Home / دسته‌بندی نشده / ۲ راز بزرگ دستیابی سریع به آرزوها
راز
راز بزرگ

۲ راز بزرگ دستیابی سریع به آرزوها

هر آنچه که ذهن انسان قادر باشد آن را درک کند ، می تواند واقعیت پیدا کند. جك كانفيلد
بزرگترین موفقیت انسان زمانی حاصل می شود که بتواند ذهن خود و تولید افکارش را کنترل نماید.
هر فکری که ذهنتان می گذرد دارای انرژی است فقط کافیست سطح انرژی خواسته هایتان با سطح انرژی افکار شما یکسان شود، این دقیقا همان زمانی است که به هر چیزی بخواهید می رسید.

بررسی ابعاد ذهن انسان

روان و ذهن انسان از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:
۱- ضمیر خودآگاه (شعور ظاهری)
۲- ضمیر ناخودآگاه (شعور باطنی)

ضمیر خودآگاه

ضمیر خودآگاه شما، بخشی از وجودتان است که فکر می کند و دلیل و برهان می آورد. بخشی از ذهن شما که برای تصمیم گیری های روزمره از آن استفاده می کنید.
با این بخش از ذهن خود می توانید هر چیزی را بپذیرید یا رد کنید. هیچ کس یا هیچ وضعیتی نمی تواند شما را مجبور کند که در مورد افکار یا عقایدی که به انتخاب خودتان نبوده اند، آگاهانه فکر کنید.

ضمیر خودآگاه یا ذهن هوشیار قدرتمند است اما بخش ذهنی به مراتب محدودتر محسوب می شود.
گنجایش محدود پردازش شده دارد. حافظه کوتاه مدت حدود ۲۰ ثانیه دارد. توانایی اداره کردن هر بار یک تا سه رویداد را دارد. نیروی حرکت آنی با سرعت ۱۹۰ تا ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. توانایی پردازش ۲۰۰۰ بیت اطلاعات در یک ثانیه دارد.

ضمیر ناخودآگاه

در واقع ضمیر ناخودآگاه به مراتب خارق العاده تر است.غالبا از آن به عنوان ذهن معنوی یا کائناتی نام برده می شود، و حد و مرزی نمی شناسد مگر برای هرآنچه خود آگاهانه انتخاب می کنید. عادت های شما در ضمیر ناخودآگاهتان وجود دارد.

این بخشی از ذهن شماست که در سطحی به مراتب بالاتر از سطح ذهنی خودآگاه،قرار دارد و به منبع و هوش لایتناهی کائنات متصل است.
ضمیر خودآگاه قادر نیست مفاهیم یا عقاید را رد کند، که بدین معناست ما می توانیم با استفاده از ضمیر خودآگاه، باورهای ضمیر ناخودآگاه را دوباره برنامه ریزی کنیم، و ذهن ناخودآگاه مجبور است عقاید و باورهای جدید را بپذیرد، یعنی نمی تواند آنها را رد کند.درواقع ما می توانیم با اراده و عزمی آگاهانه، محتوای ضمیر ناخودآگاه را تغییر دهیم.
ضمیر ناخودآگاه قابلیت گسترش پردازش شده ها را دارد. حافظه بلند مدت دارد. توانایی اداره کردن هر بار هزاران رویداد را دارد. نیروی حرکت آنی با سرعت ۱۶۰۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. توانایی پردازش ۴ میلیارد بیت اطلاعات در یک ثانیه دارد.
بنابراین ضمیر ناخودآگاه به مراتب قوی تر و سریع تر از ضمیر خودآگاه است. ضمیر ناخودآگاه می تواند شما را به هرجایی که می خواهید ببرد و کمک می کند تا سریع تر و راحت تر از آنچه ضمیر خودآگاه می تواند برایش کاری کند،به آرزوهایتان در زندگی برسید.

سطوح تاثیرپذیری ذهنی انسان
ذهن انسان در شبانه روز در چهار سطح متفاوت قرار می گیرد:

۱- سطح دلتا : زمانی که شما در خواب عمیق هستید و هیچ هوشیاری نسبت به محیط اطراف خود ندارید.
۲- سطح تتا : وقتی که خوابتان نیمه عمیق هست و برداشت نسبتا ضعیفی از دور و بر خود دارید مثلا صدای زنگ تلفن را می شنوید.
۳- سطح آلفا : حالتی پایین تر از سطح هوشیاری کامل که بهترین سطح برای اجرای تلقین و تصویر سازی ذهنی است.
۴- سطح بتا : زمانی که شما کاملا بیدار هستید و حواس پنج گانه به طور کامل هوشیار هستند و ذهن خودآگاه فعال است.

خوب، نگران نباشید. اصلا لازم نیست که تعریف های بالا را به خاطر بسپارید یا حفظشان کنید فقط لازم است یاد بگیرید که چطور به سطح آلفا بروید.

اما در سطح آلفا چه اتفاقی می افتد؟
در سطح آلفا فرد از تنش ها، انقباضات و استرس های جسمانی به دور است و دارای آرامش و نوعی سکون درونی متمرکز شده است.
دارای حضور ذهنی و توجه نیرومندتری است، انرژی و آمادگی روانی بیشتری برای آموزش پذیری دارد و مهمتر از همه دستیابی اش به ضمیر ناخودآگاه بیشتر و سریعتر صورت می گیرد.
یعنی ضمیر ناخودآگاه کاملا آماده و گوش به فرمان است تا آنچه مدنظر شماست را بپذیرد و به هدف برساند.
بهترین و سریعترین روش رسیدن به سطح آلفا، انجام تمرینات صحیح مدیتیشن و خودهیپنوتیزم است.
یعنی وقتی با آموزش صحیح “مدیتیشن” و “خودهیپنوتیزم” ذهنتان در سطح آلفا قرار می گیرد، به کمک تلقین و تصویرسازی ذهنی می توانید خواسته خودتان را به ذهن ناخودآگاه تان ابلاغ نمایید و با سرعتی باور نکردنی به آن دست یابید.

 

اگر به دستورالعمل مفصل تری نیاز دارید از لینک زیر دریافت کنید:
دستورالعمل ۲ راز بزرگ دستیابی سریع به آرزوها

 

 

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.