Home / پول / ۲۰ مهارت مالی که در ۲۰ سالگی باید بدانید
موفقیت مالی
مهارت مالی

۲۰ مهارت مالی که در ۲۰ سالگی باید بدانید

مهارت‌ها و عادت‌هایی که در ۲۰ سالگی‌تان ایجاد می‌کنید، بر موقعیت مالی‌تان در سالهای آینده تأثیر خواهد گذاشت.

مهم است برای توسعه مهارت‌های مالی خود سخت کارکنید تا کنترل مالی‌تان را به دست بگیرید. اینجا ۲۰ مهارت که در بیست سالگی باید خود داشته باشید، تا به موفقیت مالی برسید، آورده شده است:

 • برای هر پولی که به دست می‌آورید، هدف داشته باشید

برنامه‌ریزی مالی به شما اجازه می‌دهد کی و کجا پول خود را مصرف کنید. برنامه‌ریزی به شما قدرت می‌دهد. از همین الآن شروع به برنامه‌ریزی و اجرای آن کنید که استرس مالی را در شما از بین می‌برد.

 • جلسات بودجه منظم داشته باشید

۵ دقیقه طول می‌کشد تا هر شب برنامه‌تان را مرور کنید. به شما کمک خواهد کرد در مسیر هزینه‌هایتان باقی بمانید و تصویر واضحی از کارهایتان داشته باشید.

 • حساب بانکی‌تان را هرماه تسویه کنید

ممکن است برای کارهای زیاد پرداخت کم داشته باشید، اما تسویه‌حساب بانکی‌تان ضروری است. باعث می‌شود بیش‌ازحد چک نکشید تا مشکلات بعدی به وجود نیاید. همچنین اگر کسی بدون اطلاع از حساب شما برداشت کرد، متوجه شوید.

 • اهداف مالی منظم داشته باشید

اگر اهداف و برنامه مشخص در ذهن داشته باشید، به برنامه‌ریزی شما کمک می‌کند. باید سالانه اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت را در کارتان داشته باشید. لازم نیست پیچیده باشد، اما باید ماهانه پیشرفت مالی‏تان را چک کنید.

 • یک برنامه مالی منظم داشته باشید

این برنامه شامل همه قدم‌های اصلی در زندگی‌تان، مانند خرید خانه تا پرداخت هزینه دانشگاه فرزندانتان می‌شود. ممکن است اول سخت باشد، اما می‌تواند به اولویت‌بندی اهدافتان و اینکه که بدانید وقت خود را کی و کجا صرف کنید، کمک می‌کند.

 • به بازنشستگی‌تان فکر کنید

یک شغل خوب شغلی است که ۱۵% از درآمدتان را به بازنشستگی‌تان اختصاص دهد. حتی می‌توانید مقدار آن را بالا ببرید و بدهی خود را پرداخت کنید. اگر بازنشستگی خود را تأمین کنید، دیگر نگران آینده نخواهید بود.

 • هنر پیدا کردن خریدوفروش خوب را داشته باشید

راه‌های زیادی برای صرفه‌جویی پول در هزینه‌هایتان وجود دارد. ممکن است به معنی دانستن بهترین زمان جهت خرید لباس یا یک معامله خوب در ماشین باشد یا وسایلتان از خواروبار تا اثاث منزل را ذخیره کنید.

اگر آن را در زندگی خود به عادت تبدیل کنید، قادر خواهی بود بیشتر از یک دوره زندگی خود را صرفه‌جویی کنید.

 • یک خریدار باهوش باشید و انگیزه‌های خرید را متوقف کنید

هنگامی‌که هنر پیداکرده خریدوفروش خوب را داشته باشید، نیاز به خرید کردن خردمندانه دارید و نیازهای خود را قبل خرید تعیین کنید. به این معنی نیست که اصلاً برای سرگرمی خرید نکنید، اما باید قادر به طبقه‏بندی باشید و مطمئن باشید پول کافی دارید تا آن را بدون نقص در صرفه‌جویی‌تان،پوشش دهید.

 • با لیست خرید کنید

یکی از بزرگ‌ترین روش‌های صرفه‌جویی این است که موقع خرید فهرستی همراه خود داشته باشید. به شما کمک می‌کند در خریدهای یهویی تسلط داشته باشید و پول و زمان بیشتری را ذخیره کنید.

 • برای هزینه‌های فصلی برنامه‌ریزی کنید

ممکن است شامل خرید تعطیلات، اوقات مسافرت باشد. آسان‌تر است که مخارج اصلی را یک یا دو بار در سال پرداخت کنید. اگر آن‌ها را مشخص کنید و برنامه‌ریزی کنید، بودجه‌بندی ماهانه خود را به خاطر آن‌ها خراب نمی‌کنید.

 • تنها بر کارت‌های اعتباری تکیه نکنید

یکی از بدترین عادت‌ها، این است که باکارت اعتباری خود را تأمین کنید بخصوص اگر برای خرید پولتان تمام‌شده باشد. اگرچه برای مواقع ضروری مهم است اما طوری برنامه‌ریزی کنید که نیاز به کارت اعتباری نباشد.

 

 • از مزایای کارمندی بهره بگیرید

بیمه سلامتی از مزایای مالیات است که شما می‌توانید از آن بهره بگیرید. آن‌ها را بدانید و از مزایای آن‌ها استفاده کنید.

 • شبکه داشته باشید

مهم است سابقه خود را بروز نگه‌دارید تا اگر فرصت یک شغل خوب پیدا کردید به آن دست پیدا کنید. مهم است که شبکه حرفه‌ای برای خود بسازید.

 • پول خود را هرماه ذخیره کنید

مهم است که پول خود را هرماه در حساب بانکی‌تان ذخیره کنید. می‌توانید از طریق کامپیوتری یا اینترنتی به‌حسابتان واریز کنید تا برای شما آسان‌تر باشد.

 • پس‌انداز خود را هدف قرار دهید

به شما کمک می‌کند تا برای صرفه‌جویی هر دلار باانگیزه بمانید. ممکن است پول خود را برای تعطیلات یا پرداخت اجاره خانه‌تان یا مخارج دانشگاه فرزندتان کنار بگذارید. پول خود را برای هر هدفی نگه‌دارید و زمان پیشرفتتان را هم در نظر بگیرید.

 • صرفه‌جویی‌تان را نگه‌دارید

اگر ببینید که کم کردن صرفه‌جویی‌تان ساده است، وقتی پول کم آوردید. نیاز است آن را نگه‌دارید. برای همین می‌توانید آن را به‌حساب ذخیره منتقل کنید تا دسترسی به آن آسان نباشد.

 • مجموعه‌ای از پشتیبان برای خود داشته باشید

می‌توانید با کمک دوستانتان، انتخاب‌های مالی خود را حمایت کنید. ممکن است دوستانتان، شمارا به معامله یا به صرفه‌جویی پول تشویق کنند. ایجاد یک مجموعه پشتیبانی خوب کمک می‌کند تا سریع‌تر به اهدافتان برسید.

 

 • مرتب کارت اعتباری خود را چک کنید

شما باید مرتباً کارت اعتباری خود را برای جلوگیری از سرقت چک کنید. اگر رسید کارت خود را هرچند وقت بگیرید، می‌توانید آن را چک کنید. به شما کمک می‌کند جلو سرقت را بگیرید و از حساب خود محافظت کنید.

 • به خیریه‌ها ببخشید

برخی مواقع بخشیدن مهم است. این به معنی برخی کمک‌های خیریه است که شما دارید. یا اینکه برای یک سازمان محلی داوطلب شوید.

 • تعادل را پیدا کنید

درنهایت مهم است که تعادل بین کار، صرفه‌جویی و علاقه‌مندی‌های زندگی را پیدا کنید. مهم است که بعضی اوقات استراحت کنید و مطمئن باشید مقدار کافی از درآمدتان را برای راحتی بیشتر خود ذخیره کرده‌اید. این یک مهارت پیچیده برای توسعه اما اساسی است اگر می‌خواهید خوشحال باشید.

 

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.