Home / زندگی / شجاعت برای موفقیت ضروری است
شجاعت و موفقیت
شجاعت

شجاعت برای موفقیت ضروری است

موفقیت بدون شجاعت همراه با عمل شجاعانه امکان‌پذیر نیست. (شجاعت برای موفقیت ضروری است)

آیا می‌دانید پر ریسک ترین کاری که در طول روز انجام می‌دهید چیست؟ یا چیزی که بیشترین شجاعت را بخواهد؟

احتمالاً شجاعانه‌ترین کاری که روزانه انجام می‌دهید سوارشدن در ماشین و راندن آن در خیابان است. ما فکر نمی‌کنیم رانندگی ریسک بزرگی است برای اینکه آن را روزانه بدون خطر انجام می‌دهیم.

اما همه از خطر ذاتی آن آگاه‌اند. هستند کسانی که زندگی خود را در تصادف خود را ازدست‌داده باشند. غم‌انگیز است اما همیشه اتفاق می‌افتد.

هنگام رانندگی در جاده هم‌زمان با خواندن یک آهنگ شما ممکن است تصادفی فقط با یک عطسه بزرگ نجات پیدا کنید و متوجه حرکات تند و سریع چرخ را از این‌طرف به آن‌طرف شوید و با همه این‌ها خداحافظی کنید. خداحافظی با مقدار کمی پول، یا از مقدار کمی زمان یا افتخاراتتان یا حتی خانه یا خلوت خود!

و ما هنوز به‌خوبی آن را انجام می‌دهیم، بدون اینکه بترسیم، برای اینکه ما همیشه مقداری ریسک را در بخشی از زندگی خود قبول داریم. هیچ‌کس کاملاً امن نیست. مثلاً رعدوبرق می‌تواند کشنده یا بدون برخورد باشد.

پاداش آن بیشتر از خطر خواهی بود. کلید فهم و هدایت شجاعت در درون خودتان است.

فکر کنید عظمت پاداش این عمل این است که شما تجربه به دست آورید. یا آزادی از شغلی باشد که تحملش را نداشتید، یا گذراندن یک دوره با فشار باشد، به دست آوردن سلامت شما یا کمک به اعضای خانواده برای کمک به ترک اعتیاد باشد، این‌ها فاکتورهای خطر هستند که چندان ترسناک به نظر نمی‌رسند اما جایزه ارزش خطر دارد.

موفقیت بدون شجاعت امکان‌پذیر نیست. موفقیت نیاز دارد شما خطر را ایجاد کنید، بر اعتمادبه‌نفس خود یا ارزش خود شرط‌بندی کنید. اما نمی‌دانید که سیاستمداران، مؤسسان شرکت یا مربیان معمولاً مخالف ریسک هستند.

قدرت موفقیت در اکثر مواقع از شجاعت می‌آید. ما خیلی از موارد شجاعت را شنیدیم. مردانی که در زندگی‌شان شجاعت دارند و دنبال عشقشان برای درک هیجان خود بودند. مردان و زنانی که خطر هر چیزی را برای محافظت از ارزش‌ها قبول کردند و داستان‌های زیادی که شجاعت را نیز تحریک می‌کند.

من واقعاً می‌دانم که تو چقدر شجاعی. تو هرروز می‌توانی خطرات را محاسبه کنی. آیا خطر برای تغییر زندگی‌تان بهتر نیست؟

فقط شما می‌دانید چگونه می‌توان آن‌طرف دیوار رسید. پس شجاعت برای موفقیت الزامی است

یک نظر

  1. افکارتان را تحلیل کنید تمرکز بر جریان سیال ذهن کار سختی است، مخصوصاً اگر خیلی اهل استنطاق کردن نباشید. وقتی با موقعیتی چالش‌انگیز روبه‌رو می‌شوید، سعی کنید بفهمید که چطور درمورد آن اتفاق فکر می‌کنید.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.