Home / زندگی / ۳ راز موفقیت انسان های موفق
موفقیت انسان های موفق
انسان های موفق

۳ راز موفقیت انسان های موفق

این ۳ رازکمک می‌کند خودتان را در هر زمان تنها هستید به جلو سوق دهید.

وقتی بزرگ شدید، بعضی مردم به رؤیاهای شما می‌خندند؟ شاید می‌گویند: غیرممکن است!

یا پول شما کافی نیست! یا شما خیلی جوان هستید و آرزویتان بزرگ! یا بزرگ‌ترین رؤیاهای خود را به مردم نمی‌گویید برای اینکه می‌ترسید آن‌ها به شما بخندند برای اینکه می‌دانید چیزی که می‌خواهید تلاش و دید مثبت می‌خواهد، نه لزوماً دید واقع‌گرایانه.

موقع صحبت با بچه‌های کوچک در مدرسه، من شروع به تحقیق بسیاری از آن‌ها کردم که ترسیده بودند رؤیاهای خود را به خاطر ترس از مسخره کردن یا بزرگ نبودن به‌اندازه کافی رؤیاهای خود، به من بگویند.

یک بچه با استرس و درنگ در مورد رؤیای خود گفت. او گفت شاید از آرزوی خود منصرف شود به خاطر اینکه زمان زیاد، شکست‌های زیاد و پول فراوان قبل رسیدن به موفقیت لازم دارد.

بااین‌حال، او ۵ سالی است که برای ایجاد آن تلاش می‌کند. ما صحبت خاصی نکردیم ولی مدام او را تشویق می‌کردم. بعد او به من نگاه کرد و گفت: من از شما تشکر می‌کنم برای اینکه از دیگران احترام و تشویقی ندیدیم” این لحظه خیلی ناراحت شدم به خاطر اینکه شروع به تحقیق از سن پایین کردم، اکثریت مردم خسته شدند ازآنچه جامعه فکر می‌کند آن‌ها نمی‌توانند انجام دهند.

موفقیت نتیجه کمال،کار سخت، یادگیری از شکست و وفاداری است.

مانند این نوجوان، من هم‌آرزوهای بزرگ دارم و خیلی‌ها حتی نزدیک‌ترین افراد به من می‌گویند نمی‌توانم آن را انجام دهم، ممکن نیست، آرزوی من بزرگ است و باید به دنبال یک کار واقعی‌تر باشم.

وقتی خودم را پایین احساس و می‌کنم و دومین مسیر موفقیت را شروع می‌کنم، من باید زندگی‌ام را انتخاب کنم و به سه چیز فکر کنم که به‌طور مداوم خودم را روبه‌جلو سوق دهم:

۱- از منفی‌بافی در زندگی خود به‌عنوان سوخت استفاده کنید

ما نیاز به استفاده از حالات منفی که در زندگی خود دریافت می‌کنیم، داریم و آن‌ها را خوب مصرف کنیم.

نباید برای اثبات اشتباه مردم مصرف شود، بلکه به خودمان اثبات کنیم آنچه را آرزو می‌کنیم می‌توانیم انجام دهیم.

من با مردم زیادی در بیست‌سالگی یا حتی در پنجاه‌سالگی ملاقات کرده‌ام که در مرحله دوم زندگی خود توقف کرده‌اند برای اینکه آن‌ها انتخاب کردند که از رؤیاهای خود دست بکشند.

یک‌بار که بررسی کردم چرا اکثریت منصرف می‌شوند، معلوم شد آن‌ها اجازه می‌دهند منفی‌بافی از جامعه و مردم به آن‌ها غلبه کند. خود و دیگران را تشویق کنید تا همیشه به سمت آنچه واقعاً می‌خواهید، پیش بروید.

۲- خود را به سمت جلو هل دهید

به‌عنوان یک فیزیک‌دان آینده، چالش‌برانگیز است اگر در صندلی بنشینم و به سال‌هایی که مدرسه را ترک کردم، فکر کنم.

به حرف‌های مربی فکر می‌کنم که به من گفت: “وقتی به تمام کارهایی که انجام داده‌اید، فکر می‌کنید، به یک نقطه خاص در زندگی خود می‌رسید و به اینکه چقدر ازدست‌داده‌اید تمرکز نکنید، شروع کنید ببینید چقدر واقعاً راه دارید تا به آن برسید!”

خیلی از ما احساس شک و یا دلسرد شدن می‌کنیم اما همیشه باید حرکت روبه‌جلو را به یاد داشته باشیم برای اینکه برای هیچ کار تلاش نمی‌کنیم. انرژی و پشتکار همه‌چیز است.

۳- برای کارهایتان وقت بگذارید،  فواید فراوانی خواهید داشت

وقتی می‌گویم می‌خواهم فیزیک‌دان شوم می‌گویند “برای تو دیر است اما می‌شوی” این برای من زحمت دارند اما فکر می‌کنم چگونه خیلی از مردم راه‌های متفاوتی انتخاب می‌کنند برای اینکه آن‌ها تلاش بیشتر و وقت بیشتری برای آن بگذارند.

شاید بخواهند درآمد داشته باشند و تا ۱۰ سال برای رسیدن به رؤیای خود و پول منتظر نباشند. من شخصاً می‌توانم یا چهل‌ساله و یک پزشک باشم و یا این‌که چهل‌ساله باشم و کار دیگری انجام دهم تا سریع‌تر به پول برسم تارضایت کوتاه‌مدت برای من ایجاد کند.

می‌توانم وقتی پیرتر شدم به خود نگاه کنم و با افتخار به خود بگویم باپشتکار در سال‌های زیاد کارکردم تا بهترین همسر، دوست، برادر و دکتر باشم.

وقتی می‌بینم بزرگ‌ترها سعی می‌کنند و به بچه‌هایشان راه رفتن یاد می‌دهند، آن‌ها را با جایزه تشویق می‌کنند. بزرگ‌ترها در مورد آن‌ها منصرف نمی‌شوند، بلکه مدام راه‌هایی برای آموزش فرزندان خود پیدا می‌کنند. پس چرا ما نمی‌توانیم این طرز فکر را به‌کارگیریم وقتی مردم به ما می‌گویند قبل رسیدن به موفقیت بارها ممکن است شکست بخورید.

اگر ما دیگران را از سنین پایین تشویق کنیم، می‌بینیم آن‌ها می‌توانند صاحب کسب‌وکار، فضانورد، آتش‌نشان، هنرمند و یا نویسنده تبدیل شوند و آن‌ها را به آن چیزی که انجام می‌دهند، تصور کنیم.

این یک‌چیز قدرتمند است که باور کنیم چه کسی می‌تواند کاری را که دوست دارد انجام دهد تا به آن برسد.

همه ما می‌تواند نقشی در موفقیت نه‌تنها خود ما بلکه دیگران نیز به‌سادگی با استفاده از قدرت باور به دانستن ما ارزش آن‌ها دارند!

ما می‌توانیم نه‌تنها در موفقیت خود بلکه در بخشی از موفقیت دیگران هم به‌راحتی با باور به ارزشمند بودن دانسته‌های ما و اینکه می‌توان بزرگ آرزو کرد، بازی کنیم.

کانال تلگرام سایت یک استارت

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.