Home / زندگی / رازهای محبوب شدن نزد دیگران
محبوب شدن
محبوبیت

رازهای محبوب شدن نزد دیگران

برای به حداقل رساندن برخورد با دیگران و افزایش میزان محبوبیت خود میان افراد، توصیه‌های زیر را که به‌راحتی قابل‌اجراست را به کار ببندید:

  • راه کمک به دیگران را پیدا کنید

نسبت به همه‌کس مهربان، همدل و سرشار از حس یاری و یاوری باشید، چراکه ممکن است روزی سرنوشت شما در دستان آن‌ها قرار گیرد و یا حداقل دوستی به حلقه دوستانتان اضافه شود.

  • برای محبوب شدن به آنچه می‌گویید، عمل کنید

دوستانتان هنگامی به شما اعتماد خواهند کرد که ببینند شما آنچه را که می‌گویید انجام می‌دهید. آن‌ها همچنین توقع دارند که شما آن را به‌بهترین شکل ممکن انجام دهید. هیچ‌چیز نباید مهم‌تر از قولی که می‌دهید، باشد. وقتی شما به شکلی ذهنی و اخلاقی به قول‌هایی که می‌دهید پایبند باشید، پلی بین خود و موفقیت می‌زنید.

  • بردبار باشید و کم انتقاد کنید تا بر محبوبیت شما افزوده شود

این واقعیتی است که همه اشخاص نکات قابل انتقادی دارند و ممکن است کارهایی را انجام دهند که ازنظر شما ناپسند باشد. اما شما زمانی نسبت به دیگران موفق‌تر خواهید بود و دشمن کمتری خواهید داشت که آن‌ها را آن‌طور که هستند بپذیرید.

  • سعی نکنید بر دیگران حکم‌فرمایی کنید

هیچ‌کس دوست ندارد که به‌عنوان فردی ضعیف به‌حساب بیاید. توانایی‌هایش به هیچ گرفته شود و همیشه به او بگویند چه‌کاری را چگونه انجام دهد. اگر شما دائماً خواسته‌های خود را به دیگران تحمیل کنید، با به وجود آوردن حس برتری‌جویی و سلطه‌طلبی در منزل یا محیط کار، دیگران را از خود دور می‌کنید.

  • برای محبوب شدن معلوماتتان را به رخ نکشید

هر فردی دوست دارد در نظر دیگران مهم و ارزشمند به نظر بیاید. پس هنگامی‌که شما تلاش می‌کنید این احساس را به فردی تقدیم کنید، بهترین موقعیت را در روابط ایجاد و ادب و نزاکت خود را متجلی کرده‌اید. اما اگر تلاش کنید با فضل فروشی خود را فرد مهمی نشان دهید، اگرچه ممکن است دیگران شمارا به خاطر دانشتان تحسین کنند، اما شمارا دوست نخواهند داشت.

بهتر است موردعلاقه باشید تا مورد تحسین. توجه کنید کسی که تلاش می‌کند تا اطلاعات و دانش خود را به رخ شما بکشد، شاید دارد تلاش می‌کند احساس عمیق خودکم‌بینی در سایر زمینه‌ها را مخفی کند، او به‌ دلسوزی و همدلی شما نیاز دارد.

  • هرگز به‌گونه‌ای رفتار نکنید که گویی شما بالاتر و برتر از اطرافیانتان هستید

اگر خداوند به شما توانایی‌های برتری بخشیده است، برای آن است که در رشد و ارتقای آن بکوشید و از مواهب آن بهره‌مند شوید. اگر تلاش می‌کنید تا این برتری‌ها را به رخ اطرافیانتان بکشید، متأسفانه در یک جزیره کوچک تنها خواهید شد و در جمع مدام مجبورید مدام سر به این‌سو و آن‌سو بچرخانید تا شاید شنونده‌ای برای حرف‌هایتان پیدا کنید . این سرنوشت در انتظار همه‌کسانی است که دروغ می‌گویند و بدون وقفه مبالغه می‌کنند. مراقب باشید زمانی ممکن است شما هم فریاد بزنید و کسی به یاری‌تان نیاید.

  • برای محبوبیت با گوشه و کنایه و متلک صحبت نکنید

اگر شما بتوانید شرایط حاکم بر جمع و حال و حوصله افراد دوروبرتان را درک کنید، روابط شخصی شما مانند یک سفر دریایی نرم و آرام خواهد شد. زمانی ممکن است یک پاسخ کنایه‌آمیز بتواند طوفانی از خنده به را بیندازد، اما باید متوجه باشید که این شادی زودگذر باعث دلخوری و دل‌تنگی فرد دیگری نشود

  • جهت محبوب شدن هرگز مردم را مسخره نکنید

اشتباه کردن جزء لاینفک رفتار بشری است و هیچ‌چیزی به‌اندازه مسخره شدن به خاطر آن اشتباه فرد را مورد اذیت و آزار قرار نمی‌دهد. مسخره کردن سبب می‌شود فرد احساس حقارت کند. این کار اهانت بزرگی است به‌اندازه‌ای که گاهی وقت‌ها زمان زیادی طول می‌کشد تا شخص بتواند فرد مسخره کننده را ببخشد.
[newsletter_signup_form id=3]

2 نظرات

  1. تشکر از مطالب مفید شما

  2. تشکر از مطالب مفید شما

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.