Home / زندگی / ۴ کاری که یک انسان‌ موفق انجام نمی‌دهد
انسان های موفق
انسان موفق

۴ کاری که یک انسان‌ موفق انجام نمی‌دهد

انسان موفق بودن در زندگی بیشتر در مورد کارهایی که انجام نمی‌دهید در مقابل کارهایی که انجام می‌دهید، است. اما بیشتر مردم آن را نمی‌دانند. پس، وقتی همه مشغول تهیه لیست از کارهایی که باید انجام دهند، هستند، من شما را دعوت می‌کنم تا بنشینیم و فکر کنیم چه‌کارهایی در زندگی‌مان وجود دارند که نیازی نیست تا آن را انجام دهیم؟

وقتی می‌گویم انسان‌ موفق، منظورم صرفاً داشتن پول نیست. به عقیده من، موفقیت یعنی با شادی زندگی کردن طبق قواعد خودتان.

من افراد بسیاری را می‌شناسم که بر طبق معیارهای اقتصادی بسیار موفق هستند ولی درعین‌حال بسیار درمانده‌اند.

آن‌ها خوشحال نیستند و از زندگی خود متنفر هستند. آن‌ها از همه‌چیز دوری می‌کند. این برای من همان دلیلی است که موفقیت اول باید درزمینهٔ شاد بودن باشد.

همچنان که می‌نشینید تا لیست خود را تهیه کنید و کارهایی که نمی‌خواهید در زندگی را انجام دهید را مرور کنید، زمانی هم در نظر بگیرید و موفقیت خود را تعریف کنید. چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟

چه چیزی در زندگی‌تان بیشترین کنترل را دارد؟ و چه‌کاری را باید متوقف کنید تا آن را به واقعیت تبدیل کنید؟

آیا می‌خواهید به یک انسان موفق تبدیل شوید؟

 

۴ کاری که یک انسان‌ موفق هیچ وقت انجام نمی‌دهد

 

۱- شکایت نکنید و دیگران را هم سرزنش نکنید

دنیا پر از انسان‌هایی است که دائماً دنبال راهی می‌گردند تا قربانی باشند. آن‌ها برای شرایطی که در زندگی‌شان پیش‌آمده دنبال راهی هستند تا دیگران را سرزنش کنند.

اگر با شما صادق باشم، گاهی آن‌ها حق‌دارند. گاهی زندگی منصفانه نیست. اما ناله و شکایت، و دائماً حرف زدن در مورد چیزهای بد، شرایط را تغییر خواهد داد.

شما برای جایی که الآن قرار دارید باید احساس مسئولیت کنید. هر چیزی ادامه دارد، حتی اگر تقصیر شما نباشد. پس دنبال راهی باشید تا آن را پیدا کنید.

۲- یکجا ننشینید(یک انسان‌ موفق از این کار بیزار است)

هر چیزی که چالش برانگیزتر می‌شوند، بعضی افراد مقاوم‌تر می‌شوند. آن‌ها فقط می‌نشینند و کم‌حوصله و بدخلق می‌شوند.

اگر می‌خواهید جزو انسان‌های موفق و برنده شوید، باید سرشار از فعالیت باشید. فعالیت باعث می‌شود نتیجه بگیرید. یکجا نشستن باعث ضعف می‌شود.

بعضی مردم به‌جایی می‌رسند و می‌گویند “نمی‌دانم بعدازاین چه‌کار کنم.” پس هیچ کاری نمی‌کنند و فقط می‌نشینند و تا ابد تعمق می‌کنند!

من می‌گویم برو تا اتفاق بیفتد. البته، من بعضی تصمیم‌های اشتباه هم با این روش گرفته‌ام، اما همیشه درحرکت هستم. یک شیء در حال حرکت دوست دارد درحرکت بماند. آیا درست است؟ و جسم در حال سکون تمایل به ساکن بودن دارد.

۳- به خودتان اجازه ندهید تا تمرکز خود را از دست دهید

درحرکت باشید، آما آنچه انجام می‌دهید آگاهانه باشد. بسیاری از مردم پرمشغله بودن را با انجام کارها اشتباه می‌گیرند.

اشتباه آن‌ها همچنان که به‌سوی هدفشان حرکت می‌کنند، اشتباه آن‌ها از موردی به مورد دیگر منتقل می‌شود. اما دنیا آن‌ها را درهم می‌شکند. اتفاقاتی آن‌ها را در هم می‌شکند. آن‌ها مانند اختاپوسی روی کفش‌های اسکیت هستند، پر از حرکت ولی بدون جهت و هدف.

یک انسان‌ موفق هدف دارد آنها می‌دانند مورد اصلی چیست. چه چیزی نیاز دارند و چه چیزی اکنون اهمیت دارد. انجام دادن چیزی است که بیشترین اهمیت را دارد.

پس مطمئن شوید که وقتی برای هفته یا روز خود برنامه‌ریزی می‏کنید، روی چیزی که شما را در جهت درست قرار می‌دهد و به حرکت می‌آورد، تمرکز کنید.

۴- فکر نکنید دنیا برای شماست

یکی از مسائلی که همیشه به افراد در دوره آموزشی رهبری می‌گویم این است که خودتان را زیاد مهم تصور نکنید چون هیچ‌کس دیگری نمی‌کند.

حقیقت این است که همه ما برای دوره کوتاهی اینجا هستیم. آرامگاه پر از آدم‌هایی است که قابل جایگزین نیستند.

من قبر خیلی از آدم‌های مشهور را دیده‌ام. ما نیاز داریم تا اهدافی را داشته باشیم تا هرروز بهتر شویم اما دنیا برای شما فقط نیست. عناوین و امتیازها موقتی هستند.

شما باید زندگی خود را جدی بگیرید و بجنگید تا بهترین آنچه می‌توانید را انجام دهید.

اما باید آنچه را که من به آن نفس سالم هم داشته باشید. بسیاری اوقات یکی از بزرگ‌ترین دشمنان موفقیت، همان موفقیت است چون شما با خود فکر می‌کنید ازآنچه واقعاً هستید، بهترید.

بزرگ‌ترین عامل موفقیت این است؛ منصرف نشوید. آیا این‌ها را به لیست اهداف خود امسال اضافه می‌کنید؟با این کار به هر نوعی از موفقیت که واقعاً می‌خواهید می‌رسید.

به نظر شما انسان‌ موفق چه کارهای دیگری انجام نمی‌دهند لطفا با ما نظرات خود را به اشتراک بگذارید

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.