Home / زندگی / ۴ روش برای تغییر رفتارهای بد
تغییر رفتار
تغییر

۴ روش برای تغییر رفتارهای بد

رفتارهایمان شروع به تغییر می‌کنند، وقتی نگرش ما تغییر کند.

احساسات، نیروهای قدرتمند اطرافمان هستند. با این احساسات قوی انسان می‌تواند قهرمانانه‌ترین کارها را انجام داد. احساسات سوخت هستند و ذهن خلبان که با هم هواپیما را هدایت می‌کنند.

جیم ران ۴ احساس اصلی که می‌تواند فعالیت‌های باورنکردنی ایجاد کند، را توصیف می‌کند.

  • نفرت

کسی در دنیا نیست که با نفرت کاری انجام داده باشد و درست هدایت شود، نفرت زندگی انسان را تغییر می‏دهد.

اشخاصی که احساس نفرت می‌کنند نقطه برگشتی نخواهند داشت. مثلاً ممکن است بعد تجربیات تحقیرآمیز داشته باشم و بگویم”من آن را داشته‌ام”. یا در ۲۵ سالگی بگویم “من نمی‌خواهم کسی را دوست داشته باشم” “من با او با دروغ و شرم بوده‌ام”

بله،وقتی آن نفر می‌گوید “بس کن دیگه” با ایجاد احساسات نفرت همراه است.

آن‌ها را همراه با احساساتی نظیر دروغ، ترس و تحقیر داشتند. آن‌ها تصمیم گرفتند بدون دوست داشتن کسی زندگی کنند. حتی تماس هم بگیرید این احساسات قوی هستند.

  • تصمیم‌گیری

اکثر احتیاج به هل دادن برای تصمیم‌گیری‌هایمان داریم. و وقتی به این نقطه رسیدیم باید با احساسات متضاد پیش روی‌مان مقابله کنیم. تصمیماتی که زندگی را تغییر می‌دهند، به چنگ داخلی می‌مانند.

نبرد ارتش احساسات، با مهمات دلایل، برای برتری مبارزه می‌کنند. تصمیم‌هایمان چه جسورانه، چه با ترس باشند یا خوب فکر شده باشد یا تحت‌فشار، به تنظیم فعالیت‌هایمان منجر می‌شوند یا آن‌ها را از بین می‌برند.

یک تصمیم نادرست بهتر از نداشتن آن است. هرکدام از ما با آشفتگی‌های احساسات مواجه هستیم و باید آن را نظم بدهیم.

 

  • امید

آیا امیدوارید؟ من فکر می‌کنم می‌توان مستقیماً جواب دهید زیرا راه‌های زیادی وجود دارد. اما دو چیز در مورد امید وجود دارد: یا مربوط به درون است یا ناشی از عوامل بیرونی است.

هر چیزی می‌تواند امیدبخش باشد. می‌تواند آهنگی باشد که در قلب نفوذ کند. یا یک سخنرانی خاطره‌انگیز یا یک فیلم باشد. یک مکالمه با دوست یا رؤیایی با دشمن باشد یا یک تجربه تلخ. حتی کتاب یا مقاله می‌تواند این انگیزه درونی در افراد ایجاد کند و با خود بگویید “من آن را همین‌الان می‌خواهم”

برای دور نگه‌داشتن تجربه‌های زندگی‌تان به دور خود دیوار نکشید. اجازه دهید زندگی شما را لمس کند. احساس بعدی می‌تواند تغییر اطراف زندگی شما باشد.

  • اراده

“من می‌خواهم” این دو کلمه مؤثرترین لغات در زبان انگلیسی هستند. وقتی کسی اراده می‌کند می‌گوید “یا انجام می‌دهد یا می‌میرم” هیچ‌چیز نمی‌تواند او را متوقف کند.

وقتی بااراده آهنین مواجه باشید، می‌توانید ببینید که زمان، تقدیر و پیشامد چه می‌گویند. “ما اجازه می‌دهیم رؤیاهای خود را داشته باشند یا به آن‌ها می‌رسند یا می‌میرند ”

درباره آ فکر کنید “چقدر طول می‌کشد یک نوزاد یاد بگیرد تا راه برود؟” هر مادری می‌گوید؛ “بچه‌ام سعی می‏کرده است تا وقتی‌که چگونه راه رفتن را یاد بگیرد” هیچ‌کس تعجب نمی‌کند که راه می‌رود.

از خود بپرسید “چقدر طول می‌کشد تا من به رؤیاهایم برسم” و جواب دهید “هرچقدر که طول بکشد”این چیزی است که این چهار احساسات در موفقیت آن نقش دارند.

کانال تلگرام سایت یک استارت

2 نظرات

  1. فروشگاه میزهای اداری و مدیریتی

    خیلی عالی بود مرسی

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.