Home / زندگی / ۷ راه برای ایجاد انگیزه در زندگی
انگیزه زندگی
انگیزه

۷ راه برای ایجاد انگیزه در زندگی

تعداد خیلی کمی از ما به‌طور غریزی می‌دانیم در زندگی خود چه کارهایی انجام دهیم.

اهداف ما در زندگی تغییر می‏کنند. روزهایی هستند که وقتی از خواب بیدار می‌شوید احساس می‌کنید به سمت چیزی کشیده می‌شوید ولی قادر به تصمیم‌گیری قطعی آن نیستید و در پایان ناامید می‌شوید و فراموش می‌کنید. شما باید اشتیاق و مزه بیشتر به زندگی خود اضافه کنید.

شما می‌خواهید احساس خوشحالی و رضایت کنید. برای پیدا کردن هدف زندگی خود به درون خود نگاه کنید و آنچه را که لازم است انجام دهید. هدف زندگی خود منتظر شما نیست. بهترین راه برای کشف هدف زندگی‏تان، تأمل به درون خودتان است.

۱- آن‌هایی که به قلب شما نزدیک‌ترین هستند را گوش دهید

نگاه کنید به چه چیزی علاقه دارید. شاید کتابی باشد که دوست دارید بخوانید، مکانی باشد که دوست دارید بروید یا دستورالعملی را پیدا کنید و سعی کنید آن را انجام دهید.

جز این اگر به علاقه واقعی خود فکر نکنید، احساسات خود بی‌اطلاع باقی می‌مانید. آیا از خود پرسیده‌اید دوست دارید روز خود را چگونه بگذرانید؟

وقتی علاقه واقعی خود را کشف کردید، شروع کنید وقت بیشتر صرف کنید و بیشتر دنبال آن‌ها بروید که در نهایت به سمت هدف زندگی خود کشیده می‌شوید.

۲- خود را از طریق شرکت در اجتماع راضی کنید

به مردم اطراف خود از طریق ارتباط با آن‌ها کمک کنید تا از کار خود راضی باشید. آن‌ها را بدون هرگونه انتظار جبران انجام دهید.

۳- ببینید استعداد شما در چیست

هدف زندگی شما باید رشد شخصی شما را نیز بالا ببرد. یک استعداد خود را که باعث می‌شود مصمم باشید را شناسایی کنید.

۴- به استقبال تغییر بروید

گاهی اوقات ترس از تغییر ما را در پیدا کردن اهداف زندگی عقب بازدارد. نمی‌خواهید از منطقه راحتی خود قدم بردارید. زندگی اطراف شما مدام در حال تغییر است.

باید برای تغییر موقعیت خود را سازگار کنید. بدون ریسک کردن، ممکن است نتوانید اهداف زندگی خود را کشف کنید.

۵- با افراد الهام‌بخش در زندگی خود ارتباط داشته باشید

کمک با افراد الهام‌بخش کمک می‌کند اهداف زندگی خود را کشف کنید. سرسختی و پیروزی‌های آن‌ها شما را به سفر درون خود راهنمایی می‌کنند تا خود را کشف کنید.

۶- ارزش‌های اصلی خود را لیست کنید و آن‌ها را تقویت کنید

ارزش‌های اصلی شما خصوصیات شما هستند و چیزی که هستید را ایجاد می‌کنند. به ارزش‌های خود افتخار کنید که زندگی با آن‌ها حس عمیقی از شوق و رضایت را در وجود شما ایجاد می‌کند.

۷-دلسوزی کنید، مهربان و سپاسگزار باشید

دلسوزی ما را از به فکر خود بودن دور نگه می‌دارد و به ما کمک می‌کند مشکلات دیگران را بتوانیم حل کنیم. مهربانی منجر به فعالیت می‌شود. هر کاری از مهربانی به ما ارزش می‌بخشد. باعث می‌شود زندگی ما معنی پیدا کند.

سپاسگزاری شما را خوشحال‌تر می‌کند، روابط شما را قوی‌تر می‌کند و استرس شما را کاهش می‌دهد.

“زندگی امتحان نشده ارزش زندگی کردن ندارد”

کانال تلگرام سایت یک استارت

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.