Home / زندگی / چند راهکار ساده که آرامش ذهن شما را تضمين می کند!
چطور به آرامش ذهن برسیم

چند راهکار ساده که آرامش ذهن شما را تضمين می کند!

یرای داشتن آرامش ذهن فقط در لحظه زندگی کنید. این جمله را چند بار تا حالا شنیده اید؟
برای مدت طولانی این را دور از ذهن می دیدم. ولی وقتی کسانی را دیدم که به مراقبه اعتقاد داشتند، نگرشم تغییر کرد. این روزها هرکسی روزانه کمی مراقبه و مدیتیشن انجام می دهد.
من خسته شده بودم. نشستم و برای ۲۰ دقیقه فکر کردم. متعجب شده بودم، هر موقع سعی می کردم آرامش ذهن و روح داشته باشم، افکار روزانه در ذهنم به وجود می آمدند.
تنها من این طور نبودم. محققان فهمیده اند افراد تقریبا ۴۶% روز خود را با نگرانی هایشان مصرف می کنند. کمی فکر کنید؛ ما نیمی از روز خود را نگران چیزهایی هستیم که به کارهای ما ربطی ندارند. که این نگرانی ها ما را خوشحال نمی کنند. بنابراین لازم است شما به پاکسازی ذهن از افکار منفی و مزاحم بپردازید

ارامش فکر و روح و روان
ذهن آرام به نظر خوب است، این طور نیست؟ ولی چگونه به خود آرامش ذهن و روان می بخشید وقتی از مراقبه خوشتان نمی آید؟
چندی قبل، من روش های مدیتیشن و خودهیپنوتیزم را می دیدم که آموزش می داد چگونه ذهن خود را آرام کنید.
وقتی مهارت را در این کار به دست آوردید، می توانید به خود آرامش ذهن و تمرکز ببخشید. یک ذهن آرام به نظر خوب می رسد، این طور نیست؟
روش های کوچک را تمرین کنید، مثل چیزی که من در باغبانی یاد گرفتم. من علف های هرز را وقتی فهمیدم خاصیتی ندارند، از زمین بیرون کشیدم. از بین بردن آنها، یک لحظه بود و بعد احساس آرامش کردم.

علت ذهن نگران و مضطرب، نتیجه فقدان خوشحال نبودن است. به ذهن خود اجازه دهید فقط برای یک لحظه به سمت ناراحتی ها پیش برود. به خاطر همین است که توجه به کاری که در ذهن خود انجام می دهید، خیلی مهم است.
اگر شما برای مراقبه تلاش می کنید، این استراتژی های کوچک را به یاد داشته باشید.

آرامش ذهن و روح

 

۴ استراتژی که برای رسیدن به آرامش ذهنی و خوشحال شدن باید به یاد داشته باشید:

 

۱ . همین الآن یک لیستی از پنج نمونه از کارهایی که دوست دارید را تهیه کنید. مثلا برای من، آشپزی، خواندن کتاب، باغبانی، اسکی بود یا این که اوقات فراغت را با خانواده ام بگذرانم.
۲ . دفعه بعد که شما یکی از این کارها را می کنید، بر احساس خود تمرکز کنید. چه احساسی دارید؟ چه چیزی را می شنوید؟ یا حس می کنید؟ چه چیزی را بو می کنید؟
۳ . وقتی که به آینده فکر می کنید، گذشته یا چیزهایی که مرتبط با الآن شما نیستند، شما را در بر می گیرند و شما را یک لحظه به عقب برمی گردانند. برای ارامش افکار حواس خود را جمع کنید.
۴ . اگر این موقع با مشکلی رو به رو شدید، سعی کنید برای چیزهایی که باعث تمرکز شما می شوند و به شما آرامش ذهنی می دهند، تشکر کنید.
هر چه بیشتر سعی کنید این ها را انجام دهید، برایتان راحت تر می شود. وقتی مشغول کارهای روزانه خود هستید، می توانید از این تکنیک ها استفاده کنید.

 

با این روش های ساده می توانید به خود آرامش ذهنی ببخشید و خوشحالی های بیشتری را تجربه کنید و از هر لحظه از زندگی خود لذت ببرید.

3 نظرات

  1. با سلام ممنون از سایت خوب شما تشکر

  2. ممنون از سایت عالی شما تشکر

نظرتان را بفرمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.