Home / زندگی / ۱۰ قانون موفقیت از بنیان گذار هتل هیلتون
هتل هیلتون
کنراد هیلتون

۱۰ قانون موفقیت از بنیان گذار هتل هیلتون

کنراد هیلتون یکی از بنیان گذاران هتل‌های زنجیره ای خانواده هیلتون است، شرکتی که دارای بیش از ۵۰۰ هتل در سطح جهان است.

اما این شروع راه برای کنراد نبود. او در اول قرن بیستم بدون هیچ پولی شروع کرد، که هر چیزی را که تا این موقع ساخته بود از دست داد ولی پس از آن یک شرکت چند میلیارد دلاری ایجاد کرد.

او ۱۰ قانون از موفقیت دارد که کتابش در ۱۹۵۷ چاپ شد و هنوز امروزه استفاده می‌شود

 ۱- استعداد ویژه خود را بیابید

کنراد هیلتون شدیداً به این معتقد بود هرکسی در یک‌چیز خاصی خوب است که نیاز پرورش آن دارد. این موارد برای او مدیریت هتل بود و او با موفقیت در این دوره رکود این را نشان داد.

 ۲- بزرگ باشید

کنراد هیلتون معتقد بود وقتی تا حد امکان توسعه پیدا کنید و ظاهر شما به‌اندازه کافی بزرگ باشد موفقیت شما و شغلتان ممکن خواهد بود. و چه راهی برای ما بهتر از هتل داری بود؟

 ۳- صادق باشید

کنراد به صداقت در همه‌چیز اعتقاد داشت. دروغ به ما کمکی برای ساختن یک امپراتوری نمی‌کند. اگر کنراد در زندگی‌اش از دروغ استفاده می‌کرد، ممکن بود به‌جای خرید اموال خود در سیسکو، تگزاس، موقع رکود اقتصادی پولش توسط دوستانی که به او قرض داده بودند، دزدیده شود.

 ۴- با شور و شوق زندگی کنید

کنراد هیلتون معتقد بود شما باید در زندگی نخندید. روز را در دست خود بگیرید و همیشه مشتاق باشید. و این دقیقاً همان چیزی بود که او را تبدیل به یکی از بهترین مدیران کرده بود که کارمندانش همیشه او را دوست داشتند و از او قدردانی می‌کردند.

 ۵- اجازه ندهید دارایی‌هایتان شما را در تصرف بگیرند

بر طبق قانون پنجم موفقیت کنراد به چیزهای مادی اعتقادی نداشت. همه پولش نگذاشت شخصیت او را احاطه کند.

برای اینکه اگر شما خود را گرفتار چیزهای مادی کنید، بهترین چیزهای خود را در زندگی که رایگان هستند، از دست می‌دهید. اگر آن‌ها را دارید نیاز به مراقبت از آن‌ها دارید مانند کنراد که با هتل‌های خود انجام می‌داد.

۶- نگران مشکلات خود نباشید

نگرانی یقیناً شانس شما را برای حل مشکل پایین خواهد آورد. بنابراین، انرژی خود را صرف نگرانی نکنید، آن را عاقلانه استفاده کنید و برای غلبه بر این موقعیت محکم باشید، مانند کاری که کنراد در ۱۹۳۰ انجام داد.

۷- وقتی می‌توانید دیگران را تحسین کنید، کسی را دست‌کم نگیرید

این در مورد قانونی است که بعضی افراد موفق می‌گویند: داشتن راهنما خوب است،تنها وقتی بعضی‌ها را پایین‌تر بگیرید که از بین آن‌ها بخواهید انتخاب کنید.

این کاری بود که کنراد با کارمندانش انجام می‌داد. حتی یک ساک در هتل و یا شریک می‌تواند مفید باشد. هیلتون در موقع ورشکستگی ۳۰۰ دلار از یکی از پسران هتل دار قرض گرفته بود.

۸- به گذشته گیر ندهید

کنراد همیشه به حرکت روبه‌جلو و پیش روی به آینده معتقد بود. او با این قانون در حال زندگی کرد، اما درس‌هایی را که از گذشته آموخت، اجرا کرد.

۹- تعهدات خود را در همه‌جا به اشتراک بگذارید

او برای هر دلار به سخت کار کردن معتقد بود ولی جای تعجب دارد نوه‌هایش از این قانون پیروی نمی‌کنند.

۱۰- مداوم و با خیال آسوده دعا کنید

مهم نیست که چقدر شما مذهبی هستید کنراد به داشتن تکلیف، دعا برای قدرت بیشتر، انجام آن به‌طور مداوم معتقد بود. او چندین بار در روز دعا می‌کرد و یک‌بار در هفته به کلیسا می‌رفت.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.