Home / مقالات / ۱۰ اشتباهی که انسان موفق نباید دوباره انجام دهد
تکرار اشتباه
تکرار

۱۰ اشتباهی که انسان موفق نباید دوباره انجام دهد

“هیچ‌گاه به گذشته برنگردید” این به چه معنی است؟

با توجه به نتایج حاصل از آزمایش‌های کلینیکی روانشناس و نویسنده ” ۱۰مورد از کارهایی که انسان موفق نباید انجام دهد”، دکتر هنری مشاهده کرد آگاهی‌هایی که مردم در حرفه و زندگی به دست آوردند – که حداقل یکی از آن دو را باید داشته باشند- به گذشته خود نباید برگردند. درواقع به‌طور خلاصه با خود گفت، من آن کارها را انجام دادم.

سال‌ها پیش، یک تصمیم بدکاری منجر به بحث جالبی با مربی‌ام شد. دکتر کلاود گفت: من درس ارزشمندی از راه سختی آموختم که به من فهماند درس خوبی که حتی یک‌بار در زندگی یاد گرفتی، هیچ‌گاه به عقب برنگرد و دوباره آن را انجام نده.

من شگفت‌زده شدم، تجربیات کلیدی که افراد موفق را با انجام تغییرات به سمت موفقیت در کسب‌وکار، رابطه و زندگی سوق می‌دهد، کدام هستند؟ من شروع به مطالعه درزمینه این تجربیات وتحقیق در مورد آن‌ها به مدت چند سال کرده‌ام.

اگرچه زندگی و حرفه درس‌های زیادی به ما آموزش داد، دکتر کلاود ۱۰ روش برتر که اجراکنندگان برتر باید طی کنند تا هیچ‌گاه دوباره تکرار نکنند، را گفت. انسان موفق دوباره تکرار نمی‌کند.

 • برگشت به کاری که قبلاً نتیجه نگرفته‌اند

اگر شغل یا رابطه شکسته‌ای که به دلیلی خاتمه یافته باشد، ما هرگز نباید به همان شرایط یکسان برگردیم وانتظار نتایج متفاوت داشته باشیم.

 • انجام دادن کارهایی که نیاز به کسانی دارد که نیستند

در هر کاری که ما انجام می‌دهیم، نیاز داریم از خود بپرسیم”من چرا آن را انجام می‌دهم؟” من برای این کار مناسب هستم؟ برای جواب خیر به هرکدام از این سؤالات، بهتر است که یک دلیل خوب بیاوری تا بیشتر پیشرفت کنی.

 • سعی بر تغییر بر دیگری

با درک این مطلب که، مردم را نمی‌توانی به انجام بعضی کارها مجبور کنی، آزادی و این اجازه را به آن‌ها می‏دهی تا عواقب را تجربه کنند.

 • باور این‌که می‌توان به همه کمک کرد

وقتی شما بدانید کمک به همه غیرممکن است، زندگی هدفمند با تلاش کمک به مردم را شروع می‏کنید.

 • این‌که منافع کوتاه‌مدت را بر منافع بلندمدت ترجیح دهند

هر موفقیتی نیاز به‌سختی و زمان مشخص دارد که بدون آن‌ها به سود بلندمدت خود نمی‌رسید. زندگی بر پایه این اصول یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های بین افراد موفق و غیر موفق، چه شخصی و حرفه‌ای است.

 • اعتماد به کسانی که به‌ظاهر بی‌عیب باشند

ما همیشه دوست داریم عالی به نظر برسیم. ما باید کسانی که کارهای بزرگی انجام دادند، مردم استثنایی در طول تاریخ و شخصیت‌های مهم را دنبال کنیم. البته جهان هیچ‌وقت کامل و هیچ‌چیز و هیچ‌کس بی‌عیب نیست و وقتی چیزی یا کسی بی‌عیب به نظر می‌رسد، لحظه‌ای باید درنگ کرد.

 • تصویری بزرگ از چشمان خود داشته باشید

ما با دیدن تصویر بزرگ عملکرد بهتر و احساس بهتری داریم. برای مردم موفق، هیچ رویدادی کل داستان نیست.

 • بی‌توجهی به سعی و کوشش مداوم

مهم نیست که چیزی از بیرون چقدر خوب به نظر برسد. فقط باید نگاه عمیق‌تر، سرسختانه و صادقانه داشته باشیم از آنچه باید بدانیم. حقیقت از آن خود ماست.

 • عدم پرسش از خود درباره چیزهایی که مردم چرا آن‌ها را در خود پیدا کردند

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های بین مردم موفق و دیگران این است که آن‌ها در عشق، زندگی، رابطه و کسب‌وکار از خود می‌پرسند، من چه نقشی در این بازی دارم؟ به‌عبارت‌دیگر، آن‌ها خودشان را به عنوان قربانی نمی‌بینند، حتی اگر واقعاً باشند.

 • فراموش می‌کنند که زندگی درونی آن‌ها موفقیت بیرونی را تعیین می‌کند

هرکسی حتی اکثر مردان موفق اشتباهاتی داشته‌اند. اما الگوهایی را شناسایی می‌کنند که سبب می‌شود دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنند. به‌عبارت‌دیگر از دردی که به آن سوق داده می‌شوند و سختی‌های دیگر آموزش می‌گیرند.

سختی اجتناب‌ناپذیر است، اما تکرار آن برای بار دوم قابل‌اجتناب است. وظیفه ما در شغل و زندگی فهمیدن آن‌هاست و این‌که برای انجام دوباره آن‌ها هیچ‌گاه به عقب برنگشت.

منبع:success

3 نظرات

 1. بسیار عالی.
  با تشکر از وب سایت خوبتون.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.