Home / زندگی / راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی انسان در زندگی چیست(۷ مرحله)!
خوشبختی یعنی

راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی انسان در زندگی چیست(۷ مرحله)!

به دنبال خوشبختی بودن در زندگی امری عمومی و فراگیر است اما دانستن راز ها و راه های رسیدن به خوشبختی کار عمومی نیست. رسیدن به خوشبختی یعنی داشتن یک حس برتر و در معنای خاص آن خوشبختی یعنی آرامش. آرامشی در سایه رضایت از آن چه در زندگی می گذرد.
اگر بدانیم در درون ما واقعیت احساس خوشبختی چیست بهتر و آسان تر می توانیم به آن دست یابیم. دستیابی به راز خوشبختی انسان خیلی دشوار و پیچیده نیست و با دانستن نکاتی ساده اما ضروری می توان برای زندگی خود محقق ساخت.
خوشبختی ، این یک حالت بی نظیر است. فیلسوفان، متکلمان، روانشناسان، حتی اقتصاددانان، مدت ها تلاش کرده اند آن را تعریف کنند ، شاخه ای از روان شناسی – روان شناسی مثبت – به آن اختصاص داده شده و آن را منتشر کرده است. خوشبختی بیش از حالت خلوص مثبت، حالت رفاه است که یک زندگی خوب را شامل می شود، یعنی با معنایی خوشایند و رضایت عمیق.

خوشبختی یعنی …

تحقیقات نشان می دهد که خوشبختی در نتیجه تندرستی از یک شادی به بعد نیست. به دست آوردن شادی به طور معمول شامل زمان های ناگوار قابل ملاحظه ای است.
پول برای شادی مهم است، اما فقط به یک نقطه خاص. پول از نگرانی در مورد مبانی زندگی، مسکن، غذا، لباس، آزادی را از دست می دهد. آرایش ژنتیکی، شرایط زندگی، دستاوردها، وضعیت زناشویی، روابط اجتماعی، حتی همسایگان شما هم تاثیر می گذارد یا می تواند تاثیر گذار باشد.

بنابراین راه های فردی برای تفکر و بیان احساسات را انجام دهید. محققان تخمین می زنند که بیشتر شادی در کنترل شخصی است.
به طور منظم از لذت های کوچک (مانند حمام گرم) لذت می برید، جذب فعالیت های چالش انگیز، تنظیم و رسیدن به اهداف ، حفظ روابط اجتماعی نزدیک و یافتن هدف فراتر از خود، همه اقداماتی هستند که باعث افزایش رضایت از زندگی می شوند.

خوشبختی چیست

خوشبختی چیست

بسیاری از مردم بر این باورند که شاد بودن در یک مهمانی لذت بخش است، شور و هیجان تجربیات جدید، هیجان و اشتیاق جنسی، و لذت های یک وعده غذایی خوب است. اینها همه تجارب شگفت انگیز هستند که باید پرورش داده شوند و کشت شوند، اما خوشبختی نیستند.

این تجربیات تعریف لذت است. آنها تجارب را دارند و اجازه می دهند عبور کنند. غذا برای لذت بردن، سپس هضم. یک مهمانی برای لذت بردن از آن و سپس خاموش کردن اشتیاق به لذت بردن.
لذت سریع است و باید ادامه داشته باشد اگر ما این تجربیات لذت بخش را همواره داشته باشیم، مغز ما سازگار است و لذت را به روال تبدیل می کند . هنگامی که این اتفاق می افتد، حتی بیشتر می شود تا ما دوباره احساس خوبی داشته باشیم.
بنابراین، اگر خوشبختی با لذت بردن لحظه ای تفوت دارد، پس راز خوشبختی چیست ؟
خوشبختی زمانی اتفاق می افتد که شما راضی هستید و خواسته هایتان تحقق یابد. خوشبختی احساس رضایت است، زندگی به همان شکلی است که باید باشد. خوشبختی کامل ، زمانی اتفاق می افتد که تمام نیازهای شما برآورده شده باشد.

در حالی که رسیدن به خوشبختی کامل ممکن است سخت باشد و حتی سخت تر از آن است که حفظ شود.
خوشبختی ترکیبی از چگونگی رضایت شما از زندگی شما است (به عنوان مثال، پیدا کردن معنا در کار شما) و چقدر خوب است که به روز به روز احساس می کنید.
هر دوی این ها نسبتا پایدار هستند، یعنی تغییر زندگی ما و خلق و خوی ما تغییر می کند، اما خوشبختی عمومی ما بیشتر از هر چیز دیگری تعیین کننده ژنتیکی است. خبر خوب این است که با تلاش مستمر این می تواند جبران شود. فکر می کنید از آن چیزهایی مثل اینکه شما در مورد وزن فکر می کنید: اگر شما بخورید، چگونه می خواهید و به همان اندازه فعالیت می کنید، بدن خود را با وزن خاصی حل و فصل می کند. اما اگر کمتر از آنچه دوست دارید یا بیشتر ورزش کنید، وزن خود را مطابق با آن تنظیم کنید. اگر رژیم غذایی یا رژیم ورزشی جدید بخشی از زندگی روزمره شما باشد، در این وزن جدید خواهید بود. اگر شما به خوردن و ورزش کردن از طریق روش استفاده می کنید، وزن شما به جایی که شروع می شود، باز می گردد. بنابراین، احساس خوشبختی می کنید.

به عبارت دیگر، شما می توانید کنترل کنید که چگونه احساس خوشبختی کنید و با تمرین این راه خوشبختی، شما می توانید عادت های طول عمر را برای یک زندگی رضایت بخش و پرطرفدار ایجاد کنید و به یک انسان خوشبخت تبدیل شوید.

در جستجوی خوشبختی

اگر در جستجوی خوشبختی هستید باید بدانید زندگی پر از عادت هاست، باید عادت های زندگی مان را طوری ایجاد کنیم تا تبدیل به یک انسان خوشبخت شویم. چطور می توانیم انجامش دهیم؟ چگونه می توانیم خوشبخت باشیم ؟
اگر شما از زندگی خود راضی نیستید، باید تغییراتی را انجام دهید، نمی توانید همان کار را ادامه دهید و نتایج مختلفی را انتظار داشته باشید.

در جستجوی خوشبختی

چگونه در ۷ مرحله یک انسان خوشبخت باشیم :

– مرحله اول – خوشبختی یک انتخاب است

اولین و مهم ترین راز خوشبختی انسان این است که خودش ز اعماق وجودش انتخاب کند که خوشبخت باشد. تا کسی خودش انتخاب نکند و به دنبال خوشبختی نباشد نمی تواند به این مهم دست پیدا نماید.

– مرحله دوم – خوشبختی یک نگرش ذهنی است

نگرش ذهنی شما تاثیر قابل توجهی در خوشبخت شدن شما دارد. شعر خوشبختی زمانی در زندگی سروده می شود که انسان یک ذهن خوشبخت داشته باشد.

– مرحله سوم – خوشبختی حالت ذهن است

حس خوشبختی زمانی به انسان دست می دهد که از نظر ذهنی این موضوع برایش تحقق یافته باشد.

– مرحله چهارم – قدردانی کلید خوشبختی است

در راه خوشبختی قدردانی مانند یک شتاب دهنده عمل می کند و مسیر خوبخت شدن را آسان تر می نماید.

– مرحله پنج – خوشبختی در حال حاضر است

به دنبال خوشبختی در آینده دور نباشید. احساس خوشبختی لذت بردن از همین لحظه ای است که دارید این مطلب را می خوانید. به دنبال راههای خوشبختی پیچیده نباشید از اتفاقات کوچک لحظات خوشبخت بودن بسازید.

– مرحله ششم – چگونه خوشبختی ایجاد کنیم

راه رسیدن به خوشبختی در این است که منتظر نمانید تا دیگران شما را خوشبخت نمایند. خودتان خوشبختی را در زندگی خود ایجاد کنید. کارهایی را که حس خوب را در شما ایجاد می کند، هرچند که کوچک باشید انجام دهید و تکرارش نمایید.

– مرحله هفت – درک دلایلی که ما ناراضی هستیم

دلایلی را که در شما احساس نارضایتی ایجاد می کند را پیدا کنید و در صدد حذف آن ها در زندگی باشید. با این کار شما می توانید احساس خوشبختی را در خودتان قوی تر نمایید.

راههای خوشبخت شدن انسان چیست

 

راز خوشبختی انسان در زندگی زناشویی

زن و شوهر خوشبخت عامل ایجاد یک خانواده خوشبخت هستند. در سال های اول زندگی اکثرا احساس خوشبختی در زندگی زناشویی دارند. علت آن هم این است که اوایل حس شیفتگی نسبت به یکدیگر دارند و برای هم جذاب هستند.
برای دانستن راز خوشبختی در زندگی زناشویی باید به این نکته توجه داشت که وقتی زن و شوهر خوشبخت در زندگی وجود داشته باشند می توانند یک خانواده خوشبخت بسازند و به دنبال آن صاحب فرزندان خوشبخت باشند.
زوج هایی که به طور مرتب روزهای خوبی را می گذرانند سطح بالاتری از تعهد، صمیمیت، اعتماد و رضایت از رابطه دارند. این کافی نیست که شریک زندگیتان بداند که شما در موفقیت های خود افتخار می کنید. شما باید آن را نشان دهید ایجاد سر و صدا در مورد چیزهای کوچک، خوب است که هر روز اتفاق می افتد می تواند خوشبختی در زندگی زناشویی و ازدواج شما را افزایش دهد.

محققان دانشگاه واشنگتن، این داده ها را بررسی کردند، یک الگوی قابل توجه به وجود آمد. در ازدواج های پایدار، حداقل ۵ برابر بیشتر از تعاملات مثبت وجود دارد.
هنگامی که نسبت شروع به کاهش می کند، ازدواج در معرض خطر طلاق است. در زندگی واقعی هیچ زن و شوهر نمی توانند نمایش های مثبت و منفی را حفظ کنند. صدها نفر از آنها در هر روز به وقوع می پیوندند. اما به لحاظ عملی، درس این است که تنها “من متاسفم” پس از رفتار بد کافی نیست.
برای هر نظر سنجی یا خروج منفی ازدواج، یک فرد نیاز دارد تا مثبت را به سمت راست بالا ببرد تا نسبت خوب به بد به سطح خطرناکی برسد.
خوشبختی بیشتر مردم در نهایت به حوادث طبیعی خود باز می گردد، حتی پس از وقایع بسیار مثبت مانند ازدواج.
شادی در داخل فرد قرار دارد و انتظار می رود که همسر برای خوشبخت شدن در زندگی تغییر یابد تا اینکه غیر واقعی و غیرمنصفانه باشد.
شگفت آور این است که تحقیقات نشان می دهد شادی نسبتا پایدار است. یک رویداد مهم زندگی (مانند ازدواج یا تولد یک کودک) ممکن است یک افزایش شادی در کوتاه مدت را ارائه دهد، اما مطالعات نشان می دهد اکثر مردم به «میزان تعیین خوشبختی خود» بازگشت می کنند. راز خوشبختی انسان چیست

خانواده خوشبخت

برای داشتن خانواده خوشبخت باید هر کدام از اعضا وظایف خود را به عنوان یک عضو خوشبخت انجام دهند.
به نظر می رسد ساده است، آیا این طور نیست؟ اکثر ما سال های کودکی ما را صرف تقاضا برای آنچه که ما نیاز به طور مداوم، گاهی اوقات با تندی یا اشک.
اما همان طور که ما رشد می کنیم، ما یاد می گیریم تا این قدر سخت گیر باشیم. چه اتفاقی می افتد اگر ما به چیزی نیاز داریم – واقعا به آن نیاز داریم – اما زمانی که ما از آن درخواست می کنیم، ما آن را نمی گیریم؟ من در مورد شما نمی دانم، اما این نگرانی بیشتر مرا متوقف می کند که من در مورد درخواست چیزی فکر می کنم ، چرا که چیزی که من نیاز به آن را احساس می کنم احساس می کنم مثل این است که رد غیر قابل تحمل باشد. خیلی ساده تر و امن تر هرگز نیازی به هیچ چیز ندارید.

اما اگر شما از آنچه که نیاز دارید بپرسید، شریک خود را فرصتی برای دادن آن به شما می گذارم مگر اینکه ذهن شما را بخواند.
بنابراین آنچه را که نیاز دارید تشخیص دهید و سپس آن را ساده و ساده بخوانید. به احتمال زیاد همسرتان یا دیگر اعضای خانواده خوشحال خواهند شد که نیاز شما را برآورده کند.

در ادامه بخوانید : زندگی زیباست

شریک زندگی خود را آنچه که می خواهید (به جز آنچه شما نمی کنید) بگویید.
فایرستون می نویسد: “آنچه را که می خواهید، برای اکثر زوج ها یک چالش است”. “من با بسیاری از زوج ها دیدار کرده ام که بسیار دقیقا می دانند که چه چیزی دوست ندارند و نمی خواهند از همسرشان بخواهند. این باعث می شود که بسیاری از خانم ها برای آن به درد سر بیوفتند.

در لحظه با شریک زندگی خود و همه اعضای خانواده باشید. برای حرفه ای های شلوغ که دائما در حال فکر کردن در مورد اینکه آیا ما باید ایمیل خود را چک کنیم، فکر کردن در مورد ارائه بعدی و یا زمین، و ایجاد برنامه های ذهنی برای روز یا هفته آینده، بودن در لحظه می تواند یک چالش واقعی باشد. (یک بار خودم را شنیدم که این کلمات را ) بدون هیچگونه تصور ذهنی بیان می کند: “هر وقت یاد بگیرم که در لحظه باشد، اما نمی دانم چه موقع است.”

اگر شما یک رابطه قوی دارید، باید در لحظه با همسرتان باشید. حضور فیزیکی، اما از لحاظ ذهنی، دشوار خواهد بود که شما بتوانید به آنچه شریک زندگی شما می گوید در مورد آنچه که او نیاز دارد و می خواهد، بگویید. این نیز درست است اگر ذهن شما با نگرانی در مورد اینکه آیا با شریک زندگی تان آسیب پذیر است یا خیر، و اینکه چگونه با خطرات درگیر می شوید، مصرف می شود.

بنابراین، گوشی های هوشمند خود را کنار بگذارید، شریک زندگی خود را در چشم نگاه کنید، و توجه کامل خود را، هر دو آنچه که واقعا احساس می کنید و نیاز دارید، به شریک زندگی خود بگویید، و گوش دادن به آنچه شریک زندگی شما را به شما می گوید، تمرکز کنید تا احساس خوشبختی در خانواده را بالا ببرید.

اگر این کار را بکنید، شما یک گام بزرگ انجام داده اید. این می تواند مسیر شما را برای رسیدن به خوشبختی بسیار نزدیک تر و آسان تر نماید.

خوشبختی در مجموع از لحاظ افراد مختلف ممکن است تعاریف متفاوتی داشته باشد! لطفا شما هم نظرات خود را  درباره رازهای رسیدن به خوشبختی و یا اینکه اصلا یگ انسان خوشبخت کیست, با ما با اشتراک بگذارید.

8 نظرات

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. کاش بهتر ترجمه میکردین
    مطلب به این خوبی رو به بدترین شکل ممکن ارائه دادین…..

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.