Home / مقالات / سخت‌کوشی چیست؟ سخت‌کوش کیست؟
سخت کوشی
سخت کوش

سخت‌کوشی چیست؟ سخت‌کوش کیست؟

امروزه کلمه‌ای که در بین خیلی از کارآفرینان شنیده می‌شود “سخت‌کوشی یا سخت کوش ” است.

ما این عبارات را این‌طور معنا می‌کنیم؛ سخت کار کردن در زمان طولانی در هر چیزی یا کار طولانی بدون اینکه انتظار چیزی را داشته باشیم.

به‌هرحال خیلی از مردم نمی‌دانند دو تفاوت بین”سخت‌کوشی“و نوع دیگر آن وجود دارد، داشتن یک زندگی پرتلاش و زحمت خیلی بهتر از کامل کردن اهداف است.

مؤسسه انگیزشی توماس، به دو نوع متفاوت در افراد “سخت‌کوش”در “تشکرهای هفتگی در دوشنبه”اشاره‌کرده که توضیحات آن‌ها در پائین آمده است.

هدف سخت‌کوش:

این دسته از افراد تلاش خود را ادامه می‌دهند تا اینکه ۱۰ پوند ضرر نبینند یا درجه‌ای به دست بیاورند.

به‌هرحال پس از انجام دادن هدف خود منصرف می‌شوند. به آن چیزی که بودند برمی‌گردند. و دیگر تلاششان را ادامه نمی‌دهند. آن‌ها “در مورد سخت‌کوشی دروغ می‌گویند”

زندگی سخت‌کوش:

این‌ها تلاششان را ادامه می‌دهند تا اینکه به هدف خود برسند. برای مثال بعد اینکه ماراتون را برای اولین بار اجرا کردند، آن را ادامه می‌دهند.

این سخت‌کوشان زندگی می‌دانند اهداف مراحل مهم در زندگی هستند که آن‌ها را به سمت عالی شدن پیش می‌برند، بنابراین آن را ادامه می‌دهند.

آن‌ها  در حقیقت هیچ‌وقت در زندگی خود منصرف نمی‌شوند. آن‌ها عادت دارند موفق باشند. آن‌ها همیشه به دست می‌آورند و از گذشته درس می‌گیرند؛ چه شکست بخورند یا نخورند.

بنابراین ممکن است از خود بپرسید چگونه می‌توانم یک زندگی سخت‌کوش داشته باشم؟ در اینجا ۳ راه برای انجام دادن آن بیان می‌شود:

  • به‌طور ثابت کارکنید

هرروزی که کار مفیدی انجام می‌دهید به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید. حتی اگر کوچک باشد بازهم شما بیشتر از قبل انجام داده‌اید.

مهم این است که در راه هدف خود هرروز کاری هرچند بسیار کوچک انجام دهید.

هر کار کوچکی که انجام بدهیم، ۱۲۰% از تلاشمان را برای آن گذاشته‌ایم. اگر شما قبلاً به آنچه انجام می‏دهید، توجهی ندارید، پس مسئله چیست؟

شما باید روی آنچه انجام می‌دهید، متمرکز شوید و بیشتر به سمت هدف خود حرکت کنید. به‌هرحال، سخت‌ترین مسئله برای این کار این است که صبر داشته باشید تا منتظر بمانید و نتایج سخت کار کردن خود را ببینید.

  • به سمت جلو حرکت کنید

مهم این نیست که به اهدافی که می‌رسید چقدر کوچک هستند، همیشه چیزی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا به اهداف خود برسید.

به خود اجازه ندهید اهداف کوچکتان شما را از ادامه کار کردن روبه‌جلو بازدارند. اگر می‌توانید ماراتون را تا نیمه اجرا کنید، چرا توقف می‌کنید و کامل آن را اجرا نمی‌کنید؟

آیا قادر هستید شغلی را شروع کنید؟ پس چرا آن را گسترش نمی‌دهید؟ چرا بعد یک هفته توقف می‌کنید؟ چرا بعد یک ماه آن را تمام نمی‌کنید؟

این قدم‌ها ممکن است ساده و مستقیم و روبه‌جلو باشند. اما نکته کلیدی نظم و انضباط و قصد است. من می‌دانم که شما این را به دست می‌آورید، شما می‌دانید که آن را به دست آورده‌اید، پس اتفاق خواهد افتاد.

نظر شما درباره تعریف سخت کوشی چیست لطفا با ما به اشتراک بگذارید!

یک نظر

  1. انسان با سخت کوشی و تلاشو کوشش میتواند به همه خواسته ها و نیازهای خود برسد و همیه به اندازه تلاشش ارزو کند.

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.