Home / مقالات / چگونه بدون اینکه خسته شویم درس بخوانیم و درس خوان شویم
چگونه درس خوان شویم
راز موفقیت در درس

چگونه بدون اینکه خسته شویم درس بخوانیم و درس خوان شویم

شاید شاگرد اول شدن آرزوی هر دانش‌آموزی در دوران تحصیل باشد و اکثر آن ها این سوال را دارند که چگونه درس خوان شویم ؟

وقتی موردتوجه معلم‌ها و مسئولین مدرسه قرار می‌گیرید یا زمانی که سر کلاس معلم از شما به‌عنوان الگو برای دیگران مثال می‌زند، تجربه شیرین و لذت بخشی است که شاید نصیب همه نشود.

جالب است کسانی که به موفقیت شاگرد اول شدن دست پیدا کردند، آن را کاری آسان و دست‌یافتنی می‌دانند و دانش‌آموزانی که موفق نشدند، آن را غیرممکن می‌شمارند.

به‌عنوان یک معلم که مستقیم با دانش‌آموزان سروکار دارم چند تا توصیه برای شما دارم که می‌تواند مسیر راز شاگرد اول شدن را برای شما روشن و آشکار می نماید:

 

چگونه درس بخوانیم تا موفق شویم

گام اول این است که واقعاً خودتان از صمیم قلب و با تمام وجود بخواهید که شاگرد اول شوید. باید یک رغبت درونی در وجود شما باشد تا انرژی شما را برای رسیدن به مقصد فراهم کند.

نه اینکه چون پدر و مادرتان گفته‌اند که شاگرد ممتاز شوید شما هم بخواهید، بلکه خودتان باید به این نتیجه برسید که هم‌اکنون این یک نیاز ضروری برای شماست تا شاگرد ممتاز شوید.

اگر این حس و میل عمیق در شما وجود داشت که گام اول را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید، اما اگر نه چطور؟

راه‌حل: باید برای آینده خود یک هدف در نظر بگیرید. هدفی مثبت که هم برای شما دستاورد داشته باشد و هم برای اطرافیان و اجتماع مفید باشد. این هدف حتی می‌تواند جنبه‌های مادی هم داشته باشد، مثلاً خریدن فلان ماشین یا رسیدن به فلان شغل پردرآمد.

داشتن هدف به شما انگیزه و روحیه دوچندان می‌دهد و کمک می‌کند تا تلاش بیشتری نمایید. اما یادتان باشد هر تلاشی ممکن است منجر به شاگرد اول شدن شما نشود. باید حساب‌شده و با برنامه‌ریزی کارکنید تا حتماً به نتیجه دلخواه را بگیرید.

 

انگیزه برای درس خواندن

اگر سال گذشته شاگرد ممتاز بودید یا نبودید، در هر دو صورت فراموشش کنید. امسال یک سال تحصیلی جدید است و نیاز به تلاش و برنامه‌ریزی جدیدی دارد.

انگیزه برای درس خواندن یک قدرت درونی و بی پایان را در شما ایجاد می کند و به شما کمک می کند تا قله های موفقیت در زندگی و درس را به راحتی فتح کنید.

 

در سال‌های تدریسم دانش‌آموزانی را دیده‌ام که نسبت به سال قبلشان با جهشی باورنکردنی شاگرد زرنگ شده‌اند و همچنین افرادی هم بوده‌اند که سال گذشته شاگرد درس خوان بوده‌اند اما سال بعد نمراتشان با افت شدید مواجه شد.

 

پس برای شاگرد ممتاز شدن نگران این نباشید که پارسال نمرات خوبی نگرفتید. برای امسال با برنامه‌ریزی حساب‌شده و محکم قدم بردارید. اما این نکته مهم را فراموش نکنید که اگر سال گذشته نمرات بالایی نداشتید برای اینکه در رقابت شاگرد ممتازها قرار بگیرید نسبت به بقیه باید تلاش بیشتری کنید.

داشتن انگیزه برای درس خواندن به همراه پشتکار و برنامه ریزی و پایبندی به برنامه های نوشته شده می تواند منجر به موفقیت شما در تحصیل شود.

 

هیچ گاه افسوس سال گذشته را نخورید و نگران آینده هم نباشید، فقط با برنامه ریزی دقیق رو به جلو حرکت کنید و برای آینده امیدوار باشید.

 

راه‌حل: اگر پارسال شاگرد متوسط یا ضعیفی بودید، با خودتان روراست باشید و نقاط ضعف خود را پیدا کنید. هر مبحث از هر درسی که خوب بلد نیستید را بر روی یک کاغذ یادداشت کنید و سعی کنید به کمک همکلاسی‌ها و معلم‌ها آن را به‌خوبی یاد بگیرید. مخصوصاً مباحثی ادامه‌دار هستند و وابسته به مطالب قبلی می‌باشند.

رمز موفقیت در درس خواندن چیست

نه‌تنها برای شاگرد ممتاز شدن بلکه برای تمام‌کارهای زندگی‌تان برنامه‌ریزی و نظم را سرلوحه کارهای خود قرار دهید. پیرو فلسفه «هر چه پیش آمد خوش‌آمد» نباشید. خودتان تعیین کنید که فردا چه اتفاقی قرار است بیفتد.

 

برای ساعت‌هایی که در خانه هستید برنامه‌ریزی داشته باشید. مدام جلوی تلویزیون ننشینید و سرتان دائم در تلفن همراه نباشد.

 

بعضی‌ها انگار موظف هستند که تمام سریال‌های تلویزیون را تماشا کنند و تمام فوتبال‌های پخش زنده را حتی اگر نیمه‌شب پخش شود و منجر به خواب‌آلودگی فردا سر کلاس باشد را هم با دقت ببینند.

انگار باید همیشه آنلاین باشند تا اگر کسی در شبکه‌های اجتماعی پستی فرستاد سریع لایک کنند و جوابش را بدهند. مطمئن باشید این افراد جزو شاگرد ممتازها نخواهند بود.

 

راه‌حل: اگر می‌خواهید تلویزیون تماشا کنید یک سریال یا یک برنامه ورزشی را انتخاب نمایید و در هفته آن را دنبال کنید. در استفاده از تلفن همراه هم افراطی عمل نکنید. نگران نباشید اگر یک هفته هم آنلاین نشوید، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

رمز موفقیت در درس خواندن چیست
راز های موفقیت در درس خواندن

 

راز موفقیت در درس

در اینجا چند نکته را برای شما یادآور می‌شوم که می‌تواند بازدهی یادگیری و کسب نمرات شما را چندین برابر کند، در حقیقت راز موفقیت در درس برای درس خوان شدن شما می باشد.

 

اگر به این روش درس بخوانید مطمئن باشید خودتان از نتایجی که حاصل می‌شوند شگفت‌زده می‌شوید.

اول اینکه حتماً روز قبل از تدریس معلم از روی کتاب یک دور روخوانی کنید. اصلاً مهم نیست که هیچ‌چیز متوجه نمی‌شوید، فقط بخوانید و سؤالاتی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید.

 

تعداد زیادی از این سؤالات با تدریس معلم پاسخ داده می‌شود، آن‌هایی را که بی‌جواب ماند را هم می‌توانید بپرسید.

 

نکته بعدی راز موفقیت در درس این است که درسی را که معلم برای شما تدریس کرد، حتماً وقتی به خانه برگشتید، در همان روز دوباره مطالعه کنید.

 

 

شیوه درس خواندن (بهترین روش مطالعه برای درس خواندن و امتحان)

در واقع بهترین شیوه یا روش برای درس خواندن و امتحان این است که زمان مطالعه روزانه شاگرد درس خوان باید به سه قسمت تقسیم شود:

 • پیش‌خوانی درس‌هایی که قرار است معلم فردا تدریس کند
 • مطالعه دقیق درسی که معلم امروز برای شما تدریس کرد
 • آماده کردن تکالیف برای درس‌های فردا

با تغییر روش یا شیوه درس خواندن (برای امتحان) و رعایت همین نکات کوچک ولی مهم می‌توانید به عن.ان یک درس خوان بازدهی ساعت‌های مطالعه خود را چندین برابر کنید و نتایج بسیار خوب‌تری نسبت به گذشته بگیرید.

 

نکته مهم: برای شاگرد ممتاز شدن به دنبال یافتن دلیل اجرا نکردن برنامه‌ریزی نباشید، اگر در شرایط سخت و غیرعادی زندگی روزمره هم قرار گرفتید، سعی کنید شخصیت محکمی داشته باشید و  پای بند به برنامه باشید و آن را اجرا نمایید.

 

 

چگونه درس بخوانیم

برای درس خواندن در ابتدا باید روش صحیح مطالعه را یاد بگیرید تا بهترین استفاده را از زمان و بالاترین راندمان را در کار مطالعه دروس داشته باشید.

اگر پیش خوانی قبل از تدریس معلم را همیشه رعایت کنید و به عنوان یک دانش آموز موفق آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهید، می توانیم امیدوار باشیم که نصف راه مسیر درست درس خواندن را آمده اید.

 

پیش خوانی و مرور قبل درس گرفتن باعث می شود یک سری سوالات در ذهن شما شکل بگیرد و این کنجکاوی ذهنیتی هرچند مختصر اما مفید را برای شما ایجاد خواهد کرد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که همان روز بلافاصله پس از تدریس معلم باید درس مربوطه را مطالعه کنید. این بار با دقت بیشتری درس را می خوانید و سعی می کنید مطالب آموخته شده را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت خود منتقل کنید.

 

هر چه این کار را به تعویق بیندازید اطلاعات بیشتری از حافظه کوتاه مدت شما از می رود و آن ها را از دست می دهید.

اینکه بدانیم چگونه درس بخوانیم در کنترل مدیریت زمان و انرژی دانش آموزان کمک شایانی خواهد کرد و جهش قابل توجهی برای ارتقا ایچاد می کند.

 

 

چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم

روش صحیح مطالعه یک درس خوان این است که شما از برنامه ریزی همزمان حجمی و محتوای دروس استفاده کنید. به این ترتیب که مقدار معینی از صفحات کتاب یا جزوه مورد نظر را مشخص کرده و بگویید در یک بازه زمانی یک ساعته آن را به اتمام می رسانید.

 

بهترین بازه های زمانی برای مطالعه به صورت ۴۵ دقیقه مطالعه و ۱۵ دقیقه استراحت هست. البته اگر شما تسلط بیشتری پیدا کردید، می توانید مدت زمان مطالعه تا یک ساعت و نیم هم افزایش دهید.

 

چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم
روش درس خواندن برای امتحان بدون خستگی

 

اما اگر در ابتدای راه هستید بهتر است بعد از هر ۴۵ دقیقه مطالعه پانزده دقیقه استراحت داشته باشید و به مغز خود آرامش بدهید تا برای ادامه درس خواندن آماده باشد.

در این مدت پانزده دقیقه هم سعی کنید خود با تلویزیون و موبایل مشغول نکنید و بتوانید با قدم زدن و تنفس عمیق آرامش ذهنی و جسمی نسبی را به دست آورید.

 

نکته دیگر برای اینکه بدانیم چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم این است که هیچ گاه دو درس سخت یا دو درس آسان را پست سر هم مطالعه نکنیم و انتخاب ها در برنامه ریزی طوری باشد تا اگر در یک واحد زمانی درس سختی را مطالعه کردیم حتما در ساعت بعدی درسی را بخوانیم که آسان تر  هست و ما تسلط بیشتری بر روی آن داریم.

 

مثلا اگر یک ساعت درس ریاضی را مطالعه کردیم ساعت بعدی حتما درسی مانند ادبیات یا زبان انگلیسی را بخوانیم و دقیقا بعد از ریاضی درس فیزیک یا شیمی را قرار ندهیم.

این قانون در مورد درس های حفظی جات هم صدق می کند. به عنوان مثال چنانچه یک ساعت درس ادبیات را خواندیم پشت سرش درس عربی یا تاریخ را قرار ندهیم و یک درس حل کردنی مثل ریاضی را برای مطالعه انتخاب کنیم.

 

با این کار هم مانع از خستگی هنگام درس خواندن می شویم و هم تنوع ذهنی برای برنامه ریزی خود ایجاد می کنیم و می توانیم همیشه پرانرژی بمانیم.

با دریافت این محصول زودتر شاگرد اول می شوید

 

برنامه ریزی برای درس خواندن (چگونه یک برنامه ریزی درسی خوب داشته باشیم)

اگر شما برای درس خواندن برنامه ریزی کنید، نه تنها پیشرفت تحصیلی بیشتری خواهید داشت، بلکه از زمان های کوتاه و بیهوده خود نیز استفاده بیشتری خواهید برد.

برنامه ریزی برای درس خواندن باید مطابق توانایی های یک دانش آموز باشد. هر دانش آموزی برنامه منحصر به فرد خودش را دارد.

 

هیچ وقت نمی توان یک نسخه کلی در برنامه ریزی برای درس خواندن را برای تمام دانش آموزان یک کلاس پیچید.

برنامه ریزی برای درس خواندن
بهترین روش برای درس خواندن

برنامه درسی شما باید به گونه ای باشد که درس های سخت و حل کردنی مانند ریاضی را در ساعات اولیه روز که انرژی بیشتری دارید، مطالعه نمایید.

 

با این کار می توانید با سرعت بیشتری مطالب سخت تر را به ذهن خود بسپارید و موارد حل کردنی را نیز با سرعت بیشتری پیش ببرید.

 

خیلی از بچه های درس خوان باهوش هستند که همین راهکار ساده را برنامه ریزی مناسب برای درس خواندن و قبولی در تیزهوشان می دانند.

 

 

روش درس خواندن برای امتحان

معمولا در شب امتحان استرس و اضطراب دانش آموزان را فرا می گیرد و گاهی این نگرانی باعث می شود عملکرد آنها به شدت افت نماید.

بیشتر این نگرانی ها به دلیل عدم آمادگی برای امتحان هست که مربوط به شاگرد درس خوان نیست. حالا سوال مهم این است که چگونه می توانیم این استرس ها را کاهش دهیم و راندمان درس خواندن خود را بالا ببریم؟

 

معمولا تمام کارشناسان حافظه و یادگیری در این مورد با هم اتفاق نظر دارند که هر چه مدت زمان به خاطر سپاری اطلاعات بیشتر باشد، مدت فراموشی آن نیز طولانی تر خواهد بود.

 

بهترین روش مطالعه برای امتحان  یک دانش آموز درس خوان این است که شما مطالب درسی را به طور آهسته آهسته و طولانی مدت فرا بگیرید و سعی کنید از مطالعه فشرده و انفجاری در شب امتحان پرهیز نمایید.

 

با این کار به حافظه خود فرصت بازیابی و دسته بندی اطلاعات را می دهید و مانع از فراموشی زودهنگام آن می شوید.

چنانچه درسی را به طور فشرده و در شب امتحان مطالعه کنید، مغز مجال دسته بندی و تحلیل آها را نخواهد داشت و فقط اطلاعات را به طور موقتی به حافظه کوتاه مدت می سپارد.

 

بدیهی است که ماندگاری مطالب در حافظه کوتاه مدت بسیار کم و در حدود چند روز و حداکثر تا یک هفته است.

بنابراین برای نمره خوب گرفتن در امتحانات درس ها را در طول سال تحصیلی کم کم مطالعه کنید و نگذارید تا حجم مطالب انباشته شده در شب امتحان زیاد گردد.

خیلی از افراد هستند تازه بعد از تموم شدن امتحانات از ما سوال می کنند چگونه در امتحان نهایی ۲۰ بگیریم؟!

برای همین ما قصد داریم  بعدا برای شما روش های تقویت حافظه برای درس خواندن را مفصل مطرح کنیم.

 

چگونه عاشق درس خواندن شویم
چگونه درس بخوانیم

روش های درس خواندن

روش مطالعه گروهی یکی از روش های درس خواندن است که می تواند برای شما بسیار کارآمد و مفید باشد. وقتی که به صورت گروهی درس می خوانید می توانید اشکالات درسی همدیگر را نیز رفع نمایید و به هم کمک کنید.

 

در برنامه ریزی مطالعه گروهی باید این نکته حتما مد نظر قرار گیر که رفع اشکالات و طرح سوالات باید در زمان مشخصی صورت گیرد تا در زمان مطالعه مزاحم یکدیگر نشوید و رشته افکارتان از هم گسسته نشود.

 

یک مورد دیگر که در روش های درس خواندن باید مد نظر خود قرار دهید، استفاده از یادداشت برداری و خلاصه نویسی است.

وقتی که شما از کتاب یا مطالب درسی خلاصه برداری می کنید، در واقع یک چکیده مفیدی از آن برای خود آماده می سازید. این خلاصه در زمان امتحان پایانی برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

 

شما به جای اینکه یک کتاب چند صد صفحه ای را مطالعه کنید، یک خلاصه چند ده صفحه ای را می خوانید که خودتان آن را نوشته اید.

با این کار نه تنها در زمان مطالعه خود بسیار صرفه جویی می کنید، بلکه مطلبی را می خوانید که خودتان با دست خود خودتان و با ادبیات نگارشی خودتان آن را نوشته اید که برای ذهنتان آشناتر است و هم به خاطر سپاری آن برایتان راحت تر خواهد بود.

 

یادداشت برداری از صحبت های معلم در سر کلاس نیز کاری بسیار پرفایده است و در نمره پایانی شما و در پاسخ گویی به امتحانات و درس خوان شدن شما نیز مفید خواهد بود.

این یادداشت برداری می تواند در دفتر و یا حتی در حاشیه کتاب درسی شما انجام پذیرد.

 

اگر شما هم راهکارهایی دارید تا بدون اینکه خسته شویم درس بخوانیم و یا برای امتحان درس خوان شویم و نظری دارید که چگونه می توانیم عاشق درس خواندن شویم و اصلا بهترین روش مطالعه برای امتحان چی هست, لطفا با ما به اشتراک بگذارید!

در این فیلم آموزش ۱۲ قسمتی نکات بسیار مهم و کاربردی راجع به ایجاد انگیزه برای درس خواندن، هدف گذاری، نظم و برنامه ریزی، مدیریت زمان، یادداشت برداری و خلاصه نویسی، تقویت حافظه، روش مطالعه موثر، افزایش تمرکز حواس، کنترل استرس و اضطراب، آموزش تندخوانی، حضور فعال در کلاس و تکنیک های پاسخ گویی به سوالات امتحانی بیان می شود.

482 نظرات

 1. ممنون. سایتتون عایه.مرررررررررسی

 2. سلام من پایه ی نهمم . هم هدف دارم هم با شیوه درس خوندن آشنایی دارم اما حوصله ی درس خوندن ندارم چکارکنیم ؟؟

 3. سلام من پایه ی نهمم . هم هدف دارم هم با شیوه درس خوندن آشنایی دارم اما حوصله ی درس خوندن ندارم چکارکنیم ؟؟ راهنمایی می خوام می خوام حداقل در امتحانات نمونه دولتی قبول شم ??

  • سلام امیدوارم حالتون خوب باشه این آینده خواست چه بخوای چه نخوای تو باید درس بخونی و زحمت بکشی یه عمر زجر بکش و درس بخون بعدا همه حسرت زندگیت میخورند
   موفق باشی ?

  • سعی کن شور وشوق درس خوندنو تو خودت شکوفا کن.

  • سلام دوستهای خوب درس خواندن برات ازاب آوره چرا این سوالی هست که همه از خودشون میپرسند ولی نمیدونن باید چیکار کرد منم همین مشکلات داشتم ولی الان شاگرد اول مدرس شریف هستم خوب وقتی از مدرسه میایی خستیی اولین کار باید استراحت کنی بعدش باید درسایی که دبیرت داخل کلاس دادشا نیم ساعت مورور کنی بعدش کمی باز استراحت کن بعدش درس هایی که فرداش دارییا مقداریی مورورکن که وقتی معلم سرکلاس داره درس میده تو بلد و آماده باشی این برنامه ریزی توله هفتته حالا برنامه ریزی برای روزه امتحان. باید اولین کاری که انجام بدی دوری از استلس بعد شبی ۳/۴ساعت درس بخونی این برنامه ریزی رو انجام بده ایشالله مفق میشی راستی اینا بدون باید درسا دوس داشته باشی تادرس باحات رفیق بشه

  • هیچی فقت بخور و بخواب

 4. سلام میخوام در نمونه دولتی قبول شوم باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید

 5. سلام من دهم تجربی هستم ترم اول رو خوب میخوندم اما این ترم رو خوب نمیخونم اصلا حوصله درسو ندارم نمیدونم چیکار کنم هرچی برنامه ریزی میکنم به نتیجه ای نمیرسم لطفا کمکم کنید

 6. به نظرم بهترین روش درس خواندن توی کتابخانه هست

 7. سلام من دهم تجربیم اصلا حوصله ی درس خواندنو ندارم یااگرم داشته باشم موقع درس خواندن راه میرم و بلند وتند می خونم که خیلی زود خسته میشم و چیزیم یاد نمی گیرم تورا خدا کمکم کنید طرز دروست درس خواندن بهم بگین خواهش می کنم✋

 8. من که نفهمم ول کن داداش

 9. سلام من دهم تجربی هستم قبلنا ینی دوران راهنمایی همه معلما منو با دس نشون میدادن میگفتن بهترین شاگرد مدرسس همه میشناختمنمو…. اما امسال هر چی درس میخونم نتیجه ی خوبی نمیگیرم از خودم راضی نیستم حس میکنم خنگ شدم انگیزمم کلا از دس دادم امسال نمیدونم چیکار کنم?

  • سلام
   مطمئن باشید شما کم هوش تر از قبل نشدید. فقط چون درسها کمی سخت تر شده و حجم مطالب بیشتر است مانند قبل نتیجه نمی گیرید. فقط کافی است با کنترل استرس خود و دانستن روش مطالعه صحیح نتایج بهتر از قبل بگیرید

  • دوست عزیز منم یازدهم ریاضی هستم
   اولا که یه مقدار افت تحصیلی وقتی که وارد دبیرستان میشی طبیعیه
   چون سیستم دبیرستان و راهنمایی هرچند که نزدیکن ولی باهم فرق دارن دبیرستان جدی تره و شما توی فضای کنکوری قرار میگیرین
   توقع ۲۰ نداشته باشین چون دبیرستان سختتره و ۲۰ گرفتن توش کار راحتی نیست و احتیاج به تلاش بیشتری دارین
   پس مثلا اگر ۱۹ و نیم شدین نگین وای من چقد خنگم کم شدم و فلان و این حرفا (دیدم که میگم ) از دوستای درسخونتون کمک بگیرین که راهنماییتون کنن ولی هرگز نپرسید ک چه مدلی درس میخونن چون هرکس مدل خودشو داره شماهم مدل خودتونو پیدا کنین و برای خودتون برنامه ریزی کنین شبا قبل از خواب برنامه ی فرداتونو یادداشت کنین که هم انگیزه بگیرین هم بدونین که اون روز چیکاره اید
   از افکار منفی و اینکه من خنگم و اینا دوری کنین روی کاغذای خوشگل جملات انرژی مثبت بنویسین و بچسبونین به اتاقتون اعتماد به نفس داشته باشین
   موقع درس به اهدافتون فکر کنین و با جدیت درس بخونین.حتی اگر معدلتون خیلی بالا نیست سعی کنین تستتون و قوی کنین خصوصا شما که تجربی هستین و هرروز باید درس زیست و مطالعه کنین و تستاشو بزنین
   رمز موفقیتتون اینه :
   از شکست نترسین . اعتماد به نفس داشته باشین ‌. از افکار منفی دور بشین . با تمام وجود برای رسیدن به هدفتون تلاش کنین
   در ضمن اگر از گوشی زیاد استفاده میکنین اپلیکیشن quality time برای اندروید رو دانلود کنین ساعت استفاده از گوشی و اینکه چندبار قفل و باز کردین و از چ اپ هایی استفاده کردین و نشون میده و این کمک میکنه گوشیو بذارید کنار . چون ترک اعتیاد هم میتونه اعتیادآور باشه و این خیلی خوبه.
   موفق باشین🌼

  • منم مثل توام.الآن دهم تجربی ام.اولش خیلی نمراتم بالابود منظورم دوران راهنماییه.اماالآن خیلی افت کردم.ازخودم بدم میاد.دیگه کسی بهم توجه نمیکنه کمکم کنید.

 10. سلام من هم پايه نهمم و در مدرسه تيزهوسان تحصيل ميكنم ولي اشتياقي براي درس خواندن ندارم.

 11. من یازدهم تجربی ام اصلنننن حوصله ی درسو ندارم همش میرم تو چت روما چرتو پرت میگم..میدونمم بی فایدس ولی بازم بیخیالش نمیشم..دیگه گاهی خودم از خودم خجالت میکشمو برنامه ریزی میکنم درسمو بخونم ولی دو ساعت بعد ک ب خودم میام میبینم دارم چت میکنم..

 12. من می خوام درس بخوانم ولی دیگه وقتی ندارم مدرسه تمام شدحالاچیکارکنم

 13. سلام من کلاس هشتمم وه هم هدف دارم هم برنامه ریزی ولی اصلا حالم از درس خوندن ب هم میریزه الانم امتحانات نهایی چیکار کنم خواهشا جواب بدین من چیکار کنم خوابم میگیره وقتی درس میخونم

  • سلام ایدا
   این خیلی خوب هست که برای درس خواندن هدف و برنامه ریزی داری.به خاطر اینکه حالت بهم نریزه و از درس خواندن لذت ببری باید در لیست برنامه ات تنوع درسی ایجاد کنی و زمان های مطالعه و استراحت بین آن را تغییر بدهی. مثلا اگر ۲ ساعت پشت هم خسته میشی یک درس رو بخونی، میتونی ۴۵ دقیقه درس بخونی و ۱۵ دقیقه استراحت کنی و دوباره یک درس دیگه رو شروع به مطالعه کنی.
   اینجوری خسته هم نمیشی و خوابت هم نمیبره

 14. من الان دهم تجربی امی پارسال بامعرفت خیلی بالا اومدم توی این رشته ولی امسال خیلی افت کردم .چیکارکنم ؟

 15. سلام
  من دانش اموز سال نهم هستم
  نمراتم افتضاحه همش یا ۵ یا ۶
  خیلی عالی بگیرم ۹
  قبل از راهنمایی شاگرد نمونه بودم ولی تا اومدم راهنمایی نمرام شروع کرد به افت کردن.من عاشق رشته تجربی هستم و با ادعا میتونم بگم کل ساختار مغز و کار هاش رو میدونم و خیلی دوست دارم تخصص مغز و اعصاب بشم ولی میترسم با نمراتی که میگیرم یه رشته ی پیش پا افتاده بهم بدن.
  لطفا راهنماییم کنین چکار کنم تجربی بیارم

  • سلام مجید
   این خیلی خوب هست که هدف داری و به یک رشته ارزشمند علاقه داری. بهترین کار این هست که با برنامه ریزی به هدفت برسی و به همه نشون بدی که لیاقتش رو داری.
   پس اول سعی کن نمراتت رو از وضعیت زیر ۱۰ خارج کنی و در مرحله بعد نمره ۱۵ و در آخرین مرحله نمره ۲۰ رو سعی کن بهش برسی.
   این خیلی عادی هست که در مقطع بالاتر دچار افت شدی چون بیشتر از قبل تلاش نکردی. حواست باشه که هر سال که بالاتر میری هم حجم درس ها و هم یادگیری اونها نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارند.

 16. سلام
  من دانش آموز پنجم به ششم هستم جز دانش آموز های برتر شهر هستم و درازمون قلم چی ترازهایم بالای ۶۹۰۰ میخواهم همیشه بالای ۷۱۰۰ باشه باید چکار کنم؟

 17. سلام استاد من آيلا هستم ششم به هفتمم
  ارزومه كه شاگرد اول بشم ولي نميتونم هدف دادم كه در رشته ي تجربي قبول بشم انشالله
  ولي هيچ وقت نميتونم درس خوان و شاگرد اول بشم و ارزومه و دوست دارم دركلاس هفتم به ارزوم برسم البته با كمك شما استاد عزيز
  و مي خواهم يك برنامه ريزي عالي داشته باشم تا به ارزوهام برسم
  وازتون خواهش ميكنم كمكم كنين و بازم ازتون خواهش ميكنم كه يك برنامه ويزي عالي بهم پيشنهاد كنيد استاد عزيز خيلي خوشحال ميشم كه كمكم كنين

  • سلام آیلا

   شاگرد اول شدن خیلی سخته اگر روش های کار رو ندونی و خیلی آسون میشه اگر روش رو یاد بگیری.
   برای همه دانش آموزان علاقه مند مثل شما ما ۱۲ تا از مهم ترین آموزش ها آماده کردیم که شما میتونی دانلود کنی و اجرای اونها شاگرد اول بشی.

   آموزش ها این موارد هستن: ایجاد انگیزه برای درس خواندن، هدف گذاری، نظم و برنامه ریزی، مدیریت زمان، یادداشت برداری و خلاصه نویسی، تقویت حافظه، روش مطالعه موثر، افزایش تمرکز حواس، کنترل استرس و اضطراب، آموزش تندخوانی، حضور فعال در کلاس و تکنیک های پاسخ گویی به سوالات امتحانی.(همه نکات لازم برای شاگرد اول شدن)
   ضمنا در هر مورد هم اگر سوالی داشتی میتونی بپرسی.من و همکارانم به سرعت به شما جواب میدیم.

   برای دانلود روی لینک زیر کلیک کن:

   لینک دانلود آموزش شاگرد اول شدن

 18. ممنون .مطالبی که گذاشته بودید خیلی به دردم خورد من امثال یازدهم می خونم ولی تو سال دهم و سختی درس ریاضی فیزک یکم از نمرات قبلیم که دانش آموز ممتازی بودم افت کردم الان هم سردرگمم که چکار کنم دوباره به همون نمرات دلخواه و یه برنامه ریزی خوب برسم .؟

 19. سلام من پايه ي چهارمم واصلا از درس ها مانند رياضي خوشم نمياد دوست دارم كه رياضي را ياد بگيرم

 20. سلام من دهم تجربی ام امسال می رم یازدهم . من ریاضی رو اصلا یاد نمی گیرم وبالا ترین نمره ای که داشتم ۱۶ بوده تازه اگرم بگیرم سر امتحان اگه همون سوال ی ذره تغییر کنه نمی تونم جواب بدم فک میکنم ریاضی رو مفهومی یاد نمی گیرم تو رو خدا راهنماییم کنید استاد

  • سلام
   ریاضیات از آن دسته درس هایی است که باید به طور پایه ای آن را یاد بگیرید. اگر شما در پایه دهم هستید و در یادگیری ریاضی مشکل دارید به مباحث ریاضی پایه نهم مراحعه کنید و دوباره به صورت اساسی آن ها را یاد بگیرید اگر ئر آنها هم مشکل دارید باز یک پایه به عقب تر بروید. باید از جایی شروع کنید که تمام موارد را به طور مفهومی تسلط دارید.

 21. سلام‌من محمد الماسی هستم
  من تا دوران راهنمایی یا همون دوره اول متوسطه جدید هیچ افت درسی نداشتم ولی امسال که پایه دهم ریاضی هستم اصلا شوق و اشتیاقی برای درس خوندن ندارم
  من تا پایه نهم معدل ریاضی ام در هر دو تا ترم کم تر از ۱۸ یا حداقل ۱۷/۵ نبود ولی اوسال باید برای شهریور هم برم برای امتحان ریاضی و فیزیک و هندسه
  میشه کمک کنید استاد

  • سلام محمد
   با تغییر مقطع تحصیلی مقدار کمی افت تحصیلی عادی هست اما نه به اندازه شما.
   باید توجه داشته باشی که هر چه سال تحصیلی شما بالاتر میره باید تلاش بیشتری کنی و زمان بیشتری برای درس خواندن بگذاری.
   اگر برای خودت هدفی داشته باشی و یک رشته دانشگاهی را مد نظر قرار دهی مسلما انگیزه و اشتیاق بیشتری برای درس خواندن پیدا خواهی کرد.

 22. سلام من غزل هستم از این سایت خوبتون واقعا مچکرم شما گفتید که ۴۵ دقیقه یا یک ساعت درس بخونیم و ۱۵دقیقه استراحت توی این ۱۵ دقیقه چه کار هایی کنیم که خستگیمون برطرف شه؟ من مدرسه نمونه دولتی ام و همیشه ساعت ۲ میام خونه تا ساعت ۳ استراحت میکنم و از ساعت ۵ به بعد انگیزه زیادی برای درس خواندن ندارم راستی بگم که کلاس نهمم):

 23. آها ببخشید یه سوال دیگه ای هم داشتم برای من قبولی در تیزهوشان خییییلی اهمیت داره و من سعی میکنم که تو تابستان درس بخونم اما خوب چون پول کافی برای رفتن به کلاس علوم رو ندارم مجبورم خودم همه رو یاد بگیرم و مطالعه کنم به نظر شما بهترین روش برای خوندن علوم اونم بدون معلم چیه؟(:

 24. سلام .من میخوام به رشته تجربی بروم .ولی یکم ضییفم خیلی هم دوسش دارم میشه بگید چه کلاسی برم خوب میشه..لطفا ..ممنون

 25. سلام من سال هشتم به خاطر بیماری شدیدم معدل آخرم نوزدهو هفده صدم شده اگر سال نهم معدلم بیست بشه میتونم ریاضی فیزیک قبول شم لطفا زود جواب بدین دارم از استرس میمیرم

 26. سلام استاد زهرا هستم با معدل ۱۹/۷۰
  من قراره امسال انتخاب رشته کنم و تجربی خیلی دوس دارم ولی همش اضطراب اینو دارم که یه وقت افت نکنم یا دانشگاه مورد نظرم قبول نشم یا پشت کنکور بمونم به نظر شما میتونم تو این رشته موفق شم یا نه لطفا کمک کنید

 27. سلام من بنین هستم کلاس هشتم معدلم ۲۰شد اما امتحان پیشرفت تحصیلی ضعیف زدم آیا میتونم رشته تجربی را انتخاب کنم

 28. سلام من بنین هستم معدلم درکلاس هشتم ۲۰شد اما اتحان پیشرفت تحصیلی ضعیف دادم آیا تو کلاس نهم میتونم رشته تجربی انتخاب کنم

 29. سلام من دارم میرم نهم و معدل هشتمم ۱۹/۲ شد و میترسم و همش فکر میکنم که نمرم خیلی بده و نمیتونم برم تجربی اخه من در دبستان اصلا درس خون نبودم هر کاری میکنم خیلی درس میخونم اما معدلم بالاتر از این نمیره لطفا کمکم کنید …

 30. سلام من هشتم خیلی درس خواندم و معدلم شد ۱۹/۲ میترسم که نهم معدلم کم بشه و نتونم برم تجربی خواهشا کمکم کنیددددددددد هر کاری میکنم معدلم بالا تر نرفت

 31. سلام من یلدا هستم میخوام برم کلاس هفتم معدل پارسالم شده خیلی خوب ولی میخوام برم هفتم خیلی نگرانم چیکار کنم

 32. ببخشید من دارم میرم یازدهم ریاضی
  مدرسه نمونه دولتی هم هستم
  مشکل اصلی من اینه که میل باطنی به درس خوندن ندارم
  از طرفی راهی جز درس خوندن ندارم
  نهایت درس خوندن من ۲ ساعته توی یه روز اونم فقط یه درس
  اصن دیگه بعد از اون دو ساعت دیگه درس خوندن تو کتم نمیره
  یه راهنمایی می خوام که ساعت درس خوندنمو افزایش بدم

 33. نکات بسیار دقیقی بود که من را به گذشته خودم بر گرداند

 34. من امسال نهم هستم اون طور هم که میگن خیلی سخته بقیه درسام خوبه ولی تو ریاضی ضعیفم میشه چند تا روش بگید که تو کلاس بهتر یاد بگیرم

 35. من امسال نهمم اونطور هم که میگن خیلی سخته منم تو ریاضی ضعیفم میشه چند تا روش بگید که تو کلاس بهتر یاد بگیرم

 36. سلام سايت شما به من خيلي روحيه داد😘

  ممنون🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 37. سلام من میخوام هشتم رو بخونم من پارسال نمرم ۱۹،۱۹ شده و از بعضی ها شنیدم که هشتم سخته و در موردش کمی نگرانم و همیشه توی امتحانات استرس خیلی زیادی دارم در موردش کمکم کنید ممنون میشم

 38. سلام استاد من امسال میرم دهم تجربی دوسال یادگرفتم برنامه ریزی کنم حتی به درسای چند روز بعدم هم میرسم امسال میترسم درسا سخت تر نتونم خوب درس بخونم برنامه ریزی ایجاد انگیزه و پایبند بودن به برنامه ریزی واسه موفقیت کافیه؟؟ من میخام حتما حتما رشته های پرطرفداری مثل داروسازی ..قبول بشم.

 39. دوستان عزیز من به این نتیجه رسیدم که در مشکلات در سختی ها در مهمه چی باید از خدا کمک خواست و اگر ثمره کمک را نمی بینیم ناامید نشویم و برای یه چیزی که برای رسیدن به آن جنگ کنید و هرگز نگید که مثلا درس نخونم درآینده شغلی برام نیست بلکه بگید درس میخونم به عشق و علاقه که این کار مورد علاقه رو داشته باشم و در مورد آینده روشن خویش فکر کنید

 40. من پایه هشتم هستم و از راهنمای به بعد درسم ضعیف شده و انگیزه ای برای درس خوندن ندارم واسترس زیادی دارم نمیدونم چیکار کنم؟؟!

 41. سلام استاد من پايه نهم هستم و تو مدرسه تيزهوشان درس ميخونم چجورى ميتونم شاگرد اول بشم چون اونجا رقابت خيلى زياده

 42. سلام دوستان من هم نهمم واسترس زیادی دارم وزیرفشارخانواده هستم کمکم کنید……..

 43. من روش کلی درس خواندن بلدم
  و من از نظر خودم باید آدم بشینه قشنگ بخونه عمقی و دقیق و فقط به صورت نیم ساعت و ۴۵ دقیقه ای مطالعه کنید
  من خودم زندگی گذاشتم سر درس کنکور و تست
  البته باید آدم تلویزیون تماشا کنه و با موبایلم کار کنه ولی باید برای این کار ها باید برنامه ریزی داشته باشه
  امید وارم همه موفق شن

 44. چقدر نکات جالبی رو گفتید. مرسی استاد

 45. سلام خدمت کسانی که فکر میکنند با نمره ۱۷ به پایین درس نخوان و خنگ محسوب میشم من خودم عربی نمره ام _۹_بود ولی فقط با یه اعتماد به نفس کوچولو دیگه عربی رو زیر ۱۹ نمیارم .شما ها اعتماد به نفستون پآیینه وگرنه باهوشید .نمره های پایینتون هم با برنامه‌ریزی و کمی درس خوندن جبران میشه . الان هم رشته تجربی ام و نمره ام ۱۹٫۶۷هه

 46. سلام بﭺه ها ترخداکمکم کنید من نمیتونم درس بخونم همش زهنم مشغوله

 47. سلام بﭺه هاترخداکمکم کنید من نمیتونم درس بخونم کلاس هفتمم همش حواسم به درس نیست نمبتونم درس بخونم

 48. سلام خدمت دوستان من کلاس دهم انسانی ام سرکلاس بادقت گوش میکنم وقتی درس تموم میشه بااعتمادبه نفس میگم رفتم خونه باید حتما بخونم اما وقتی میام خونه کتاب دست میگیرم اما نمیخونم به نظرتون من چه کنم

 49. سلام خدمت دوستان من کلاس دهم انسانی ام سرکلاس بادقت گوش میکنم وقتی درس تموم میشه بااعتمادبه نفس میگم رفتم خونه باید حتما بخونم اما وقتی میام خونه کتاب دست میگیرم اما نمیخونم به نظرتون من چه کنم

 50. سلام دوستان من ۲ سال پیش دندونپزشکی قبول شدم.تجربم اینه اگه میخای معدل بالا داشته باشید و رتبه خوبی بیارید.باید ی دلیل برا درسخوندنتون داشته باشید.من حقیقتش مدرسه با کس خاصی رقابت نمیکردم تمام تلاشم بود بهترین خودم باشم و این باعث میشد همیشه بهترین تو تمام مدرسه ها باشم.ربطی هم ب هوش نداره.من سخت کوش بودم معدلم اکثرا حدود ۱۹.۹۰ بعضی وقتا کمی بالا پایین میشد.درحالی که خواهرم نمیدرسید و معدلاش نزدیک ۱۵ میشد😁
  حس خوبی داره درسخون بودن.اولش سخته وقف بدی خودتو ولی ی مدت ک میگذره و از همه جلو میوفتی و تحسین رقیه رو میبینی لذتش عالیه.درس بخونید با انرژی و علاقه.موفق باشید اجی و داداشای گلم

 51. سلام.من الان پایه هشتم هستم و شاگرد زرنگی هستم ولی می خواستم بدون که چه کاری انجام تا در درس هام بهتر عمل کنم.ممنون

 52. من پنجم هستم . انگیزه ی زیا دی برای درس خواندن دارم ولی حوصله ی درس خواندن را ندارم ولی حالا که دیگر این متن را خواندم فهمیدم چه اشتباهی کردم آخه من آنقدر درس خوانده بودم که دیگر حوصله ی درس خواندن نداشتم ولی حالا میخواهم هر طور شده بچه زرنگ بشم یه رغیب تحصیلی هم دارم به نام فاطمه ارشدی

 53. من کلاس هفتم هستم بعضی از درس هام ضعیفم چطوری درس هایم رو تقویت کنم

 54. عالی بود ممنون من ششم دبستان هستم ولی عی می کنم با برنامه ها و روش های شما پیش تا انشا… موفق شوم فقط من در ریاضی خیلی ضعیف هستم هر چی هم می خونم باز هم ریاضیم پیشرفت نمی کنه

 55. سلام ببخشید من ششم هستم وسال پیش شاگرد اول شدم اما امسال نه انظباطم خوبه نه درسام اصن خیلی افت داشتم امسال هم تیزهوشان دارم با اینکه ساعت مطاله ام ۴ تا ۶ ساعته اما هیچی بلد نیستم

 56. من درس میخوام بخونم ولی وقت نمی کنم

 57. من سایت شمارو چند ماه پیش دیدم و خیلی کمکم کرد الان با برنامه ریزی درست روزی ۴ ساعت و نیم درس میخونم و شاگرد اولم شب های امتحان دیگه استرسی برای درس خوندک زیاد ندارم چون قبلا خوندم از مطالبی و زحماتی که در این سایت میکشید خیلی خیلی ممنوننم

 58. سلام من به خاطر درس خوندن عصبی شدم .چیکار کنم؟

 59. سلام من پنجم دبستان هستم شاگرد اول کلاسم ولی کم کم هی درس بد و بدتر میشه نمیدونم چیکار کنم میشه منو راهنمایی کنید

 60. سلام من تیزهوشان درس میخونم..دهم ریاضی این سختیها مال اولشه که میخاید شروع کنید.ولی خداییش حس میکنم وقتی درس میخونم بهترین سالهای عمرم داره میره.وقتی میرسی به استقلال و به ارزوهات که دیگه افتادی تو سرازیری عمر😟

 61. سلام
  من یکی از بهترین شاگرد های مدرسه هستم توی سال ها هفتم و هشتم معدلم از ۱۹٫۹۰ پایین تر نیومد
  امسال چون که نهم خیلی سخت تره یه برنامه واسه خودم گذاشتم که هر روز ۱ ساعت بهش اضافه می کنم و تا روزی ۵ ساعت و ۶ ساعت رسیده
  می خوام بدونم که این برنامه ی فشرده بهم لطمه نمی زنه ؟

 62. سلام من هفتم تیز هوشانم
  هرچی میخوام بخونم حوصله ندارم وقتی هم حوصله ندارم هرچی هم بخونم تو مغزم نمیره لطفا ی راه مفید بگید

  • سلام منم هفتم تیز هوشانم اوایل همین مشکلو داشتم ولی راه حل خوبی پیدا کردم که واسه من جوابگو بود.من از اون درسی که دوسش داشتم شروع به خوندن کردم و برای خودم معلم شدم.یعنی جوری درسو توضیح دادم برا خودم که انگار دارم واسه یه بچه دبستانی توضیح میدم.شما هم‌ این کارو بکن ایشالاجواب میگیری.البته توجه داشته باش که با یادگیری سر کلاس و گوش کردن به توضیح دبیر نصف راهو میری.موفق باشی…

 63. من ریاضیمو ۳٫۵ از ده اوردم همه مسخرم میکنن و من دوست دارم رشته ی خوبی در بیام ولی تمرکز ندارم پارسال دریم خوب بود وای امسال ابته من دهم هستم

 64. سلام من هفتم تیزهوشانم ولی ریاضیم زیر ۱۵ دارم میمیرم از استرس لدفاراه کار بدین واقعا حالم بده

 65. سلام استاد من هرسال شاگرد اول بودم امسال پایه هفتم نمره هام خیلی زیاد افت کرده یه راهنمایی مارو میکنید

 66. سلام استاد ببخشيد من دوست دارم تو كلاس شاگرد اول شوم اما هرچه سعي مي كنم نمي توانم .
  براي اين كار مي گوييد چكار كنم

 67. سلام استاد من دانش آموز پایه هفتم هستم من با درس خوندن برنامه ریزی حوصله و… مشکلی ندارم حتی مشکل درسی بخصوصی هم نداشتم حداقل تا الان ولی از زمانی که به هفتم آمدم مشکلاتم اساسی تر شد من بزرگترین مشکلی که دارم استرس هست استرس من برای شب امتحان نیست من کلا استرس دارم با اینکه درس ها را کامل مطالعه میکنم و حتی بیشتر اوقات هم موفقم یک نمره بد کار من را خراب میکنم من حتی اگر کل نمره هایم خوب باشد اگر یک نمره بد بگیرم همش نگران این هستم که چه می شود من حتی زمانی که همه نمره هایم خوب هست هم باز هم استرس دارم چون نگران امتحان یک ماه بعدش هستم من نمی دانم باید برای امتحان چه بخش هایی از در س را بخوانم حتی فکر کردن به چیز های مثبت هم فقط می تواند مدت کمی استرس را از من دور نگه دارد من توانیی های بالایی دارم ولی این استرس کارم را خراب می کند من هر چقدر هم سعی میکنم نگران آینده نباشم نمی توانم
  خواهش میکنم کمکم کنید

 68. سلام استاد من دهم تجربی هستم هدفم دارم وخیلی علاقه دارم تو این رشته موفق شم فقط هرکاری میکنم سمت درس نمیتونم برم دلیل اینکه اینجوی شدمم نمیدونم امسال اینجوری شدم سالای دیگه اینطور نبود لطفا کمک کنید!!!!

  • سلام یلدا
   اگر هدفت برات ارزشمند هست پس سعی کن با تلاش و برنامه ریزی به هدفت برسی

   • سلام استاد من کلاس هفتم هستم وکل دوره ابتدایی همش شاگرداول کلاس بودم ولی الان ازاینکه شاگرداول نشوم میترسم همش تو این فکرم من همهی امتحانامو خوب میدم ولی بعضی وقتا که یه نمره یا حتی نیم نمره هم کم دارم فک میکنم نمیشه شاگرد اول بشم و ازاین موضوع بسیارناراحتم و همچنین خانوادهی من هم خیلی واسشون مهمه شاگرد اول شدن من

 69. من نمی دونم چه چوری یرنامه ریزی کنم خواهش میکنم یه برنامه برای رشته حسابدلری بزارید

 70. من ننی دونم چه چوری برنامه ریزی کنم خواهش میکنم برای ده حسابداری یه برنامه بنویسید

 71. من نمیدونم چطور برنامه ریزی کنم
  خواهش میکنم یه برنامه ریزی برای پایه دهم حسابداری بنویسید خواهش استاد

 72. سلام.ممنونم از مطالب خوبتون امیدوارم براهمه دوستان اثرداشته باشه.

 73. سلام.ازمطالب خوبتون ممنونم امیدوارم براهمه دوستان اثرگذارباشه.

 74. سلام استاد من یه سوال داشتم من ساعت ۷ صبح به مدرسه میرم و کلاس دهم اتسانی هستم و و ساعت۲ ظهر یه خانه بر میگردم و خیلی خسته میشم آیا بهتره که بخوابم بعد به درسام برسم یا اینکه فورا بیام بخونم درسامو و اونجایی که شما گفتید خلاصه برداری کنیم از کتاب یعنی کل مطالب کتاب یا فقط مطالب طولانی

 75. من که این ۱۲ روش را خواندم در ذهنم خیلی تاثیر گذار بود من جزو شاگرد های اول تا سوم کلاس هستم ولی با این روش ها فکر می کنم دانش اموز نمونه مدرسه شوم البته اگر به این روش ها پیروی کنم . با تشکر از مطالب خوبتون

 76. خوبه حالا روش کار میکنم…ممنون

 77. من معدلم ۱۹٫۶۳ هست الته کلاس هشتم به نظرتون امسال که نهمم میتونم تجربی بیارم ؟ راستش من هر دفعه یک درس میخونم ۲۰ میشم یک درس دیگم میاد پایین باز یکی دیگه میخونم یکی دیگه میاد پایین

 78. سلام من زهرا هستم و کلاس هشتمم من هم برنامه ریزی درسی دارم و مهم تر از اون هدف دارم ولی وقتی میخوام درس میخونن نا خدا گاه میرم تو فکر و تمرکزمو به کی از دست میدم باید چیکار کنم ?

 79. سلام ممنونم از وبسایت خوبتون
  من بچه درس خون هستم و هرگز از درس خسته نمی شم من کلاس ششم دیگه داشتم کلاس میترکوندم ولی وقتی رسیدم به کلاس هفتم یک سری بچه های جدید وارد مدرسه مون شدن و اونا باعث شدن من از درس زده بشم حتا رو اخلاق من هم خیلی تاثیر گذاشتن اگه کسی راحلی داره که بهم کمک کنه ممنون میشم

 80. استاد حسن پور عزیز سلام.
  طنین هستم کلاس نهم
  شش سال دبستان رو با موفقیت پشت سر گذاشتم ولی از وقتی وارد سال هفتم شدم افت پیدا کردم معدل هفتم ۱۹و ۷۱ و هشتم نوبت اول ۱۹و ۸۶ ولی نوبت دوم ۱۹و۳۱ امتحانات نوبت اول نهمم شروع شده و به کمک احتیاج دارم
  در ضمن من عاشق مدارس نمونه دولتی هستم..

  • عالی باید بی حوصله نباشید چند نکات. اگر یک بار درس سختی دارید ان را مرور کنید وبعد صبح بیدار شید ان را با دقت بخان و صبحانه از خیار سبز استفاده کن برا ذهن خوبه. دلیل برای بیدار شدن صبح این است که صبح مغذ استراحت می کنه با تشکر

 81. عالی باید بی حوصله نباشید چند نکات. اگر یک بار درس سختی دارید ان را مرور کنید وبعد صبح بیدار شید ان را با دقت بخان و صبحانه از خیار سبز استفاده کن برا ذهن خوبه. دلیلبرای بیدار شدن صبح این است که صبح مغذ استراحت نی کنه با تشکر

 82. سلام استاد من کلاس هفتم هستم وکل دوره ابتدایی همش شاگرداول کلاس بودم ولی الان ازاینکه شاگرداول نشوم میترسم همش تو این فکرم من همه ی امتحانامو نمره خوب میارم ولی وقتی یه نمره یا حتی نیم نمره کم دارم فکر میکنم که نمیتونم شاگرد اول شوم واز این موضوع بسیار ناراحتم

 83. حسین تنها بدبخت

  سلام من در ششم دبستان همه درس ام خیلی خوب یا عالی بودن آنا کلاس هفتم آمدم خیلی بسیار آفت کردم تو هفتم معدل من شد۱۶٫۳۳و هفتم نوبت دوم۱۷٫۷ و هشتم نوبت اول ۱۶٫۶۴ و نوبت دوم ۱۶٫۸۸و نهم هم امتحان نوبت اولمان داره تموم میشه چهار تا امتحان مونده من میخوام معدلم ۱۸بشه اما تلاش میکنم ریاضی ۱۸بگیرم اما ۱۲ و ۱۳ میشم هوش مندرس ریاضی پازینه هیچ دوستی ندارم من تن هام ۹ساعت خوندم بده امتحان ریاضی الان از دبیرمان پرسیدم گفت شدی ۱۳ لطفا به دادم برسید؟؟؟؟

 84. سلام من کلاس هشتم هستم و میخواهم که در امتحانات نوبت دوم همه درس هایم ۱۸.۱۹.۲۰ شود باید چکار کنم البته من برنامهریزی هم دارم ولی چیزی نمی فهمم

 85. سلام من رقیه هستم،چطوری برنامه ریزی کنم چطوری بدون خواب الودگی درسمو بخونم من تا کتابو باز میکنم خوابم میبره،لطفا کمکم کنید من پارسال شاگرد ممتاز بودم الان هشتم هستم و. نمراتم خیییلی پایینه لطفا کمک کنید

 86. سلام من دانش اموز یازدهم ریاضی هستم درس میخونم و خیلی تلاش میکنم ولی نمره ی که انتضار دارم رو نمیگیرم یعنی اینکه تو مستمری ها میخونم و میگیرم ولی امتحان های نوبت نه واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم ؟

 87. 😭😭😭😭😭😭😭😭

 88. سلام استاد خسته نباشید،من دهم ریاضی -فیزیک هستم تا سال قبل معدلم ۱۹/۰۷بود ولی الان که ترم اول تموم شده ومتاسفانه معدلم ۱۶/۵۰اومده وخیلی ناراحتم وانگیزمو ازدست دادم متاسفانه هرچقدر فیزیک وشیمی رو می خونم نمی تونم نمره بالایی بگیرم،توروخدا راهنماییم کنین تابتونم نمره بهتری کسب کنم الان چشماموببندم وباز کنم ترم دوم ازراه میرسه لطفا کمکم کنین

 89. سلام من صدیقه هستم سال هشتم متوسطه من علاقه ی زیادی به درس دارم اما نمی توانم در درس هام تمرکز داشته باشم من در سال گذشته بهتر از امسال بودم اما امسال افت زیادی دارم

 90. عالی بود

 91. من کلی چیز یاد گرفتم

 92. خب من یع هفتمی سمپادی ام ولی حسش نی اصلا نمیتونم

 93. باورش برام سخته اما با این روشها دوم شدم

 94. سلام من زهرا هستم کلاس دهم من وقتی که درسم را شروع میکنم بعد چند دقیقه یه دفعه حواسم به جای دیگه میره باید چکار کنم تا موفق شوم.

 95. سلام خسته نباشید من مدرسه نمونه دولتی و پایه هشتم هستم درس خوندن رو هم دوس دارم اما خوابم خیلی زیاده .. برای همین نمیرسم درسامو خوب بخونم .. و اگه نخوابم واقعا مخم هنگ میکنه … و اینکه فکرم خیلی مشغول میشه و نمیدونم باید چیکار کنم تا رها بشم از دسته این مشغله ها … لطفا راهنمایی کنید 🙏

 96. اين سايت باعث شد تا من تلاش بيشترى بكنم تا بتونم شاگرد ممتاز بشم 📝📕📓📑📖

  البته هنوز نتيجه رو نديدم ولى مطمئنم كه سر انجام خوبى در انتظارمه 💭

  با سپاس فراوان از كسى كه اين روش هارو پيشنهاد كرد ،،واقعا ممنونم
  ممنونم
  ممنونم
  ممنونم
  ممنونم
  ممنونم😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

 97. سلام من کلاس ششم هستم و خیلی دوست دارم بچه زرنگ باشم همه دوستام به زرنگی شون پز میدنو منم میخوام مثل اونا باشم با این توصیه ای که تو وب تان گذاشتید میخوام اولین بار این کار رو کنم ببینم چند هفته دیگه که امتحانای نهایی شروع میشه قبول میشم برم مدرسه های دیگه

 98. عالییییی دستتون درد نکنه❤💙💜💛💚

 99. باتشکر از سایت شما که من از معدل ۱۹.۷۳ به ۲۰ متلق رسیدم به امید موفقیت روز افزون برای شما…..

 100. ببینید مهم نیست شما به چی علاقه دارید مهم اینه که واسه چی ساخته شدید متاسفانه این روزا خیلی مد شده همه برن سمت پزشکی اما یک اصطلاح ژاپنی هست که میگه زمانی که همه دنبال طلا در معدن بودند بیل فروش پولدار شد اگر قرار بود همه پزشک باشند مهندس مطب آنها کیست یک ضرب المثل هست که میگه گر دزد هم بودی ولی خوب بودی زشاه بهتر بودی به سمت علاقه رفتن خیلی فرق داره تا به سمت جامعه رفتن من پذیدای هرگونه انتقادی ام پس بنویسید…

 101. سلام . راستش من هم همچین برنامه ای رو اجرا کردم و تیزهوشان قبول شدم. راستش میخوام بهتون بگم اگه واقعا میخواین درس بخونین علاوه بر چیزایی که توی این سایت گفته شده و برای درس خوندن لازمه ، هیچوقت از کمک خدا ناامید نشید و همیشه از خدا کمک بخواید. دعا کنید و تلاش کنید . این دو باهم شمارو به جاهایی که میخواید میرسونه. خودم از این راه نتیجه گرفتم. برام دعا کنید . سال دیگه کنکور دارم. امیدوارم برای خودم مفید بوده باشم

 102. سلام مهساهستم کلاس هشتم میخواستم کمکم کنیدچجوری یه برنامه ی درسی خوب داشته باشم برای سالع نهمم

 103. عالی بود من هم در پایه هفتم هستم تا به حال نمره پایین نداشتم به من هم کمک کنید باز هم ممنون از سایتتون

 104. امیدوارم همه در درس ها موفق باشند با برنامه ریز دقیق خدا قوت

 105. سلام من امسال وارد هفتم بودم سال های قبل شگرد اول مدرسمون بود البته من بیشتر تو انیترنت و هنر و تو این فضا ها هستم قدرت درکم بالاست ولی خیلی بیش از حد بی دقتم مثلا تو ریاضیمون یه قسمت ضرب که بود خودم نوشته بودم ۳*۴ و جمع کردم نوشتم این فا جعه است کی بی دقتم و اینکه احساس میکنم حافظه کوتاه مدتم ضعیف شده یه راهکار اگه بشه بدین ممنونن میشم

 106. با سلام و عرض ادب من کوروش افشون هستم ۱۳ سالمه . من چند روز پیش حسابی نشستم فارسی کار کردم ولی وقتی امتحان دادم ۱۷ شدم الانا هم اجتماعی باید امتحان بدم . چی کار کنم که بتونم نمره ۲۰ رو بگیرم؟

 107. من زیاد دور میکنم کتابمو اما سر جلسه امتحان همه چیز از یادم میره کمکم کیند لطفا

 108. سلام استاد یه راحلی هم به من بگو
  من درس هایم در طول سال خیلی عالی عالی میخونم و همیشه ۲۰ می گیرم و کمتر از ۲۰ نمی گیرم وقتی امتحانات نوبت دوم میاد به همشون هم وقت زیاد میدن منم که مطالب رو خوندم بلدم نمتونم باز بخونم مشکل بزرک اینجاست در این وقت من میگویم نتوانستم از وقت هایم به خوبی استفاده کنم و کتابو با زور میخونم استس دارم چیکار کنم خواهش میکنم جواب بدبد پایه نهمم
  باتشکر

 109. من که دیگه از زندگی زدم تا وقتی هشتم بودم هیچ هدفی نداشتم هدف که چه عرض کنم همون درس خوندن بود ولی وقتی رفتم نهم یه جرقه ای به ذهنم زد گفتم من که درس خون نیستم الانم که با درس خوندن به جایی نمیرسم پس دلو زدم به دریا درسو ول کردم الانم خدارو شکر راضیم یه کار سرمایه دارم دارم به هدفم میرسم اینو گفتم که همه تون یه هدف داشته باشید با هدف زندگی کردن خیلی خوبه چه با درس چه با کاری که بلدی از اینکه وقتتونو گذاشتید و خوندید ممنونم🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 110. باعرض سلام

  من فرزادهستم .من به سرگرمی هتی گوشی،تلویزیون نمیتوانم درس بخوانم شما اگرراه حلی دارید لطفا بیان کنید.

 111. سلام اسمم جاویده.من پایه یازدهم هستم.من گیرایی بالایی دارم که درس هایی مثل ریاضی رو با یک بار خوندم یاد میگیرم ولی مشکلم اینه که حوصله درس خوندن رو ندارم کسی میتونه کمکم کنه؟

 112. سلام من دهم تجربی هستم و خیلی به این رشته علاقه دارم ولی چون تو یه منطقه محروم هستیم خیلی از بچهایی که اینجا درس میخونن درسشون عالیه و دیگه کنکور میدن رشته مورد علاقشون قبول نمیشن واین خیلی تاسف داره که با امکانات خیلی کم نمیتونن به رشته مورد علاقشون قبول شن و این موضوع میتونه هم در تدریس معلم باشه و هم در بحث امکانات خیلی کم وه خیلی از بچها به همین دلیل نمیتونن رشته تجربی رو انخاب کنن.

 113. من هیچ وقت شاگرد ممتاز نشدم همیشه تو درسای ورزش و هنر کم میارم و شاگرد اول میشم چی کار کنم

 114. سلام.ملینا تو فامیلیت چیه ؟تو تو بابلسر هستی؟من ستایشم منو میشاسی؟

 115. من می تونم به هدفم برسم

 116. می تونید یه برنامه ریزی برای کلاس هفتم داخل سایتتون قرار بدید

 117. خیلی مطالبتان مفید بود. مرسی.

 118. اول من هم اینجوری بودم ولی بعد درست شد مرسی

 119. سلام من دانش آموز کلاس هشتم در مدرسه فرزانگان هستم من چون کل دوستام در تعطیلات به کلاس های درسی زیادی رفتن احساس می کنم که امسال افت می کنم و همین باعث می شه هی خودمو سرزنش کنم و تمرکز مو یک جا جمع نکنم لطفا کمکم کنید که از این فکر ها دیگر نکنم

 120. سلام من نیوشا هستم از اینکه این سایتو نوشتین خیلی خیلیییی ممنونم وافعا بر روی من خیلی تأثیر داشت من کلن افسرده شده بودم که تو درسام ضعیف بودم ولی با خوندن این سایت تونستم دوباره امید وار شم خیلی خیلی مممنون

 121. خیلی عالییببیی

 122. سلام دیدم خیلی هاتون به گوشی اعتیاد دارین گفتم تا سال دیگه به فنا میرین

 123. سلام خیلی خوب و آموزنده بود

 124. من خیلی خوب درس میخونم و امسال هم نمونه دولتی قبول شدم هم تیزهوشان که ترجیح دادم برم تیزهوشان ولی خب برای درس خوندن تو تیزهوشان مفید بود

 125. سلام
  من یه پسر درس خونم
  فقط همه نظرتون رو در مورد من بگید

 126. سلام. آقا من نه زرنگ نه باهوشم نه درس خونم ولی یه چیزو فهمیدم اینکه ادم موجود عجبیبه خیلی چیزا رو میتونه داشته باشه و باید یه چیزو از درون بخواد و اونو حسش کنه مثه غذا خوردن نفس کشیدن یعنی بفهمه که این نیاز درونیشه . من الان که میرم یازدهم تازه یکم این حس در من بیدار شده والا ۱۰ سال کلا هرکی هرچیزی میگفت فقط میخندیدیم بهشو میگفتم هرچه پیش اید خوش اید ولی این داستانا نیس چرا وقتی ادم میتونه با کمترین زحمت بیشترین بازده رو داشته باشه الکی کار خودشو طولانی کنه. بچه ها دستیابی به رویاهاتون انقدم سخت نیس حداقل اینو برا دانش اموزایی مثه خودم میگم فقط کافیه که از درون حسش کنی و براش تلاش کنی و هیچوقتم ناامید نشیو دست از کار نکشی امیدوارم این نظرم مفید باشه و فقط به ی نفرم که کمک کنه باعث خوشحالیمه . یا حق

 127. دانش واقعی آن چیزیست که پس از گذراندن تعلیمات مدرسه در ذهن می ماند

  “آلبرت انیشتین”

  محمد سجاد مردانی رتبه ۱ تجربی کنکور ۸۳

  ممنون از خوندن این مطلب

 128. مرسی فقط باید هرچند وقتی بخونی تا دوره یادت نره درسته

 129. چرا نگفتید که ؟؟؟؟

  • سلام باشه معذرت میخوام که این حرف روزدم من هم کلاس هفتم زرنگ هستم ولی این کاررونمیکنم بگم به مردم نظرتون روبگیید من زرنگ هستم شرمنده از حرفم ببخشید خداحافظ 🌹🌹

 130. سلام من نیما هستم با معدل۱۹/۹۵ خیای دوست دارم دانشگاه تهران در رشته ی تجربی درس بخونم اما استرس دارم

 131. من خیلی درسم قوییه
  فقط می خواستم بدونم شما ضعیفا چطوری هستید

  • I: you or good ????you or crezi؟؟؟؟هوم

  • باید خبر بدم که خیلی مسخره حرف میزنی
   از طرز حرف زدنت معلومه که شاگرد تنبل کلاستون هستی

  • دانش آموز ضعیف نداریم فقط بعضی ها میدونن که نمره گرفتن همه چیز نیست عزیزم خیلی از دانشمند ها نمره هایی افتضاحی در مدرسه میگرفتن اینکه امممم واقعا خیلی خنگی به نظرم

  • هیچ کس ضعیف نیست
   کسایی که فکر میکنن آدم های ضعیف توی دنیا وجود دارن در اشتباه هستن و واقعا معلومه که گوینده این حرف از هوش خودش استفاده نمیکنه
   کسی که برای مثال توی درس هاش نمره ی خوبی نمیاره از تلاش نکردنشه
   کسی که تلاش بکنه به همه چیز میتونه دست پیدا کنه
   راستش من خودم اولا نمرات خیلی خوب بود ولی تلاش نداشتم و به مراتب نمراتم افت کرد و وقتی به خودم اومدم دیدم نمره ام ۱۶ شده بعد از اون حسابی تلاشم رو بالا بردم و از اون به بعد از نمره ی ۱۸ به پایین نمیگیرم
   من نمیدونم ضریب هوشیم چقدره و نمیخوام پز بدم فقط میخوام بهتون راه حلی رو بگم که در ۶۰ درصد از موفقیت هام کمک کرد
   تلاش،تلاش،تلاش

 132. سلام…منعلاقه زیادی به پلی دادن و ادیت ویدیو دارم ولی وقتی میخاهم درس بخونم حوصله نمیکنم….همین فردا امتهان دارم ولی تو پی سیم کار دارم….خوب من نمیدونم الان چی بگم این میگه (خیلی توند مینویسید کمی ارام تر)I:

 133. ابتدا تمام کتاب‌های درسی خود را که باید مطالعه کنید گردآوری کنید و درباره‌ی حجم، سخت و آسان بودن و مدت‌زمانی که به هر فصل و بخش اختصاص می‌یابد نظر دهید و تعیین کنید که طبق برنامه‌ی هفتگی مدرسه و برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها به هر کدام در طول روز، هفته و ماه باید چه مدت‌زمانی به مطالعه اختصاص دهید. توجه داشته باشید که در تنظیم وقت نباید فقط به کتاب‌هایی که علاقه‌مندید اهمیت دهید. باید منطقی فکر کنید. برای کتاب‌هایی با محتوای سخت‌تر زمان بیش‌تری برای مطالعه در نظر بگیرید.

  بعد از سبک و سنگین کردن کتاب‌ها و مشخص کردن مدت‌زمان لازم باید تعیین کنید ابتدا از کتاب‌های سخت یا ساده شروع کنید. این‌که از کدام کتاب شروع کنید (ساده یا سخت)، کتاب‌های ساده و سخت را با هم بخوانید یا این‌که یک کتاب را تا آخر بخوانید و بعد به سراغ کتاب دیگر بروید یا این‌که فصل‌هایی از چند کتاب متنوع را برای یک رور لحاظ کنید. این‌ها همه یک موضوع شخصی است و بستگی به عادت مطالعه‌تان دارد و کسی نمی‌تواند این برنامه را برای شما مشخص کند. فقط یک پیشنهاد:

  این‌که درس‌های مشکل را به ساعت‌هایی که احساس می‌کنید بهتر می‌توانید بخوانید و بازدهی بیش‌تری دارید اختصاص دهید و درس‌های آسان‌تر را به روزهای دیگر موکول کنید. ترتیب کتاب‌ها باید به گونه‌ای باشد که در حین مطالعه و یادآوری مطالب در آن‌ها تداخل ایجاد نشود.

  پس با دقت و تمرکز برنامه‌ریزی درسی را با رعایت اهمیت تمام درس‌ها و توانایی خود، پایه‌ریزی کنید و خود را موظف به اجرای برنامه تا رسیدن به هدف بدانید.

 134. علی خیییییییلی تاثیر گذاره

 135. من خیلی ناراحتم چون پار سال خیلی زرنگ بودم ولی امسال که پایه دهم تجربی ام واقعا درسا سختن نمیدونم چکار کنم کلا انگار افسرده ونا امید شدم ترو خدا کمکم کنید😓😓

 136. سلام من پایه هفتمم وشاگرد اولی که همهی معلما دوسش دارن اما با وجود اینکه ممتازم نمیتونم یه سوال رو خلاصه کنم وفقط بدون اینکه یه کلمه رو جابزارمدرس میخوندم اما ستیت شما این ضعف من را برطف کرد😘😍😘😍😘😘😍😘😘😘😍

 137. سلام من خرخون و لفظ قلم وچاپلوس و مغرور هستم و بچه ها رابطه خوبی با من ندارن میشه چرا؟

  • من هم سال قبل همکلاسی مثل شما داشتم و همه ازش متنفر بودن و با کسی دوست نبود

   دلیلشو نمیدونم ولی منم از همچین کسایی خوشم نمیاد

   مشکلتون خرخونی و تا حدودی مغرور بودن نیستو فقط شما سعی کن چاپلوسی معلمارو نکنی و زیادی از خودت اعتماد به سقف نشون ندی

  • منم مثل تو هستم ولی چاپلوس نیستم و جواب چرا رو میدونم ،به این دلیله که اونها به ما حسودی می کنن که چرا نمی تونن جای ما باشن در حالی که اگه یکم فکر کنند می بینند که اگه اراده و تلاش کنند موفق خواهند شد.

  • میخوای با اینهمه مشکلی که داری همه عاشقت باشن؟
   شاگرد درس خون بودن خوبه اما خرخونی از نظر من عین یه بیماری میمونه
   تو باید سعی کنی اخلاقای بدتو کنار بزاری نه اینکه بقیه رو مجبور کنی تا از تو خوششون بیاد اینطوری اوضاع بدتر میشه

 138. تو خوبی بچه زرنگ منم مثل تو زرنگم ولی آنقدر پز نمی‌دم مگه چی کاری تو

 139. سلام
  من پایه ی نهم و در سال سختی هستم میدونم که باید حسابی تلاش کنم تا رشته ی مورد نطرم و بیارم اما متاسفانه برنامه ریزی ندارم و همه کارام بی برنامه س و همین باعث شده تا حسابی قاطی کنم و درس خوندن برام مشکل بشه
  دنبال یه راه میگردم تا درس خوندن برام شیرین شه و با عشق درس بخونم
  راهنمایی کنید لطفا

 140. دقیقا منم همین مشگل دار😪😪😪😪

 141. سلام من هر موقع برنامه ریزیمو روی کاغذ مینویسم به هیچ کدوم نمیرسم اما برعکسش اگه ذهنی برنامه ریزی کنم به همشون میرسم اما به نظرم این جور برنامه ریزی به درد نمیخوره اگه میشه یه جدول برنامه ریزی تنظیم کنین ممنون

  م 🙏

 142. ((یک آدم به موفقیت و خوشبختی رسیده))

  /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  به نام اونی که از رگ گردن به هممون نزدیک تره……………..
  هر کسی می خواد موفق شه متن زیر رو بخونه و به اون عمل کنه….
  با دقت کامل بخون!!!!!!
  خوب بود:)
  ولی انگیزه رو با یاد دادن اون نمی شه به دست آورد …
  باید از درون آغاز شه …
  آدم باید با خودش بشینه و فکر کنه …
  تا ایجاد شه …
  و گرنه نمی شه آموزش داد …
  🙂
  علاوه بر این برای اینکه بتونید درس بخونید تنها درس خوندن کافی نیست!!!!!!!!!!!!!!
  اگه دقت کرده باشید وقتی حتی انگیزشو میگیرید تا درس بخونید ، و حتی میتونید تا چند وقتی خوب پیش برید …
  اما یهویی دوباره خسته می شید…
  می دونید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ساده است..!
  چون شما نیومدید این دنیا درس بخونید…!!!!!!!!!!!
  نیومدید که یک جانبه باشید…
  موفقیت شما در درس خوندن به موفقیتتون توی زندگیتون بستگی داره…
  زندگی مثل یه چرخ میمونه که هر اشکالی توی اون چرخ باعث کند شدن حرکت اون می شه…
  پس فهمیدی چرا وقتی تنها تصمیم به درس خوندن میگیرید نمی شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 🙂
  بله !!!!!!!!!!!!!! چون عوامل دیگه ی زندگی شما که هنوز خرابه باعث خراب شدن درستون میشن…
  پس نه تنها تصمیم بگیرید درس خون شید/…
  بلکه تصمیم بگیرید به یک انسان کامل تبدیل شید…
  و اون موقع است که ناگهان شاهد حرکت پر سرعت چرخ زندگیتان خواهید بود…
  خداحافظتون… 🙂
  🙂
  🙂
  🙂
  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  • عالیییییییییییییییییییییییییییییییی بودددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد
   واقعا باید اینطوری شه
   راست میگی…………………………………………….
   بابا دمت گرم حاجی موفق///////////////////

 143. واقعا اگه شماها زرنگید پس چرا اومدین اینا رو بخونین🤦🤦🤦 به والله که همتون خنگید😐😐😐🤥🤥🤥

 144. من با اینکه همیشه شاگرد اولم ولی علاقه چندانی به درس ندارم و خیلی بازیگوشم و هر چی یاد بگیرم با زور معلماست ولی خیلی دلم می خواد درس بخونم بنظرتون چ کار کنم؟؟؟

 145. من با اینکه همیشه شاگرد اولم ولی علاقه چندانی به درس ندارم و خیلی بازیگوشم و هر چی یاد بگیرم با زور معلماست ولی خیلی دلم می خواد درس بخونم بنظرتون چ کار کنم؟؟؟

 146. سلام منم یه سمپادی بودم درس هم میخوندم ولی ترازای قلمچیم از ۶۳۰۰ بالاتر نمیرفت تا اینکه خواهر بزرگم که معلم فیزیک مدرسه خودمون بود شروع کرد برنامه ریختن برا من و راستش حسابی بهم سخت گرفت ۳ سال اخرو و حتی بعضی وقتا کتکم هم میزد ولی الان دانشجوی رشته فیزیوتراپی همدان هستم و خیلی خوشحالم از سخت گیری های خواهرم

 147. واقعا ممنون از سایتتون اونایی که میگن زرنگ هستن نیستن در نظر تون زرنگید درست رو بخونید یه کاره بشید و معروف شید به جای اینکه تو سایت بگید

 148. درس رو بخونید معروف میشی به اندازه کافی تو سایت پر ندید

 149. سلام
  من عاشق ریاضی هستم در تمام درس ها معدلم بالا است فقط درریاضی معدلم پایین است معلم هام همه دوستم دارن همه معلم هام هم خوب هستن من کلاس هفتم هستم و واقعا ریاضی رو دوست دارم ولی انگار ریاضی من رو دوست نداره
  ممنون

 150. ممنون دمشم اگه یکی بگه چطوری یه برنامه خوب برا خودم بچینم
  آدم بدون برنامه چه زرنگ باشه چه تنبل (( سر در گمه ))

 151. سلام بچه ها من کو کلاس زبان سوگرد اول هستم و میخوام بهتون بگم اگر میخواید مثل من باشید با یکی رقابت کنید درست مثل من💛💛😌😌

 152. سلام برای شاگرد اول بودن باید اسب هاتون رو دم در ول کنید و بعد وارد کلاس شوید ینی فکرتون رو آزاد کنید و سرکلاس به حرف های معلم گوش کنید و سرکلاس فعال باشید و هی سوال بپرسید… من خودم همینطور بودم و نهم معدلم بیست شد البته ترم اولش… ترم دوم بخاطر مجازی شدن تنبلی کردم و نوزده و نود شدم

 153. سلام عزیزان منم مثل شما بودم (اونایی ک میگن نمیدونن چطور درس بخونن و حوصله برا درس ندارن)ولی با کمی تلاش تونستم نمونه قبول شم
  اولین راه برای موفق شدن اینه ک برنامه داشته باشی
  من حتی تا ساعت ۴،۵ صبحم درس میخوندم
  نکته ی بعدی اینه ک خودتو از چیزایی ک حواستو پرت میکنن و مانع درس خوندنت میشن دور کنی مثل گوشی
  خودتو مجاب کن بگو امروز باید مثلا این سه درسو تموم کنم
  از خودت آزمون بگیر خودتو ارزیابی کن
  اگه چیزیو نمی فهمی از معلمت یا هر کی ک بلده بپرسی ازش نگذر و رد شو
  نت برداری و خلاصه نویسی کن ک قبل از آزمونت بتونی از روش بخونی و تثبیت شه
  انگیزه و هدف داشته باش
  امیدوارم ب درد بخورههه

 154. سلام واقعا خیلی خوب است

 155. سلام منم پایه دوازدهم هستم میخوام درس خوندم بشم اما نمیشه خواهش میکنم کمک کنید

 156. مشکل من اینه که به فضای مجازس معتاد شدم:/

 157. من خودم دانش آموز نمونه دولتی ام و فشار برای درس خوندن روم خیلی زیاده خیلی سعی میکنم راحت تر درس بخونم اما بازم یه جورایی برام تو این دوران سخت شده نمیدونم باید چی کار کنم همه ی این راه حل ها رو فبلا رفتم

 158. سلام ممنون از سایتتون وقتی که خوندم مطالب را از همون موقع تا حالا نمراتم ۲۰ میشه

 159. بسیار عالی من دانش اموز زرنگی هستم ومعدلم ۱۹.۹۳شد و پایه ی هشتم هستم با توضیحاتی که شما دادین امیدوارم ۲۰بشم

 160. من بعضی وقتا از درس متنفر می شم و نمی خونم و با اسرار درس می خونم نمی دونم چرا کمکم کنید تا شاگرد اول بشم

 161. مشکل من این است که معلم های من دم بی وقت امتحان می گیرند من نمی تونم هم زمان درس بخونم

 162. راستش من نمیدونم زرنگ هستم یا نه ولی این رو میدونم که از نمراتی که میگیرم خیلی راضی هستم و دلیل اومدنم به این سایت این هستش که میخواستم پیشرفت کنم و از چیزی که الان هستم بهتر بشم مطمئا همه دوست دارن این جوری باشن و چون بعضی ها زرنگ هستن دلیل نمیشه که به پیشرفت کردن علاقه نداشته باشن

 163. شهاب. کوردستان

  کسی که همه چیز بلد باشه میگه هیچی نمی‌دونم چون این دنیا جوریه که خیلی پیچیدست و هیچ انسانی کامل نیست. زرنگی و تنبلی فقط به تلاش فرد بستگی داره. کسی که زرنگه و میگه زرنگه هیچوقت نمیگه زرنگه.

 164. سلام من هرچی درس میخونم نمره دلخواهم رو نمیگیرم لطفا یک راه حل بدهید تا موفق شوم؟
  با تشکر

 165. سلام. ممنون واقعا مطالب عالی بودش.
  من نمیدونم چطوری برای خودم برنامه ریزی کنم. میشه کمکم کنید

 166. از قدیم گفتن وقتی فکر کردی زرنگی یکی درت مالیده

  واسه زرنگا گفتم 👍👍

 167. سلام به همگی
  من برنامه ریزی دارم اما عمل ندارم😂
  لطفا بگین چجوری عملم را ببرم بالا 🙏
  من درسم عالیه نخبه هستم و تیز هوشانم
  و هرگز برنامه ریزی نداشتم زیاد کتاب نمی خونم حوصلم سر میره بیشتر امار خوابم میره بالا تا کتاب خوندم

 168. خوبه ، خوبه این چیز میزا که ضرت و پرت کردی واسه یه شاسگول تازه به دوران رسیده به درد میخوره . اصلا وقت خود نمایی مثل این کله پوکای بدردنخور رو ندارم حالا بهم بگو چجوری یکی که هیچ امیدی برای درس خوندن نداره میتونه امید پیدا کنه چون من الان ۱۴ سالمه و یه حقوق ماهیانه دارم و هیچ چیز دیگه نیاز ندارم ولی پدرم گفته درس بخون حالا بهم زود تند سریع بگو چجوری میتونم یه نفله خرخون بشم.

 169. ای حالمو بهم خورد از پست شما

 170. Fatemehیه دی ماهی❄

  اخه گفتن زرنگم در اینجا واجبه؟
  هرکسی میتونی از این مطالب خوب استفاده کنه حتی یک نخبه در ضمن اگر زیادی زرنگ بودی و ……و نیازی به مطالب نداشتی نمیومدی اینجا همه چی به زرنگی نیس به درک و شعور و انسانیته که اگر داشتی نمیدونی با پیامت بی احترامی کنی به برخی کاربران …خود کسی که بهش گفتم این مطلب و فهمید به کی میگم ….
  زرنگ داریم که یکدفعه افت کرد یاد بگیریم پز ندیم …..همین تنبل ها یه روزی میتونن به بلندترین جاها برسن ……منم همیشه موفقم با نمرات ۲۰ اما دلیل نمیشه از این مطالب استفاده نکنم ..‌.زرنگی که زرنگی واسه خودت زرنگی تو به درد ما نمیخوره ما خودمونو می سازیم با دیگران کار نداریم پس زحمت نکش پز بدی یه وقت خسته نشی😒هروقت تمام وقایع و علم دنیارو یاد گرفتی بیا بگو من زرنگم 😐

 171. سلام استاد من پایه هشتم هستم و الان وضع خوبی ندارم و سردر دارم و هرچی برنامه ریزی می کنم نمی تونم درست عمل کنم و مدرسه مان هم همش امتحان می گیره والان هم که بعد از امتحان ترم ۱ هنوز هیچی نشده دوباره امتحان داریم .

 172. من دختری بودم که خیلی پارسال که کلاس ششم بودم نمراتم بد بود یعنی به فرض فجیهی😪
  اما امسال که کلاس هفتم هستم به طور باور نکردنی تلاش کردم یعنی شدم شاگرد اول کلاس مثلا پارسال نمره ریاضیم بود ۱۳ اما امسال امتحان نوبت اولم ریاضی ام شد ۲۰ یعنی خیلی خوشحالم😍

 173. سلام
  این سایت عالیه به من که کلی روحیه و انرژی داد ممنونم از سایت خوبتون
  وامیدوارم از این به بعد دختر درس خوانی شوم

 174. این دیدگاه رو به کسایی میگم که حوصله ی درس خوندن و ندارن ولی میخوان موفق شن اگه میخواید کس مهمی شید و موفق شید و به خواسته هاتون برسین بهتربگم که اصلا ناامید نشید چون ناامیدی خوره ی هدفتون میشه واینکه بهتره به ضرب المثل جوینده یابنده است اشاره کنم که این مورد ها طبیعی است هروقت ناامید شدید یاشکست خوردید به هدفتان فکر کنید و ادامه ی راهتان را بروید واگر میخواید یه برنامه ریزی خوبی داشته باشید به کتاب من باید موفق شوم یه سری بزنید

 175. سلام من دانش اموز پنجمم و درس را دوست دارم ولی حوصلم نمیکشه چیکار کنم؟

 176. سلام
  بنظر من اگر میخواهید که خوب درس را بیاموزید در یک اتاق بروید که هیچکس نباشد و موبایلتان را با خودتان به انجا نبرید تا حواستان پرت نشود،
  من به شما قول میدهم که اگر ۳الی۴بار درس بخوانید و متوجه ان شوید علاقتان به درس بیشتر از قبل خواهد بود.
  ❤موفق باشید❤

 177. سلام من دهم تجربیم .بیاین کمکم کنید بگیدچه کنم .امسال هیچی نخوندم صفر صفرم🙆🏻‍♀️واقعا توی کرونا تنبل شدم

 178. سلام از عکسهای خانمهای بی‌حجاب استفاده نکنید

 179. ........................................................

  سلام من امسال هشتمم اما اصلا هدف و حوصله درس خوندنو ندارم هرکاری میکنم هیچ هدفی به ذهنم نمیرسه چکار کنم؟

 180. سلام
  من امسال میرم پایه نهم نمیدونم چطور در درس هام پیشرفت کنم کلاس هشتم که بودم کلاس ها مجازی بودن و از هیچ چیز سر در نیاوردم اما میخوام امسال توی درس هام خیلی عالی باشم و تنها هدف من الان فقط درس خواندن
  بعد این که مطالب شما رو خوندم خیلی برام تاثیر گذار بود
  ممنون🌷

 181. سلام من کلاس هفتمم را تمام کردم امسال میرم هشتم کلا درس خون هستم اما آخراش دیگه کمتر درس میخونم برنامه ریزی هم میکنم اما تنبلی میکنم آخراش لطفا راهکاری بدین که تا آخر درس خون باشم و تنبلی نکنم
  ممنون

 182. بر خلاف احمق هایی که از پستتون انتقاد های چرت و پرت کردن به نظر من خیلیم عالی بود

 183. عالییییییییییییی مرسی💜💜💜💜💜💜♥♥♥♥♥♥♥

 184. امیر حسین محمدی

  همیشه به خودت باور داشته باش

 185. من خودم عاشق درسم ولی خانوادم ن
  ولی شخصی به من انگیزه ی زیادی داد و من الان درون گوشیم یک عالمه برنامه ی درسی ریختم و میخونم ولی وقتی شیفت صبح ها هستم بیدارم میکنن ب درس های معلم گوش میدم ولی هیچی نمیفهمم
  ولی خیلی دوست دارم بهترین شاگرد مدرسه باشم و مطمعنم
  میشم با سعی و تلاش خودم
  ولی گاهی اوقاد اصلا حوصله ندارم ولی سعی میکنم بخونم
  از الان دیگ من روزی بیشتر نود. قیقه درس میخونم
  ممنونم از سایت خوبتون

 186. نمیدونم کامنتم اومد یا ن
  یادم رفت بنویسم کلاس هفتمی هم هستم

 187. عالی
  ولی من کلا ۱ ۲ ۳ خیلی خوب رفتم ولی ۳ ۴ داقونم
  چیکار کنم الا ۴
  ممنون انگیزه
  گرفتم

 188. سلام من ۴بار این موفقیط داشتم که شاگرد اول باشم اما از وقطی کرونا اومده مدرسه ها انلاین شده و بچه ها برای درس خوندن تنبلی میکنن من خودم همش به فکر بازی با گوشیم راه حلی هست تنبلیمو بزارم کنار و درسمو به خوبی بخونم

 189. تموم شد ؟
  خیلی تاثیر گذار بود

 190. من الان وقت زیادی دارم ولی نمی تونم درس بخونم نمی دونم چرا شما یک راه حل بگید

 191. سلام من نجمه هستم کلاس هشتم هستم دلم میخواد برم تجربی ولی اما نمره هام هم از اول سال بالا بود اما الان میام درس بخوام حوصله ندارم دلم میخواد درس بخونم اما نمیتونم میشه لطفاً کمکم کنید

 192. اقا جان این ها خیلی تدلانی هست وخلاصه ی اون در کتاب تفکر و پژوهش هفتم هست که چکیده ی این هاست
  من با بازی درس میخونم که خیلی کمکم کرده

 193. بچه سال نباشید من درسم عالی بود ولی ب هر دلیلی بد شده

 194. خیلی انی
  اما کستون
  بشم

 195. من همیشه استرس میگیرتم تازه کلاس ۴ هستم در فکر اینده هستم به همین دلیل نمی تونم درس بخوانن

 196. سلام من کلاس ششم هستم به درس خیلی علاقه دارم ولی حوصله ندارم که درس بخونم یه حورایی تنبلیم میاد مثلا وقتایی که میخوام درس بخونم میبینم مطالب زیاده از درس خوندن پشیمون میشم
  معلم نا میگه باید جزوه همه ی درس ها رو بنویسید اما من حوصله ندارم
  باید چی کار کنم؟

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.