Home / زندگی / ۳ راهکار جالب برای مبارزه با مشکلات
مشکلات در زندگی
مشکلات زندگی

۳ راهکار جالب برای مبارزه با مشکلات

همه ما تجربیات اساسی برای مبارزه با مشکلات در زندگی روزانه خود داشته‌ایم. به این معنی است که حسی از چیزی که می‌خواهیم داریم و انتظاراتی برای خود ایجاد کردیم از چیزی که باید باشند و چیزی که نباید باشند. 

برای مبارزه با مشکلات در راهی که می‌خواهیم پیشرفت کنیم، چه درخواست شغل باشد و یا هر سناریوی دیگری که آرزوی آن را داشته باشیم، احساس خوشحالی، رضایت و توانایی می‌کنیم.

اما زمانی که این احساس وجود ندارد، راحت گرفتار افکار منفی می‌شوند که تمام برنامه آن‌ها را پر می‌کند و توانایی‌هایمان برای دیدن چیزهای خوب در هر موقعیتی توسط احساسات و کم شدن خیالاتمان مسدود می‌شود.

در این راه، وقتی مشکلات غیرمنتظره از زندگی‌مان عبور می‌کنند، اکثر مردم فکر می‌کنند بر اینکه اگر شکست نمی‌خورند یا اگر موقع معامله شکست نمی‌خوردند، همه‌چیز چقدر خوب پیش می‌رفت.

منطق و آگاهی به ما می‌گویند مبارزه چیز منفی است.

اینجا سه روش را ارائه می‌دهیم که در مبارزه با مشکلات خود می‌توانید جستجو کنید تا بتوانید تأثیرات مثبت را در هر مبارزه‌ای تجربه کنید:

  1. مبارزه خود را به‌عنوان درس ببینید

وقتی به نتایجی که می‌خواهید به دلیل شرایط خاص نمی‌رسید و ترجیح می‌دهید احساس ناامیدی و ناراحتی کنید، باید تلاش کنید و فرصت را به‌عنوان مسئله‌ای برای یادگیری ثبت کنید.

از خودتان بپرسید “چه‌کار دیگری می‌توانم انجام دهم تا شانس رسیدن به نتایجی که می‌خواهم را افزایش دهم؟”

ببینید کجا شکست خوردید و درست تنظیم کنید تا اتفاقی مانند آن برایتان نیفتد. با این کار، مبارزه شما فقط تبدیل به یک درس می‌شود و درس‌های زندگی یک ارزیابی می‌شوند که فایده‌های باورنکردنی را به ما در هر موقعیتی می‌دهند.

من یک‌بار یک مصاحبه شغلی داشتم، اما دیدم خیلی آماده نیستم و وقتی مصاحبه‌کننده از من پرسید “چه چیزی باعث انگیزه در شما شد؟”، من دقیقاً نمی‌دانستم چه جوابی دهم. خراب کردن این مصاحبه باعث ایجاد انگیزه در من شد و من آن را پیدا کردم. همچنین فهمیدم دفعه بعد که مصاحبه دارم یا اتفاق مهم ممکن است در زندگی‌ام بیفتد، باید وقت آماده بودن بگذارم و تمرین کنم.

“اکثر افراد موفق موقعی به بزرگ‌ترین موفقیت می‌رسند که یک‌قدم جلوتر از بزرگ‌ترین شکست خود قدم بردارند.”

مبارزه با مشکلات

 

  1. مبارزه خود را به‌عنوان پیشرفت ببینید

زندگی فقط درباره رنگین‌کمان و پروانه نیست. گاهی اوقات خیلی می‌شود و اتفاقات غیرمنتظره برایمان پیش می‌آید. وقتی شما به سنگ ضربه می‌زنید، به خود بگوئید شما برای مأموریت پیداکرده یک‌چیز ارزشمند انتخاب‌شده‌اید و تنها راه نجات این است که برای آینده آماده و متفاوت باشید.

در این مواقع است که ما راحتی را در ساده‌ترین چیزها می‌بینیم: در طبیعت، خانواده، موسیقی، هنر، خواندن و زندگی.

روح شما شروع به پیدا کردن جدیدترین معانی زندگی می‌کند که تا حالا به آن برنخورده بودید و معانی که پیدا می‌کنید شروع به روشن شدن یک آتش کنار شما می‌کند تا بقیه زندگی خود را پیش می‌برید.

تا اینکه به بدشانسی‌هایی که به شما ضرر می‌زند، به هدف بالاتر اعتقاد داشته باشید و احساس کنید رشد شما تجربه‌ای است که از دردهایتان به دست آورده‌اید. بیشتر صبور باشید و در مورد مشکلات آگاه باشید که به شما قدرت کافی برای تأثیرگذاری بر میلیون‌ها آدم را بدهد.

  1. مبارزه را به‌عنوان یک هدف ببینید

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید مبارزه برای چیزهایی که شمارا به هدفتان می‌رساند می‌تواند چقدر زیبا باشد؟

هرگونه مبارزه‌ای که شمارا در آینده کمی امیدوار کند یا ممکن است با آن روبرو شوید را ترکیب کنید و در انتظار اتفاق باورنکردنی باشید.

“زمان‌بندی، پشتکار و ده‌ها سال تلاش درنهایت شمارا مانند یک فرد کاملاً موفقیت می‌کند.”

هر مبارزه فرصت‌هایی برای یادگیری، رشد و باور داشتن دارد. برای استفاده از این سه دیدگاه متفاوت مطمئن باشید که هر وقت در مبارزه با چیزی هستید، و بدون دیدن چیزهای خوب در هر وضعیتی اتفاق نمی‌افتد.

شما تا حالا چه مبارزه‌ای داشته‌اید و چگونه آن را تبدیل به نتایج مثبت کرده‌اید؟ افکار خود را در زیر بنویسید.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.