Home / زندگی / ۶ راهنمایی برای کاهش استرس
استرس
کاهش استرس

۶ راهنمایی برای کاهش استرس

استرس و نگرانی بخشی از زندگی هستند. نگرانی و استرس داشتن راحت است. ولی اکثر چیزهایی که ما در مورد آن‌ها نگرانیم یا اتفاق نمی‌افتند یا خیلی اهمیت ندارند.

در ادامه راه‌هایی برای کاهش استرس آوردیم:

  1. چشم‌انداز خود را به دست آورید

وقتی در مذاکره کاری هستیم، ممکن است به مشکل برخورد کنیم، زمان سختی است.

در حقیقت، از دیدگاه آن‌ها چیزی که آن‌ها می‌خواستند در مقابل چیزی که من می‌خواستم، مذاکره کردن مشکل به نظر می‌آمد. واقعیت این بود آن‌ها خیلی اضطراب داشتند، ولی در پایان همه‌چیز ازنظر آن‌ها خوب تمام شد.

یکی از چیزهایی که به من کمک کرد این بود که وقتی کارم تمام شد یک‌قدم عقب برگردم و فکر کنم. بدترین حالتی که امکان داشت این بود که خانه برگردم و به بعد آن فکر کنم. اگر بیش‌ازحد نگران بودم که چه اتفاقی می‌افتد، نمی‌توانستم با آن‌ها مذاکره خوبی داشته باشم.

  1. مورد اصلی را به یاد داشته باشید

وقتی چیزی برای فکر کردن سخت است، بلند شوید و ببینید کجا قرار دارید. از خود بپرسید، چرا من تلاش می‌کنم این کار را تمام کنم؟ باید خوب فکر کنید و بر نتایج چیزی که می‌خواهید خوب تمرکز کنید.

هیچ‌کس نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. صادق باشیم، هیچ‌کس در مورد موقعیت فیزیکی و روحی شما به‌اندازه خود شما، نگران نیست، حتی همسر و رئیس شما.

توانایی خود را برای بررسی کردن موقعیتی که در آن قرار دارید و کاری که انجام می‌دهید، توسعه دهید. بلند شوید و هدف خود را به یادآورید و ببینید کجا می‌خواهید بروید.

  1. اطراف خود را شلوغ نکنید

ما الآن در دنیای شلوغی قرار داریم. ایمیل‌هایم یک‌ساعته پر می‌شوند. همیشه تلفن زنگ می‌خورد، پیام‌داریم، خبرهای جدید وجود دارند. راحت می‌توان نگران شد بدون اینکه بر چیزی کنترلی داشته باشیم.

ما نمی‌گوییم خبرهای جدید را دنبال نکنید و به اتفاقاتی که در دنیا می‌افتد علاقه‌مند نباشید، فقط می‌گوییم یکجا ساکن نباشید. یعنی اینکه در مورد اتفاقاتی که می‌افتد، فکر نکنید همه‌چیز تمام شده است.

راز موفقیت در زندگی همین است. شما باید شلوغی را کمتر کنید تا بتوانید چیزی را که می‌خواهید کنترل کنید.

  1. یک کار را انتخاب کنید

راحت می‌توان در هم شکست. وقتی یک‌بار اطراف خود را خلوت نمایید بهتر می‌توانید چیزی را که می‌بینید کنترل و انتخاب کنید.

مهم این است که امروز چه‌کاری می‌توان انجام داد تا موقعیت بهتری در زندگی ایجاد کنید؟

اولویت‌بندی کنید و عمل کنید. چه‌کاری باید انجام دهم تا چیزی که مرا نگران می‌کند، بررسی کنم؟ چه‌کارهایی برای مقابله با استرس خود باید انجام دهم؟

من باید بر چیزهایی که استرس مرا کاهش می‌دهد، تمرکز کنم، فکر می‌کنید این‌ها چه هستند؟

  1. آسوده باشید

زندگی کوتاه است. همه‌چیز خیلی سریع پیش می‌رود. وقتی یک مشکل در زندگی خود دارید، من تضمین می‌کنم با راه رفتن ۹۰ درصد چیزهایی که شما را نگران می‌کنند، از بین می‌روند. انگار که وجود نداشته‌اند.

خیلی سخت نیست، فقط راحت باشید. من دیده‌ام عصبانیت و کینه‌ورزی آدم را نابود می‌کند. کینه و نفرت برای شما سم است. فقط شما را از بین می‌برد، برای دیگران تأثیری ندارد.

من بارها رادیو گوش‌داده‌ام. کسانی در رادیو صحبت می‌کنند که در مورد مالیات و مانند این‌ها ناراحت هستند. افرادی را می‌بینم که از عصبانیت خود را از بین می‌برند و تعجب می‌کنم، واقعاً اینجا چه چیزی را تغییر می‏دهد؟

بدانید زندگی کوتاه است. اجازه دهید بروید و رشد کنید.

  1. سرگرمی داشته باشید

می‌دانم خنده یکی از راه‌های معالجه برای هر چیزی است. شما به افرادی نیاز دارید که اوقات خوشی با آن‌ها داشته باشید و بخندید.

چیزی که من در افراد پراسترس دیدم این بود که بیشتر تمایل داشتند با افرادی باشند که استرس آن‌ها را زیاد کند به‌جای اینکه کم کند. چیزی که در دنیای امروزمان زیاد می‌بینیم، سرگرمی‌های متنوع است.

من سرگرمی می‌خواهم. من نمی‌خواهم درباره هر چیزی که می‌گویم نگران باشم. من مردم اطرافم را دوست دارم.

استرس انتخابی است. آسایش را انتخاب کنید و از زندگی لذت ببرید.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.