگی به شما دست نخواهد داد.

تمرین کنید، حالا خوشحال باشید و از لحظه لذت ببرید. آینده نامشخص است.

امروز وقتی خوشحال هستید، وقتی است که می‌خواهید تفاوتی ایجاد کنید. پس، از نگرانی در مورد آینده دوری‌کنید و از اکنون لذت ببرید.

  1. روزتان را با یک ذکر مثبت آغاز کنید

وقتی از خواب بلند می‌شوید، از قادر متعال برای یک روز جدید تشکر کنید. روزتان را با ذکر مثبت آغاز کنید، تصمیم بگیرید تا برای امروز شکرگزار باشید و آنچه به شما کمک می‌کند تا مثبت و شکرگزار بمانید را انجام دهید.

می‌توانید هر صبح برای ۳۰ دقیقه مدیتیشن انجام دهید.

زمانی را برای بودن در طبیعت اختصاص دهید، زیر آسمان آبی و برای آنچه دارید شکرگزار باشید.

  1. تمرینات ورزشی داشته باشید

تمرینات ورزشی یک‌راه مؤثر برای بهتر کردن خلق‌وخوی شماست و کمک می‌کند تا مثبت فکر کنید. آزادسازی اندورفین بعد از هر تمرین ورزشی می‌تواند یک کاهش‌دهنده مؤثر در استرس باشد و شمارا مثبت و پرانرژی کرده و قادر می‌کند افکار منفی را کنترل کنید.

چند تغییر کوچک در افکارتان می‌تواند تأثیر بسیاری بر ایجاد تغییر در زندگی تان به صورت مثبت میشود. تنها کمی انضباط و اراده لازم است.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.