Home / دسته‌بندی نشده / ۶ قدم برای کشف خود واقعی درونتان (خودآگاهی)
خود واقعی درون
خود واقعی

۶ قدم برای کشف خود واقعی درونتان (خودآگاهی)

وقتی می‌فهمید که هستید (خودآگاهی) ، هدف خود را بزرگ‌تر از ترس تبدیل می‌کنید.

وقتی می‌دانید که هستید، می‌دانید چه‌کارهایی باید انجام دهید، به‌جای اجازه از دیگران، خود از قبل می‌دانید چه‌کارهایی باید انجام دهید.

وقتی خود را بهتر بشناسید اعتمادبه‌نفس شما نیز بیشتر می‌شود، هدف خود را بهتر می‌فهمید و تأثیر بزرگ‌تری خواهی داشت.

پس چگونه می‌توانید بدانید که هستید و چه‌کارهایی باید در زندگی انجام دهید؟

 

۶ قدم برای خودآگاهی که لازم است بدانید

 

  • سکوت کنید

نمی‌توانید خود را بشناسید بدون اینکه برای آن زمان بگذارید. بسیاری از مردم خود را نمی‌شناسند برای اینکه از سکوت می‌ترسند.

آن‌ها از مواجه‌شدن با هر عیب خود در تنهایی ناراحت می‌شوند. اما تا وقتی با خود تنها نباشید، شدنی نیست. خودتان را ارزیابی کنید، با خود کاملاً صادق باشید تا بتوانید هر واقعیتی را در زندگی خود ببینید، چه خوب یا بد. سکوت کنید و خود واقعی‌تان را کشف کنید.

  • درک کنید واقعاً که هستید، نه آن‌که می‌خواهید باشید

می‌دانم از کسی که می‌خواهید باشید ایده‌هایی داشته‌اید، ولی ممکن است کسی که برای خود تجسم کردید نباشید. این‌که واقعاً که هستید مهم است.

  • ببینید در چه چیزهایی خوب هستید

این قدم دشوارترین اما لازم است. البته اشتباهاتی ممکن است در آن داشته باشید ولی نمی‌خواهم منصرف شوید تا اینکه به‌اندازه بیشتر از حد تلاش کنید ولی بدانید هرکسی نیاز به یادگیری دارد.

وقتی وقت کافی برای آن بگذارید و تلاش خود را ادامه دهید. اما کاملاً درست انجام دهید. منصرف نشوید. نقاط قوت شما نشان می‌دهند شما که هستید.

  • آن چیزی که علاقه دارید را پیدا کنید

داشتن علاقه در هر چیزی خوب است. اگر با اشتیاق راجع به کار خود صحبت می‌کنید، خوب است. و یا موقع صحبت شور و شوق بیشتری برای زندگی دارید، خوب است. بر علاقه خود متمرکز شوید و ببینید در چه راه‌هایی خوب هستید و تأثیر بیشتری دارید. علاقه تلاش ایجاد می‌کند و ادامه تلاش هم نتیجه است.

  • برای بازتاب هم سؤال کنید

اگر خودتان را نمی‌شناسید، شنیدن آنچه دیگران در مورد شما می‌گویند، کمک بزرگی است.  از آن‌ها دو سؤال ساده بپرسید: “چه نقاط قوتی در شما وجود دارد که نیاز به توسعه بیشتر دارند؟” و “چه نقاط ضعفی  وجود دارد که فکر می‌کنید نیاز است روی آن کار شود؟” البته، هیچ‌کس کامل نیست، ولی بازخورد آن‌ها احتمالاً نشان می‌دهد که حداقل چند ثانیه باید به آن فکر کنید. این قدم خیلی مهم در پیدا کردن خودتان است. گاهی اوقات نزدیک‌ترین افراد به ما چیزهایی می‌بینند که ما قادر به دیدن آن نیستیم. این کمک می کند که به خودآگاهی  بیشتر برسید

  • روابط خود را ارزیابی کنید (خودآگاهی بیشتر)

یکی از جنبه‌های بزرگ در مورد شناخت خودتان در روابط شماست. تا وقتی خودتان را نشناسید، کس دیگری را نیز به‌درستی نخواهید شناخت.

اهمیت شناخت شما حتی بیشتر از ظاهر شماست. این موضوع بخصوص برای رهبران کسب‌وکار درست است، برای اینکه اگر افراد گروه خود را نمی‌شناسید، دیگر به‌عنوان یک رهبر به شمار نمی‌روید. البته، این قانون در روابط دیگر زندگی نیز صادق است.

دیگران بیشتر نیاز دارند شما را بشناسند ، خود واقعی شما باید شناخته شود.

بر نقاط قوت خود تمرکز کنید که به شما چیزهایی که برای بهتر شدن و متفاوت بودن نیاز دارید را می‌دهد. وقتی خودتان را می‌شناسید، آرامش بیشتر پیدا می‌کنید و سریع‌تر حتی بیشتر از قبل به موفقیت خواهید رسید.

پس همین حالا شروع کنید و خود واقعی‌تان را پیدا کنید و به خودآگاهی برسید.

2 نظرات

  1. سلام این نوشته ها عالی است به شرطی که آنرا به مرحله ی عمل دربیاوریم

  2. فکر کردن در سکوت باعث تمرکز و اففزایش توانایی میشود و بسیار حایز اهمیت است

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.