Home / زندگی / برای موفقیت استعداد های خود را کشف کنید
موفقیت
استعداد

برای موفقیت استعداد های خود را کشف کنید

برای رسیدن به موفقیت باید استعدادهای خود را کشف کنیم و با اعتماد به نفس، شیوه های مناسبی برای هدف نهایی خود انتخاب کنیم.

در این راستا، تلاش آگاهانه، صبر و انعطاف پذیری از مهمترین راهکارهای رسیدن به موفقیت است که با برنامه ریزی دقیق و حساب شده حاصل می شود. پس بکوشیم با تجزیه و تحلیل منطقی شرایطی ایده آل را برای رسیدن به هدف هایمان ایجاد کنیم.

 

خودشناسی و خودباوری

اولین گام برای رسیدن به موفقیت، این است که به نداهای درونی و آرزوهای قلبی خود توجه کنید و از طریق تفکر و تجزیه و تحلیل، توانایی ها و استعدادهای ناشناخته خود را کشف کنید، سپس خود را باور کنید و به توانایی هایتان ایمان بیاورید.

همیشه بگویید: ” می توانم ” با گفتن این کلمه، احساس رضایت غیر قابل وصفی به شما دست می دهد. در واقع با اطمینان منطقی که ناشی از ایمان قوی در وجود شماست، قادر به انجام هر کاری خواهید بود. ولو کاری محال.

پس به خودتان تکیه کنید و بدانید در موفقیت و سرنوشت خودتان نقش به سزایی دارید، اگر گام اول را به بهترین نحو برداشته اید به خود بگویید: ” من موفقم

هدف گذاری

برای تعیین جهت حرکت در مسیر زندگی، داشتن هدفی مشخص امری ضروری است. پس سعی کنید بر اساس استعدادها و خواسته های واقعی خود هدف هایی چند جانبه و در زمینه های مختلف از جمله: علمی و تحصیلی، جسمانی و سلامتی، مذهبی و معنوی، شغلی و مالی انتخاب کنیدد.

و از این طریق ابعاد وجودی خویش را گسترش دهید و اهداف خود را دقیقا مشخص کنید و حتما بر روی کاغذ بنویسید و زمان لازم برای رسیدن به آنها را تعیین کنید و توجه داشته باشید که اهداف و شور و شوق رسیدن به آنها باید در باورتان بگنجد.

هر روز از خود بپرسید: امروز چه کاری را در راستای رسیدن به هدف خود انجام داده ام؟

به این نکته مهم توجه کنید که هرچه اهدافتان بلند پروازانه و یا غیر واقعی باشد، با بررسی به تعدیل آن بپردازید و حالت متعادلی را به وجود آورید.

 

برای رسیدن به هدف برنامه ریزی کنید

برنامه عبارتست از: تعیین هدف های جزئی و کوتاه مدتی که در راستای اهداف بلند مدت دارند و راه رسیدن به آنها.

برنامه ریزی تلاش ذهنی است که قبل از تلاش فیزیکی صورت گرفته و راه تحقق اهداف تفکیک شده را معین می سازد.

برای طراحی برنامه ای اثر بخش، باید از تمام واقعیت های موجود اطلاع حاصل کرد و با دیدی همه سو نگر تمام محدودیت های محیطی (بیرونی) و قوت ها و ضعف های فردی (درونی) را در نظر گرفت و برنامه های مناسب و قابل تغییری برای رسیدن به اهداف در زندگی تدوین کرد.

در یک برنامه خوب باید روش انجام، زمان مکان، منابع لازم قید شود. هنگامی که این گام را برداشتید باز هم با خودتان تکرار کنید: “من موفقم”.

همه انسان های موفق اهل عمل و تلاش هستند. موفقیت با شانس بی ارتباط است. از آنجا که در عمر علاوه بر کمیت، کیفیت هم مهم است، پس هر چه بهتر کار کنید، بیشتر زندگی می کنید و در نتیجه شاداب تر و راضی تر خواهید بود.

بنابر این شما باید حرکت کنید، اقدام به حرکت باعث رشد اعتماد به نفس و تحقق آرزو ها می شود.

بیان مرتب جملات تاکیدی در جهت برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه می تواند نقش تعیین کننده ای برای رسیدن به موفقیت داشته باشد.

منبع:مجله موفقیت شماره ۲۹۴

 

5 نظرات

  1. متشکرم. مطالب جالبی دارید در زمینه موفقیت

  2. مطلب بسیار مفیدی بود ممنون که قرارش دادید
    موفق باشید

  3. عالی بود خسته نباشید
    با آرزوی موفقیت بیشتر برای شما

  4. عالی بود خسته نباشید
    با ارزوی موفقیت بیبشتر برای شما

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.