Home / زندگی / ۵ چیزی که موفقیت شما را خنثی می‌کنند
موفقیت
موفق شدن

۵ چیزی که موفقیت شما را خنثی می‌کنند

ما همه می‌خواهیم موفق باشیم. داشتن عادت‌های اشتباه ساده است که تجربه موفقیت را از ما محروم می‌کند.

اگر شما مرتباً در هر یک از مواردی که در پائین آوردیم افراط کنید، می‌تواند باعث شود آنچه دنبالش هستید از دست شما برود.

تعویق انداختن

اگر صادق باشیم، خیلی از اوقات این کار را انجام می‌دهیم. همه‌چیز را تعطیل می‌کنیم، فکر کنید تا کی نباید کاری انجام دهید.

زمان‌هایی وجود دارد که باید دقیق بررسی کنید، اما این همان تعویق انداختن نیست. درواقع ما اکثراً وقتی امور را به تعویق می‌اندازیم که کار جلوتر از ما در انجام است و ما نمی‌خواهیم آن را انجام دهیم.

برای این است که باید از دایره راحتی خود بیرون بیاییم. پس دفعه بعد که فکر می‌کنید”من انجام نمی‌دهم”، از خود بپرسید چرا من آن را الآن نباید انجام دهم. بدی اینجاست که ممکن است به عقب انداختن یک عادت شود و مانع موفقیت شما گردد.

ترس از شکست

موفقیت به‌ندرت به سراغ کسانی می‌آید که ریسک نمی‌کنند و اگر شما ریسک را قبول کنید این احتمال وجود دارد که موفق نباشید.

بسیاری افراد موفق خسته می‌شوند از این‌که موفق نمی‌شوند، ولی لزوماً این‌طور نیست که شکست را ببینند، درواقع موفقیت اتفاقی از تجربه‌هایی که یاد گرفته‌ایم می‌آید.

البته به این معنی نیست که هر ریسکی را قبول کنید اما اگر می‌خواهید موفق باشید ریسکی را قبول کنید که عامل اصلی در یک قسمتی است.

شکست به شما ضربه نمی‌زند اگر شما آن را در ذهن خود در مسیر درستی قرار دهید. بعضی چیزها مؤثر نخواهند بود. اما اگر شما می‌خواهید به دست‌یابید و ادامه دهید، آن شکست نیست فقط یک مانع است که باید بر آن غلبه کنید.

عدم جهت داشتن

هر سفری آسان‌تر است اگر شما بدانید کجا می‌خواهید بروید. مقصد نهایی ممکن است تغییر کند، اما زمانی که شما مقصدی را تنظیم کردید، شما باید یک نقطه پایان در ذهن خود مجسم کنید. در کار خیلی مهم است، زیرا اگر شما فکر می‌کنید مطمئن نیستید، در جهت‌های متفاوت شروع به رفتن می‌کنید بدون اینکه فقط در جهتی بروید که می‌خواهید و به شما نزدیک‌تر است.

سعی کنید خاص باشید – همیشه خوب نیست اما برای موفقیت در کار خوب است – یعنی چه؟ آیا یعنی اینکه از آموزش پول دربیاورید، یا کتاب منتشر کنید، یا سایت‌های مختلفی داشته باشید و یا محصول خود را در این ماه بیشتر از ماه قبل بفروشید. با خاص بودن، شما جهت خاصی نیز دارید.

عدم تمرکز

تمرکز متفاوت از جهت است. خیلی از مردم دقیقاً می‌دانند کجا بروند، اما آن‌ها سرگرم چیزهای دیگر می‌شوند. اغلب چیزهایی وجود دارند که مفید به نظر می‌رسند. بیشتر آموزش ببینید، ارتباطات بیشتر داشته باشید و یا محصولات دیگری بفروشید، آن‌ها ممکن است تمام چیزهای خوب را در زمان مناسب به دست نیاورند ولی ممکن است با آن‌ها چیزهایی را از نقشه خود کم کنید.

با خود صادق باشید و از خود بپرسید، آیا این کار واقعاً الآن به شما کمک می‌کند. یادگیری کاملاً مفید است، پس ارتباط داشته باشید و محدوده دانش خود را بالا ببرید که ببینید آیا الآن بهترین زمان برای انجام دادن آن است یا شما را از هدف اصلی‌تان بازمی‌دارد.

عدم خود باروری

درواقع می‌تواند واقعاً موفقیت را از بین ببرد. اگر اعتمادبه‌نفس نداشته باشید چگونه می‌فهمید؟ وقتی ذهنتان تفکرات منفی برای شما دارد می‌دهد بدانید که به عدم خودباوری دچار شدید و موفق نخواهید بود.

اما بعد اینکه تقریباً متوجه شدید، می‌توانید خود را به چالش بکشید و در مقابل آن دروغ‌ها، فقط با حقیقت روبه‌رو شوید. سرود موفقیت برای خودتان بسازید – “من می‌توانم موفق باشم، من ممکن است اشتباه کنم و اما من موفق خواهم بود.”این‌ها را اغلب همراه خود تکرار کنید

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.