Home / پول / ۶ اصل مهم برای به دست آوردن موفقیت مالی
به دست آوردن موفقیت مالی
موفقیت مالی

۶ اصل مهم برای به دست آوردن موفقیت مالی

کارشناس مالی نیکول لاپین توصیه‌های شخصی در مورد موفقیت مالی ارائه می‌دهد و قدم‌هایی برای زندگی پیشنهاد می‌کند که شما می‌خواهید.

لاپین در توضیح کتاب جدیدش “۱۲ قدم ساده برای به دست آوردن موفقیت مالی در زندگی شما” گفته این درس مالی مادر شما نیست. در سراسر کتاب، او داستان‌های کوتاه شخصی و مثال‌هایی ارائه می‌دهد، مانند اینکه چگونه بدون دردسر می‌توان از تمام کردن یک کارت ۵۰۰۰ دلاری جلوگیری کرد.

لاپین خودش می‌خواهد راز برتری مالی را فاش کند. او از عقیده‌های معمولی در آن نمی‌گوید و باعث می‌شود زنان و مردان خود کنترل مالی خود را به دست‌گیرند.

لاپین می‏گوید:”طبیعی است. این رؤیای شما و سرنوشت شماست. و مهم‌ترین قسمت گرفتن آن در دستان خودتان است. شما نیاز ندارید یک مرد یا زن تحصیل‌کرده همراه با یک قاشق نقره به دنیا بیایید. شما به یک نقشه نیاز دارید

۶ اصل مهم برای به دست آوردن موفقیت مالی که باید بدانید

  1. پیش بروید و چای بخرید! (اولین اصل موفقیت مالی )

از نصیحت‌های قدیمی که باعث می‌شوند شما برای درست کردن قهوه یا چایی احساس گناه یا حماقت کنید، چشم‌پوشی کنید.

مطمئناً راه‌های پس‌اندازی وجود دارد که نشان می‌دهد اگر یک فنجان نوشیدنی بخرید چقدر ذخیره کرده‌اید.

اما لاپین از اسپرسو به‌عنوان یک تاکتیک یاد می‌کند که باعث می‌شود خلق‌وخوی شما تنگ شود و باعث می‌شود بخواهید سراغ چیز دیگری بروید.

دیدگاه او این است: به خودتان به‌عنوان کسی که ساعت‌ها را باید پرداخت کند فکر کنید، مانند وکیل برای اینکه زمان باارزش است.

اگرچند دقیقه برای دم کردن وقتتان را تلف می‌کنید می‌توانید با خریدن آن را به نفع خود تمام کنید. این ایده که خود را محروم می‌کنید تا اینکه به آزادی مالی برسید درست نیست.

من امیدوارم مردم در مورد دانش مالی خود دوباره فکر کنند. لاپین می‌گوید برای خود و سرمایه‌گذاری بر خود فکر کنید برای اینکه بیشترین سود را بعداً پرداخته می‌شود.

در کنار آن، او تصور می‌کند قهوه احتمالاً کمی گام کوچکی برای کار شما باشد و شما را به انگیزه آورد تا سعی کنید پس‌اندازهای مفید خود را زیاد کنید.

  1. برای ارتقاء بپرسید و آن را به دست آورید

لاپین در کتابش نوشته است “پیدا کنید مردم چگونه باتجربه خود، با رفتن به وب‌سایت‌هایی درباره حقوق امرارمعاش می‌کنند تا درخواست افزایش خود را بدهند.”

با انجام کارهای خوب، بازوی خود باشید، مانند کمک‌هایی که تا حالا به شرکت کرده‌اید. زمان‌بندی هر چیزی است، همچنین پیشنهاد می‌کند افزایش ارتقاء بعد یک کار فوق‌العاده یا اینکه جلب مشتری خوب، را درخواست کنید.

  1. اهداف خود را بنویسید و آن‌ها را به گام‌های آسانسور تبدیل کنید

برای زندگی کردن آن‌طور که شما می‌خواهید، نیاز دارید بدانید چه چیزهایی هستند. آن‌ها را با خود تکرار کنید تا آن‌ها را به خاطر داشته باشید.

مطالعات نشان دادند زنانی که مهارت تشریح واضح را برای خودشان دارند و با ذهنیت خود آن را می‌پذیرند، شانس بیشتری برای رسیدن به اهداف دارند.

سه لیست ایجاد کنید: برای خانواده، مالی و سرگرمی.

اهداف خود را برای امسال و سال‌های نزدیک (سه و پنج سال بعدی) و بعد آن (هفت و ۱۰ سال بعد) تنظیم کنید.

به‌عنوان‌مثال، سرگرمی‌های حاضر لاپین شامل بیرون رفتن با دوستان در هر هفته است. در پنج سال بعد، او امیدوار است اثاثیه جدید بگیرد و به آپارتمان دیگر اثاث‌کشی کند. در ۱۰ سال بعد، او می‌خواهد به تعطیلات خوب برود.

پس داستان خود را خلق کنید و اهداف خود را با صدای بلند بگوئید، که باعث می‌شود راحت‌تر بر آن‌ها تمرکز کنید.

لاپین در مورد موفقیت می‌گوید “آن در مورد محدود کردن جیره نیست. در مورد بی‌اهمیت دانستن شما نیست یا خرید نان بیات نیست.”  شما می‌توانید هم از سرگرمی‌های کوچک لذت ببرید و هم به اهداف پولی خود برسید، اما قدم اول داشتن هدف است.

“درحالی‌که برخی از مردم فکر می‌کنند هدف‌دارند، آن‌ها بسیار شگفت‌زده می‌شوند وقتی بنشینند و واقعاً بخواهند قلم خود را بر کاغذ بیاورند.”

  1. در مورد کارهای خود مذاکره کنید

بخرید و بفروشید و از پول بیشتر برای ایجاد شبکه اجتماعی کاری برای خود استفاده کنید.

لاپین مذاکره را دوست دارد و یک‌بار نیمکت مدل تخت با حراج۷۰% خرید. او می‌گوید، فروشگاه‌ها معمولاً آن‌هایی که ۱۰ تا ۱۵ درصد عیب داشته باشند را جدا می‌کنند. لاپین عادت به مذاکره با تلفن با شرکت‌ها دارد. وقتی به خاطر داشته باشید هر چیزی و درنهایت پول شما قابل‌مذاکره است، نه‌تنها توانمندسازی نیست بلکه واقعاً آن موقع سرگرم‌کننده است تا ببینید که چقدر شما می‌توانید برنده باشید.

  1. یک لباس گران‌قیمت رسمی جدید بگیرید ( این هم یک اصل مالی است)

بله شما می‌توانید در تجملات که خوشحالتان می‌کند، کمی افراط کنید اگر نیاز است آن‌ها را دنبال کنید.

طول روز با مصرف هزینه‌های کم سپری کنید تا ببینید پول شما کجا می‌رود. شما می‌توانید از یک یادداشت روزانه استفاده کنید اما لاپین مصارف روزانه‌اش را از طریق ساعت هوشمند به خاطر دارد، یک دستگاه کوچک که استفاده‌شده تا هر اسنک یا هزینه‌ای که می‌شود را نشان می‌دهد مثل وسایل دیگر که هر مراحل را می‌شمارند یا میزان خوابیدن را نشان می‌دهند.

حتما بخوانید: چگونه درس خوان شویم

  1. از تمام کردن کارت اعتباری ۵۰۰۰ دلاری خلاص شوید

وقتی ۵۰۰۰ دلار بدهکار بود، لاپین مشکل را با خواندن برچسبی که بالای کامپیوترش زده بود متوجه شد. او در دو سال آن را پرداخت می‌کرد، هرماهی ۲۰۸ دلار (تقریباً روزی ۷ دلار) می‌داد. او یک پرداخت خودکار ماهانه راه‌اندازی کرده بود که از حسابش پرداخت می‌شد. “ازآنجاکه من آن پول را ندیده بودم، متوجه شدم که واقعاً آن‌ها نباید از دست ندهم.”

لاپین می‌گوید “من سرتاسر کتاب اعترافات زیادی دارم که زنان دیگری را نشان می‌دهد که تنها نبودند.” حتی وقتی کارهای جدید را در شبکه‌ها گزارش کردند من بی‌خبر بودم. من هیچ‌وقت اصول مالی را در مدرسه یاد نگرفتم. و ما دوست نداریم در مورد آن با دوستان خود صحبت کنیم.

لاپین امیدوار بود زنانی که باید برای به دست آوردن امنیت مالی و کامل کردن آرزوهایشان، مقدار پول خود را تغییر دهند، تحت تأثیر قرار دهد.

در میانه راه، آن‌ها باید جشن‌های کوچکی بگیرند تا باانگیزه باقی بمانند. لاپین می‌دانست که آن را ایجاد می‌کند وقتی‌که او می‌توانست آوکادو گران‌قیمت آن‌قدر که می‌خواست بخرد. انگیزه شما چیست؟ لاپین می‌نویسد”می‌تواند به بزرگی یک‌خانه یا کوچکی یک آوکادو باشد. ولی چیزی که وجود دارد قدر لحظات را بدانید و مبارزه را فراموش نکنید.”

به نظر شما آیا با این روش ها می شود به موفقیت مالی دست یافت؟

 

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.