Home / زندگی / چگونه خوش شانس باشیم
خوش شانس
شانس

چگونه خوش شانس باشیم

در این مقاله می‌خواهیم راه‌های خوش‌شانسی را به شما نشان دهیم  و یاد بگیریم چگونه خوش شانس باشیم؟

اینجا ما می‌گوییم چگونه شانس خود را زیاد کنید و خوش شانس باشیم.آیا شما از کسانی هستید که از عقب نشستن اذیت می‌شوند؟

آیا تابه‌حال فکر می‌کنید حق با شماست؟ آیا شده از مداوم بدشانسی یک‌دنده و لجوج و شوید؟ آیا گاهی اوقات حس می‌کنید جهان علیه شماست؟

اجازه دهید رازی را برایتان بگویم: خوش شانس بودن شما از دیگری هیچ‌وقت بدتر نیست و البته بهتر هم نیست. فقط نوعی احساس است. راه‌های ساده وجود دارند که می‌توانید احساسات خود را از بدشانسی برگردانید.

باورهای اینکه اتفاقاتی که در زندگی‌تان می‌افتد از شانس، سرنوشت، نیروهای فرا طبیعی، بدخواهی دیگران، یا هر چیز دیگری غیر از خود شما است، را متوقف کنید.

روانشناسان به این می‌گویند “بخش بیرونی کنترل”. نوعی از اعتقاد به سرنوشت است، که مردم باور دارند می‌توانند کوچک یا ناچیز برای تغییر زندگی‌شان انجام دهند.

برای همین، آن‌ها برای بهترین بودن امید دارند و سعی بر تغییر شانس خود توسط انواعی از خرافات و هر چیزی که به نفعشان است، متمرکز می‌شوند، ولی شکایت کردن به امیدشان ربطی ندارد.

ولی اکثر افراد دیدی مخالف این دارند. آن‌ها “عوامل درونی کنترل” دارند. آن‌ها باور دارند اتفاقاتی که در زندگی‌شان می‌افتد به آن‌ها نزدیک است و حتی ممکن است شانس هم ایجاد کند.

ولی چیزی که مهم است این است که آن اتفاق خود به خودی نیست، پس چگونه به آن واکنش دهید. این موضوع آن‌ها را فعال، مشتاق، آماده برای سعی چیزهای جدید و پیدا کردن عواملی که سبب ایجاد تغییراتی در زندگی آن‌ها می‌شود، می‌نماید.

آن‌ها رؤیایی نیستند و دیگران را به خاطر شانس بد سرزنش نمی‌کنند. آن‌ها راهی برای بهتر شدن جستجو می‌کنند.

آیا آن‌ها خوش شانس‌تر از دیگران هستید؟ البته که خیر. شانس تصادفی است – چیزی که معنی شانس را می‌دهد-  بنابراین آن‌ها فقط از عقب‌نشینی و مانند آن رنج می‌برند.

تفاوت در واکنش آن‌ها چیست؟ وقتی کاری را اشتباه انجام می‌دهند، سریعاً دنبال راه درست آن می‌گردند. آن‌ها ناله و شکایت نمی‌کنند، یا با شکایت در مورد بدشانسی صحبت نمی‌کنند.

آن‌ها سعی می‌کنند از اتفاق‌هایی که باید جلوگیری می‌کردند و افتاده، درس بگیرند و یا آن را اصلاح کنند و به بهترین شکلی که می‌توانند زندگی کنند.

هیچ‌کس به‌طور ذاتی از دیگری خوش شانس‌تر یا بدشانس‌تر نیست. این‌جور به نظر می‌رسد – بیشتر از یک مدت کوتاه (اتفاقاتی که تصادفی به‌صورت گروهی رخ می‌دهند یا به تعداد تصادفی که ممکن است در چند مورد باهم رخ دهند).

اگر بلندمدت نگاه کنید، شانس تصادفی؛ فقط تصادفی است. بااین‌حال، کسانی که احساس می‌کنند کمتر خوش شانس هستند توجه بیشتری به مثال‌های کوتاه‌مدت شانس بد می‌کنند و خود را از درستی باورشان متقاعد می‌کنند.

منبع کنترل شما ژنتیکی نیست. شما آن را به نحوی یاد گرفتید. اگر برای شما کار نمی‌کند، آن را تغییر دهید.

هر آنچه را برای رشد ذهن خود توجه می‌کنید به یاد داشته باشید. اگر به چیز اشتباه در زندگی خود، متمرکز شوید ، سیاه‌تر و بدشگون‌تر به نظر می‌رسد.

در مدت کوتاه، متقاعد می‌شوید که بیشتر و بیشتر درست است. درنتیجه، شما حتماً تلاش خود را برای بهتر انجام دادن متوقف خواهید کرد.

اعتقاد به سرنوشت از شما تغذیه می‌کند، تا زمانی که مردم قربانی زندگی می‌شود. بازندگان زندگی آن‌هایی هستند که متقاعد می‌شوند که شکست خواهند خورد قبل از اینکه آن‌ها چیزی را شروع کنند.

مطمئن باشید “شانس بد” هر چشم‌اندازی را از موفقیت تخریب خواهد کرد. آن‌ها به‌ندرت متوجه دلایل واقعی برای شکست خود مانند نادانی، تنبلی، عدم مهارت، عدم دوراندیشی، و یا فقط حماقت ساده، می‌شوند. اگر سرزنش دیگران یا “شانس بد” را برای عیوب شخصی خود متوقف کنند، همه این‌ها می‌توانند اصلاح شوند.

توجه شما تحت کنترل شماست. آن را هرجایی که می‌خواهید بروید داشته باشید. افکار منفی را گرسنگی دهید تا اینکه بمیرند.

برای بهبود شانس خود، اول تصمیم بگیرید چه اتفاقی به شما نزدیک‌تر است. سعی به تمرکز بر چیزهایی کنید که کار می‌کنند و چگونه می‌توانید آن‌ها به‌اتفاق خوب تبدیل کنید، نه اتفاق بد.

سرنوشت شما به انتخاب‌های شما بستگی دارد. وقتی اتفاقات تصادفی رخ می‌دهند، همان‌طور که همیشگی هستند، انتخاب کنید که آیا باید سعی کنید آن‌ها را به نفع خود تمام کنید؛ یا فقط در مورد آن‌ها شکایت کنید؟

توماس جفرسون گفته است: “من به شانس اعتقاد زیادی دارم و می‌دانم هر چه بیشتر تلاش کنم، بیشتر به سراغ من می‌آید.” رالف امرسون گفته است “مردان ضعیف به شانس اعتقاددارند و مردان قوی به علت و معلول معتقدند”

شانس شما، هر چیزی است که شما آن‌ها را انتخاب کنید.

آدریان ساویج یک نویسنده، یک انگلیسی و مدیر بازنشسته درزمینه کسب‌وکار است که اکنون در توسان، آریزونا زندگی می‌کند.

شما می‌توانید مقالات دیگر آن را درزمینه رهبری بخوانید، برای هرکسی که می‌خواهد مکانی برای کار کردن و لذت بردن از آن داشته باشد و از زندگی و رهبری راضی باشد و شرکت خود را داشته باشد.

مقالات اخیر او نیز در مورد موضوعاتی مانند این است که شما چقدر از لحظات ارزشمند خود را تلف‌کرده‌اید؟

کتاب اخیر او، رهبری آرام: سازمانی متمدن اکنون در دسترس است و در همه کتاب‌فروشی‌ها یافت می‌شود.

کانال تلگرام سایت یک استارت

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *